Skocz do zawartości

KWIECIEŃ - PLECIEŃ - czyli cd. spamu


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

> Tak tak, sprawdziłem w internecie, jest coś takiego i ma się zacząć w maju

W Belgii lata goracego nie ma, ale zimy dlugie dzieki tez nie sa.A jutro chce umyc bo po trasie usyfione, i w koncu letnie oponu zalozyc yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież napisałem że udało mi się pokonać 890 km do zbiornika weszło prawie 60l On wskazówka

> leżała na pierwszej kresce

to ekstra -

tu nie jestem pewny ale croma ma chyba 60 L pojemnosci.

ryzykant.

czyli opary w baku.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ekstra -

> tu nie jestem pewny ale croma ma chyba 60 L pojemnosci.

> ryzykant.

> czyli opary w baku.:)

62l ale uważam że nie powinno się wyjeżdżać tyle paliwa, cały syf z dna baku idzie na ukł. wtryskowy a zimą skrapla się szybciej para wodna na ściankach zbiornika i potem cuda się dzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież napisałem że udało mi się pokonać 890 km do zbiornika weszło prawie 60l On wskazówka

> leżała na pierwszej kresce

No to jesteś rekordzista bo mi nie udało się tam zatankować więcej niż 59 litrów i to po 1085 km zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi nie udało się tam zatankować więcej niż 59 litrów i to po 1085 km

Do Stilona po zakupie weszło mi 58,7l po wcześniejszym dolaniu 5l i przejechaniu 30km do Shella .

Widać w baku w momencie kupna było bardzo blisko stanu "0" tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 62l ale uważam że nie powinno się wyjeżdżać tyle paliwa, cały syf z dna baku idzie na ukł.

> wtryskowy a zimą skrapla się szybciej para wodna na ściankach zbiornika i potem cuda się

> dzieją

co do pary wodnej zgadzam sie

co do syfu...hmm..przeciez dol pompy jest na dnie wiec i z niemal dna ssie, tyle, ze w wiekszej ilosci paliwa ow "syf" ma wieksze poledo przemieszczaniasie

Ja zawsze jezdze do polowy czerwonego il leje pod korek

miesiac spokoj lub mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Belgii lata goracego nie ma, ale zimy dlugie dzieki tez nie sa.A jutro chce umyc bo po trasie

> usyfione, i w koncu letnie oponu zalozyc

Jesteś już zagramanicą znaczy się w Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do Stilona po zakupie weszło mi 58,7l po wcześniejszym dolaniu 5l i przejechaniu 30km do Shella .

Wczoraj tankowałem i pod korek wlazło 66L shocked.gif, a jeszcze jechałem.

Przeważnie pod korek wciskałem 62-63L a tu normalnie shocked.gif.

CPN orlena i duży to raczej nie powinno być oszustw ale kto tam ich wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj tankowałem i pod korek wlazło 66L , a jeszcze jechałem.

> Przeważnie pod korek wciskałem 62-63L a tu normalnie .

> CPN orlena i duży to raczej nie powinno być oszustw ale kto tam ich wie.

Zastanawiające jak mogłeś wlać 66 skoro zbiornik ma pojemność 62l?

coś mi się zdaje że zostałeś oszukany....zresztą nie tylko Ty jeden

na dystrubutorach elektronicznych da się zrobić tak że zawyża on zatankowaną ilość paliwa a w rzeczywistości tankujesz mniej a płacisz za więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj tankowałem i pod korek wlazło 66L , a jeszcze jechałem.

> Przeważnie pod korek wciskałem 62-63L

No to trudno wyciągnąć inny sensowny wniosek niż ten , że licznik na dystrybutorze kanci oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj tankowałem i pod korek wlazło 66L , a jeszcze jechałem.

> Przeważnie pod korek wciskałem 62-63L a tu normalnie .

> CPN orlena i duży to raczej nie powinno być oszustw ale kto tam ich wie.

Nawet jak mi wskazówka leżała na ostatniej kresce czerwonej i przejechałem jeszcze 40 km to i tak więcej niz 58 nie zatankowałem do pierwszego odbicia pistoletu... jak ty to zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak mi wskazówka leżała na ostatniej kresce czerwonej i przejechałem jeszcze 40 km to i tak

> więcej niz 58 nie zatankowałem do pierwszego odbicia pistoletu... jak ty to zrobiłeś ?

