Skocz do zawartości

Sprzegło 1.9 jtd-dwumasa


kacper76

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam,

> co prawda z sąsiedniego kącika ale może ktoś coś doradzi

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286776263&an=0&page=0#Post286776263

Tarcza luźno się przesuwa po wałku czy po prostu założona a wałek nie czyszczony, nie smarowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> co prawda z sąsiedniego kącika ale może ktoś coś doradzi

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=286776263&an=0&page=0#Post286776263

Miałeś wymieniany kpl. czyli dwumasa + sprzegło + łożysko ??

Masz jakieś ślady zatłuszczenia na tarczy sprzęgła od strony dwumasy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś wymieniany kpl. czyli dwumasa + sprzegło + łożysko ??

> Masz jakieś ślady zatłuszczenia na tarczy sprzęgła od strony dwumasy ??

Było wymieniane kpl sprzeglo z lozyskiem juz 2 razy teraz zastanawiam sie przed trzecim zdjeciem skrzyni i podejsciem do tematu.

Dodatkowo wczesniej wymenilem pompe i wysprzeglik.

Nie ma zadnych sladow od strony dwumasy jest fotka z sladami niwrownej wspolpracy dwumasy i tarczy sprzegla (zalacznik)

post-23846-14352519679187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spradził bym bicie tarczy ,ale ja obstawiam dwumase , czy ona sie wogole rusza? czy czasem nie

> stoi?

Sprawdzalem ruch na dwumasie ok1.5cm,,moze wystepuje bicie osiowe? Nie mam tego jak sprawdzic i nie wiem jaka jest tolerncja bicia osiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem TWoj watek na ten temat...chyba pozostaje rwanie skrzyni,lozysko zostanie na docisku.

Widełki już oderwane (dosłownie) od łożyska, nie miałem oporów bo i tak były do wymiany. Niestety skrzynia nadal trzyma alien.gif

Teraz już wyjmuję razem z silnikiem, przy okazji zmienię parę rzeczy do których był trudny dostęp i czekały na ten moment icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzalem ruch na dwumasie ok1.5cm,,moze wystepuje bicie osiowe? Nie mam tego jak sprawdzic i nie

> wiem jaka jest tolerncja bicia osiowego.

na samym kole powinno byc jeszcze czuć opór na tym luzie waytogo.gif samo koło faktycznie może miec bicie osiowe bo tam tez wyciera sie taki plastik waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było wymieniane kpl sprzeglo z lozyskiem juz 2 razy teraz zastanawiam sie przed trzecim zdjeciem

> skrzyni i podejsciem do tematu.

> Dodatkowo wczesniej wymenilem pompe i wysprzeglik.

> Nie ma zadnych sladow od strony dwumasy jest fotka z sladami niwrownej wspolpracy dwumasy i tarczy

> sprzegla (zalacznik)

Jeśli dwumasa nie była wymieniana, to najwyższy czas. Najprawdopodobniej masz na dwumasie luz (nie wiem jak go nazwać) objawia się tym, że płaszczyzna współpracująca z tarczą pod naciskiem pracuje ,,góra - dół lub prawo - lewo'' tak bym to wytłumaczył. Nie napisałeś w sumie czy dwumasę wymieniałeś, z tego co piszesz wnioskuję, że nie, to niestety skutki ,,oszczędzania'' jakie stosujemy bardzo często. Sprzęgło powinno być wymieniane jako zestaw wraz z kołem dwumasowym, chyba, że przebieg jest niewielki. Każda powierzchnia współpracująca ma tu znaczenie, każdy choćby najmniejszy luz, niestety najwidoczniej masz pecha. Niestety ze względu na przenoszone siły, sprawdzenie koła dwumasowego ,,ręcznie'' bywa trudne i mało miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli dwumasa nie była wymieniana, to najwyższy czas. Najprawdopodobniej masz na dwumasie luz (nie

> wiem jak go nazwać) objawia się tym, że płaszczyzna współpracująca z tarczą pod naciskiem

> pracuje ,,góra - dół lub prawo - lewo'' tak bym to wytłumaczył. Nie napisałeś w sumie czy

> dwumasę wymieniałeś, z tego co piszesz wnioskuję, że nie, to niestety skutki ,,oszczędzania''

> jakie stosujemy bardzo często. Sprzęgło powinno być wymieniane jako zestaw wraz z kołem

> dwumasowym, chyba, że przebieg jest niewielki. Każda powierzchnia współpracująca ma tu

> znaczenie, każdy choćby najmniejszy luz, niestety najwidoczniej masz pecha. Niestety ze

> względu na przenoszone siły, sprawdzenie koła dwumasowego ,,ręcznie'' bywa trudne i mało

> miarodajne.

Tylko kpl. sprzegło było wymieniane,pierwsze przy 75000km dwu masa nie byla wymieniana.Ze wzgledu na przebieg i brak widocznych usterek dwumasy.Wydaje mi sie ze to co napisales czyli praca kola gora dol i na boki jest przczyna takigo zachowania.Chyba musze ponownie zwalic skrzynie i zwerifikowac frown.gif.Zastanawiam sie czy zostawic stare /nowe sprzeglo przejechane 10 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko kpl. sprzegło było wymieniane,pierwsze przy 75000km dwu masa nie byla wymieniana.Ze wzgledu

> na przebieg i brak widocznych usterek dwumasy.Wydaje mi sie ze to co napisales czyli praca

> kola gora dol i na boki jest przczyna takigo zachowania.Chyba musze ponownie zwalic skrzynie i

> zwerifikowac .Zastanawiam sie czy zostawic stare /nowe sprzeglo przejechane 10 tys km.

To własnie odwieczny dylemat - zostawić czy wymienić.

Trudno powiedzieć. Jak ściągniesz skrzynię zweryfikuj stan tarczy , jesli będzie ok to zostaw, jeśli poszarpana czy nierównomiernie powycierana lepiej wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.