Skocz do zawartości

Cruze 1.4T


Elephant

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ już dwóch kolegów mi wypomniało na MK że mam Cruza 1.4T i się nie udzielam, to postanowiłem założyć ten wątek.

Ponieważ jest to chyba dość nowy silnik w tym modelu, to jeżeli ktoś ma jakieś pytania to piszcie. W miarę możliwości postaram się odpowiedzieć wink.gif

Na ten moment niewiele sam od siebie mogę napisać - samochód jest odebrany na oponach letnich bo miała być szybka wiosna tongue.gif A jak jest to widać za oknem, więc dalsze wyjazdy czekają na wiosnę sick.gif

Obecny przebieg to 1600 km. Średnie spalanie 7,9l - ale to pewnie dlatego że większość to jazda po Warszawie (tylko jeden dalszy wyjazd w 200km trasę). Drugiego Cruza w firmie mamy również z identycznym silnikiem, ale w wersji z navi (mój jest z MyLink) oraz trzeciego 1.8 z MyLink. Drugi turbo ma spalanie 7.4 - kolega bardziej trasy zaliczył niż krążenie po mieście. 1.8 z jazdą typowo miejską ma spalanie ok. 11l.

Osiągi ?? Poprzednio jeździłem Ceedem 1.6 diesel 90km, więc obecne 140km to istna rakieta zlosnik.gif

System Stop-start - dla mnie ciekawe rozwiązanie, trzeba nieco się nauczyć jego obsługi, nie zawsze go uaktywniać (przez puszczenie sprzęgła) gdy za momencik następuje szybkie przełączenie świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w Wawie w sumie masz trochę niższe jak ja 136konnego Diesla, więc rzeczywiście dość ekonomiczny silniczek, zwłaszcza w porównaniu do 1,8l. Od jakiego poziomu obrotów czujesz, że rzeczywiście elegancko reaguje na pedał gazu? Jeździłeś Dieslem z podobną mocą i mógłbyś porównać? Jakbyś zakwalifikował wyciszenie porównując właśnie do 1,8l w cruze(jeśli jeździłeś) i do ceeda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od jakiego poziomu obrotów czujesz, że rzeczywiście elegancko reaguje na pedał gazu?

Prawdę mówiąc nigdy nie patrzę na obrotomierz, dla mnie to zbyteczny gadżet zlosnik.gif Spróbuje go poobserwować, ale myślę że w granicach 4k obrotów należy go wkręcić aby żwawo reagował.

> Jeździłeś Dieslem z podobną mocą i mógłbyś porównać?

Niestety moje doświadczenia są tylko ze znacznie mniejszymi dieslami - Ceed 1.6 90km oraz Astrą G 1.7 80km. W stosunku do nich to Cruz, pomimo większej masy zbiera się duuuuuuużo lepiej ok.gif

> Jakbyś zakwalifikował wyciszenie porównując właśnie do 1,8l w cruze(jeśli jeździłeś) i do ceeda?

Ja jeszcze w 1.8 kolegi nie jechałem, natomiast on już kilka razy jechał ze mną i twierdzi że w moim silnik pracuje trochę ciszej ok.gif

Ja porównując do Ceeda również stwierdzam że jest ciszej - ciszej pracuje silnik, ciszej jest przy większych prędkościach. W Cedzie bardzo głośno było podczas jazdy na mokrym, kałużach - woda bardzo mocno hałasowała o nadkola. W Cruzie tego nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Ja jeździłem 1.4T w Oplu i tam juz powyżej 2500 obr czuło się że auto nieźle ciągnie

W sumie masz rację, akurat byłem w trasie jak przeczytałem Twoją odpowiedź i trochę poobserwowałem obrotomierz. Faktycznie w zakresie 2500-3000 obr autko już fajnie się wyrywa do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie masz rację, akurat byłem w trasie jak przeczytałem Twoją odpowiedź i trochę poobserwowałem

> obrotomierz. Faktycznie w zakresie 2500-3000 obr autko już fajnie się wyrywa do przodu.

Nie Twoje to stoi pod moim oknem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I z anteną CB - dziwne że została po nocy.

z ta antena to troche kusze los zlosnik.gif

bo ta jest stara, pordzewiala, z peknietym przewodem i jakby ktos się nia 'zaopiekowal' to mialbym pretekst do wymiany grinser006.gif

Moze się spoykamy i zaliczymy spota podklatkowego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten 1,4T LT+ który posiadasz to jest wersja WTCC? Patrzyłem w te cenniki i chyba tylko z WTCC teraz

> jest LT+

A cóż to jest ten WTCC ?? yikes.gif

Modelowy MY2013 a produkcja 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jak wrazenia? Interesuje mnie przyspieszenie przy wyprzedzaniu Dajmy na to 100km/h - 160km/h. Jak

> on sie rozpedza? Jak z dojsciem do Vmax? Jak z halasem? Na jezdzie probnej nei da sie tak

> rozpedzic. Masz porownania do 2.0D?

Mam (a wlasciwie mialem) Cruze 2.0 163PS i jezdzilem dwoma pojazdami z silnikiem 1.4T

Opel Mokka - tragedia, przyspieszanie na kiepskim poziomie, mysle ze porownywalne z silnikiem 1.8, ale bardziej plynne i od dołu, ale przy wyzszych predkosciach od 80 do 120 km kiepsciutko

Chevrolet Cruze - juz lepiej, ciekawiej sie przyspiesza, lagodnie bez nerwow i odjescie na wyzszych tez lepsze.

