Skocz do zawartości

[Lacetti] nawiewy dziwny zapach


payron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni mam dziwny przypadek z zapachem nawiewów. Dzieje się to tylko na ustawionym ciepłym powietrzu. Zapach przypomina jak kiedyś farelki domowe śmierdziały po nagrzaniu taki elektryczny zapach silnika. Jak zamknę układ to intensywność zapachu spada, na zimnym minimalnie można wywąchać zapach kurzu na letnim tym po środku czyli białą skala też nie stwierdzam smrodu. Muszę sprawdzić wydech, ale smród spalin jest zdecydowanie inny. Może ktoś już przerabiał taki problem i chętnie wysłucham jakieś podpowiedzi. Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem u gazownika i gaz jest 100 % szczelny, wydech też. Mechanik zalecił ozonowanie klimy oraz sprawdzenie rezystora obrotów silnika wentylatora ponieważ wg niego on często wydobywa taki zapach po nagrzaniu się. Jutro go wykręcę z obudowy i sprawdzę jak jest bez niego ( jak będzie wisiał w kabinie a nie w układzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wiem co to może być. Rezystor sprawdzony nie śmierdzi jak wiatrak działa bez rezystora też nie śmierdzi powietrze z tego otworu w którym siedzi rezystor. Natomiast zauważyłem że śmierdzi tylko z środkowych nawiewów jak powietrze skieruję na szyby to jest ok jak na nogi też jest ok. Śmierdzi tylko z środkowych nawiewów na ciepłym powietrzu. Może tak było od dawna ponieważ do tej pory jak grzałem to szyba i nogi jakoś środka nie używałem tylko podczas chłodzenia samochodu. Już nie wiem jak do tego podejść jutro ją odgrzybię i zobaczymy co się podzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem dotyczył wszystkich lacetti czy tylko konkretny rocznik?

ciężko powiedzieć ale w roczniku 2006 napewno miał problem ale nie wszystkie egzemplarze, napewno też nie ma akcji serwisowej ze strony chevroleta (czytaj płać i płacz albo sam naprawiaj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciężko powiedzieć ale w roczniku 2006 napewno miał problem ale nie wszystkie egzemplarze, napewno

> też nie ma akcji serwisowej ze strony chevroleta (czytaj płać i płacz albo sam naprawiaj)

Mój Laetti jest właśnie z 2006 roku. Mam nadzieje, że się nic nie sfajczy pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jeden problem więcej

Myślę, że na tym forum można by utworzyć temat: problemy z samochodem i w każdym poście pisać problem + linki do rozwiązań - czyli stworzyć coś jak książkę "Naprawy w Lacetti".

Ostatnio tylko poczułem lekki zapach topionego plastiku, to już wiedziałem, gdzie szukać. Naprawa prosta, szybka i tania, ale od razu wiedziałem gdzie szukać, bo niedawno mi się ten temat przewinął smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że na tym forum można by utworzyć temat: problemy z samochodem i w każdym poście pisać

> problem + linki do rozwiązań - czyli stworzyć coś jak książkę "Naprawy w Lacetti".

> Ostatnio tylko poczułem lekki zapach topionego plastiku, to już wiedziałem, gdzie szukać. Naprawa

> prosta, szybka i tania, ale od razu wiedziałem gdzie szukać, bo niedawno mi się ten temat

> przewinął

Jest podwieszony wątek FAQ - wystarczy tam wpisywać typowe usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.