Kolega STILO1216V pisze o ile się nie myle o tankowaniu Stilo a tam jest mniejszy zbiornik o 4l od zbiornika Cromy. Tym bardziej dziwne yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a teraz z innej beczki frown.gif

strzeliła mi sprężyna w lewym przednim kole angryfire.gif i to gdy auto stało niewiem.gif jakie założyć (pomijam kayaby) jaki koszt i czy vectra c ma takie same , na internecie nie ma szału - same sprężyny "no name"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stilo a tam jest mniejszy zbiornik o 4l od

> zbiornika Cromy. T

Niby instrukcja podaje zbiornik 58l w Stilo , ale jak mógłbym wtedy wlać prawie 59l mając jeszcze w baku jakieś 3l ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak mi wskazówka leżała na ostatniej kresce czerwonej i przejechałem jeszcze 40 km to i tak

> więcej niz 58 nie zatankowałem do pierwszego odbicia pistoletu... jak ty to zrobiłeś ?

Zatankowałem max pod korek, ale nigdy nie weszło mi tyle

paliwa max 62-63L a tankuję prawie zawsze jak zostanie w baku na

przejechanie około 50km. Raczej oszukują bo po przeliczeniu

spalania średnia na 100km wyszła większa o 0,3L/100km niż

wskazywał komputer, a do tej pory różnica była max 0,1L/100.

Więcej tam nie zatankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę 1.9 nawet w automacie jest znacznie bardziej ekonomiczny od 2.4 frown.gif Pozazdrościć. Nie wiem ile zrobię max na baku bo w trasie zazwyczaj tankuje po zapaleniu rezerwy, a na co dzień to tak od połowy baku siup, dolewka z 15l, albo pod korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pamięta, gdzie pewien wyczynowiec ze Śląska opisywał swoje wyczyny na służbowej Octavii, z resztą opisywał to dosyć ciekawie. Woził kolejarzy i robił bardzo duże dzienne przebiegi. Chętnie sprawdziłbym co u niego słychać, ale nie mogę przypomnieć sobie, na jakim forum zamieszczał posty. Ktoś pamięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto pamięta, gdzie pewien wyczynowiec ze Śląska opisywał swoje wyczyny na służbowej Octavii, z

> resztą opisywał to dosyć ciekawie. Woził kolejarzy i robił bardzo duże dzienne przebiegi.

> Chętnie sprawdziłbym co u niego słychać, ale nie mogę przypomnieć sobie, na jakim forum

> zamieszczał posty. Ktoś pamięta?

na forum Octavii, chyba Skoda FK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja za 3 miesiace bede w Polsce, ale żona przylatuje za 3 tygodnie to wezmie w torbie podroznej

Piękne słońce dziś było, w cieniu +6*C, więc wiosna, jeden już się z oponkami na letnie 18" w AR159 bawił u mnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Ty juz na letnich?

jeszcze nie, 17" już przetoczone ze składziku do garażu,

ale koło piątku dopiero je umyję i wywoskuję na ten sezon,

a w sobotę/niedzielę montaż dopiero zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> We Wrocławiu dziś było +9 i sloneczko

a od jutra pewnie deszcz, bo czarnulke ogarnąłem irchą do sucha:) wiec musi padac....:)

Ale za tydzien na letni obóf wskakuje:) i 2 dB ciszej moze bedzie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koledzy a teraz z innej beczki

> strzeliła mi sprężyna w lewym przednim kole i to gdy auto stało jakie założyć (pomijam kayaby)

> jaki koszt i czy vectra c ma takie same , na internecie nie ma szału - same sprężyny "no

> name"

jaro odpisałem ci na priv, ale nie wiem czy dotarła ta wiadomość, bo w wysłanych tego nie mam, więc powtórzę

zdany byłem na "pierwszy lepszy warsztat" bo sprężyna mi walnęła w trasie a dokładniej na parkingu.

zostawiłem auto na 7 dni na lotnisku, po powrocie, odpala bez mrugnięcia, kręcę kierownicą i słyszę bum, taki głuchy dźwięk naciągniętej i puszczonej sprężyny

koszt następujący, zirka about

2 sprężyny z KYB ok. 300 PLN http://www.kyb-europe.com/kyb-poland/spring-coils.html

2 łożyska coś ok. 100 PLN

robocizna chyba 300 PLN

geometria 100 PLN

wszystko mechanikom zajęło ok. 3-4 godzin

szczegółowe ceny mogę podać później jak będę miał dostęp do rachunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.