Ale do 2.0 VCDI to jeszcze troche brakuje, obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam (a wlasciwie mialem) Cruze 2.0 163PS i jezdzilem dwoma pojazdami z silnikiem 1.4T

> Opel Mokka - tragedia, przyspieszanie na kiepskim poziomie, mysle ze porownywalne z silnikiem 1.8,

> ale bardziej plynne i od dołu, ale przy wyzszych predkosciach od 80 do 120 km kiepsciutko

> Chevrolet Cruze - juz lepiej, ciekawiej sie przyspiesza, lagodnie bez nerwow i odjescie na wyzszych

> tez lepsze.

> Ale do 2.0 VCDI to jeszcze troche brakuje, obu.

Potwierdzam Opla Mokka - faktycznie nie robi wrażenia. crazy.gif

IMO diesle Chevroleta jeżdżą dużo lepiej od silników benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam (a wlasciwie mialem) Cruze 2.0 163PS i jezdzilem dwoma pojazdami z silnikiem 1.4T

To co teraz kupujesz?

> Chevrolet Cruze - juz lepiej, ciekawiej sie przyspiesza, lagodnie bez nerwow i odjescie na wyzszych

> tez lepsze.

Mam porownanie z jazdy probnej. I ten 1.4T odpycha sie gorzej na wyzszych biegach od takiej np skodziny 1.4tsi IMO kwestia przelozen skrzyni. Do 100 jedzie ladnie.

> Ale do 2.0 VCDI to jeszcze troche brakuje, obu.

Potrzebuje samochod glownie na trasy i teraz diesel w ceedzie mi sie sprawdza ale chce cos szybszego. Jak on sobie radzi z krotkimi trasami w miescie? Na tenisa w zimie jezdze 2km grinser006.gif na basen to zdarzy sie rozgrzac. Z tym, ze ja nie mam DPF. W palnik bedzie dostawal i nikt go nie bedzie oszczedzal.

Drugie pytanie grinser006.gif zmienily mi sie priorytety i choc nieznosze ceeda bedzie musial jeszcze z poltora roku pojezdzic. Kiedy bedzie nowy cruze? Kusi mnie ta moca zwlaszcza, ze spodobal mi sie od pierwszego wejrzenia grinser006.gif Nie stac mnie na auto za 80k a tyle trzeba zaplacic za golfa 1.4tsi 140KM czy dobrze wyposazona Octavie. Dlatego cruze w categori hp/value wygrywa. No i ma wszystko co trzeba i da sie go tanio kupic. Wracajac do tematu co beda pakowac w nowego cruza? Jakie silniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wrazenia?

Bardzo pozytywne ok.gif

Ale ja się przesiadłem z Ceeda 90KM o bieda wyposażeniu. Więc wersja LT+ i silnik 140KM z turbiną nieco zamydla mi oczy zlosnik.gif

> Interesuje mnie przyspieszenie przy wyprzedzaniu Dajmy na to 100km/h - 160km/h. Jak

> on sie rozpedza?

W związku z tym co napisałem powyżej - powiem że super wink.gif Ale po przesiadce z 90 na 140KM chyba zawsze jest super.

> Jak z dojsciem do Vmax?

Jechałem nim 170km/h, więcej nie próbowałem. Ale pod butem jeszcze było trochę miejsca.

> Jak z halasem?

Do ok. 120km/h jest dość komfortowo

> Masz porownania do 2.0D?

Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Juz jestem umowiony na oklejanie szyb i dachu na czarny polysk

> tamten stoi TUTAJ w sumie był ok, ale Chevrolet Polska mial inne zdanie na temat zawieszenia niz

> ja argumenty i stało się jak stało

Odkupili od Ciebie? Ja widze, ze ceny znormalnialy i demo ponizej 60k sprzedaja.

jakiś tekst

jakiś tekst

Ale ja to pewnie zalapie sie na nowy model. zlosnik.gif Rozgladam sie za wiekszym mieszkaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile 1.8 benzyna chłepcze w korkach?

Z tego co widzę po śr. wskazaniach w Warszawie, to kole 10l/100km w zakorkowanym ruchu miejskim spala. Za to bez korków łatwo zejść ze spalaniem dużo niżej.

Mi przez pierwsze 8000km śr. wychodzi niewiele ponad 8l/100km, gdzie głównie jest jazda miejsko-podmiejska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli nie jest tak źle jak się utarło o tym silniku. Mi Nubira 1,6 spalała w Warszawie

> 9,5l-11,5l/100km a przecież była sporo lżejsza.

Mam porównanie z Lacetti, które ważyło sporo mniej i miało tylko 109KM.

Cruze spala tyle samo, a jest dużo cięższy i ma 141KM.

A jakby delikatniej operował pedałem gazu, to można jeszcze zejść ze spalaniem

W Lacetti raczej nie dawało się jeździć oszczędnie.

Jest postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, jaka noga?

Bardzo różnie.

Staram się nie przekraczać zbytnio przepisów.

Ale jak trzeba, to cisnę pedał gazu w podłogę.

Ze spalania średniego niewiele przekraczającego 8 litrów jestem zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.