Skocz do zawartości

Paint Zoom - malowanie natryskowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przygotowuje się do remontu mieszkania i zastanawiam się nad tym wynalazkiem (lub podobnym - nie koniecznie z Magno sick.gif). Warto się w to pchać? W Tv wszystko ładnie cacy a jak w realu? Może jakąś alternatywę polecicie?

W ostateczności powrót do tradycyjnego wałka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działają te plastikowe wynalazki z Mango, ale malowanie natryskowe ścian w mieszkaniu ma sens! Ja pożyczam z pracy kompresor 120l, pistolet, zakładam dyszę 2,5 i jazda. Wcześniej dziewczyny oklejają co ma nie być pomalowane. Nie ma powrotu do pędzli i wałków facepalm%5B1%5D.gifzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Przygotowuje się do remontu mieszkania i zastanawiam się nad tym wynalazkiem (lub podobnym - nie

> koniecznie z Magno ). Warto się w to pchać? W Tv wszystko ładnie cacy a jak w realu? Może

> jakąś alternatywę polecicie?

> W ostateczności powrót do tradycyjnego wałka...

Od kiedy zaczelem malowac pisoletami nie wyobrazam sobie powrotu do pedzla i walka!

Ja mam ten model: http://www.homebase.co.uk/webapp/wcs/sto...rtNumber=117027

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pociągnie to farbę elewacyjna?? potrzebuje pomalować scinay na zewnątrz

miałem taki hplv wagnera i niestety emulsji nie "ciągnął", niby piszą aby rozcieńczyć ale znowu producent farby wyraźnie pisze by tego nie robić.

też szukam taniego kompresora do emulsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem taki hplv wagnera i niestety emulsji nie "ciągnął", niby piszą aby rozcieńczyć ale znowu

> producent farby wyraźnie pisze by tego nie robić.

> też szukam taniego kompresora do emulsji

F lydlu będą mieli jakiś tani zestaw do malowania, ale nie mam pojęcia jak z jakością, wydajnością itp.

Wrzucam tylko luźne info i nie poczuwam sie do opdowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z sufitem ?

W zasobniku rurka jest tak usytuowana ze ciagnie zarowno w pionie jak i poziomie bo pojemnik to taki sloik z rozszerzonym dnem.

Malowalem akrylowymi farbami, lakierami i elewacje w domu tez nim pociaglem (wlasciwie nie ja a moja zona)

--edit--

w dol tez mozna malowac, tak drewniany podest malowalem (duzo szybciej i dokladniej bo w szczeliny bym pedzlem nie doszedl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem malować garaż czymś takim ze sklepu na L. Nie wiem czy to kwestia tego konkretnego egzemplarza, ale nie nadawał się do niczego. Wibracja po kilku chwilach urywała rękę. Chyba po 20 minutach pękł patent trzymający zbiorniczek. Jakość "malowania" poniżej krytyki. Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem malować garaż czymś takim ze sklepu na L. Nie wiem czy to kwestia tego konkretnego

> egzemplarza, ale nie nadawał się do niczego. Wibracja po kilku chwilach urywała rękę. Chyba po

> 20 minutach pękł patent trzymający zbiorniczek. Jakość "malowania" poniżej krytyki. Nie

> polecam

to się do emulsji nie nadaje. a czym malowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> F lydlu będą mieli jakiś tani zestaw do malowania, ale nie mam pojęcia jak z jakością, wydajnością

> itp.

> Wrzucam tylko luźne info i nie poczuwam sie do opdowiedzialności.

Kolega Luks i Tomash79 napisał jak to działa a ja mogę tylko potwierdzić, sąsiad zakupił i testował w piwnicy jak odnawiał i więcej jobów poszło jak to warte, dokończył tradycyjnie grinser006.gif

Te pistolety może i są dobre do farb bardzo ciekłych a nie do gęstych, do gęstych potrzeba agregat sporo większy i niestety droższy.

Wagner nawet ma jakiś taki mniejszy model ale cena chyba x3 w porównaniu do tych najpopularniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega Luks i Tomash79 napisał jak to działa a ja mogę tylko potwierdzić, sąsiad zakupił i

> testował w piwnicy jak odnawiał i więcej jobów poszło jak to warte, dokończył tradycyjnie

> Te pistolety może i są dobre do farb bardzo ciekłych a nie do gęstych, do gęstych potrzeba agregat

> sporo większy i niestety droższy.

> Wagner nawet ma jakiś taki mniejszy model ale cena chyba x3 w porównaniu do tych

> najpopularniejszych

dokładnie. są na rynku pistolety do natrysku emulsji - ale jest ich niewiele.

zastanawiam się nad bezpowietrznym agregatem malarskim np. http://specmajster.dedra.sklep.pl/produc...0010-FILM-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dokładnie. są na rynku pistolety do natrysku emulsji - ale jest ich niewiele.

> zastanawiam się nad bezpowietrznym agregatem malarskim np.

> http://specmajster.dedra.sklep.pl/produc...0010-FILM-.html

No właśnie o takim pisałem, nie konkretnie o tym modelu ale tym rodzaju.

Wstawia się toto do wiadra i dalej heja grinser006.gif

W sumie dziwnie to pracuje przynajmniej to co miałem w robocie bo słychać silnik, słychać takie powolne zasysanie farby, robi to klik-klak (chyba jakaś kulka metalowa tam jest), i tak sobie robi powoli klik-klak, klik-klak, a z pistoletu zapitala farba jakby to było napędzane powietrzem niewiem.gif

EDIT: tu strasznie zniekształcony dźwięk ale tak to mniej więcej działa, dźwięk i szybkość tego dźwięku zależy od gęstości farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.