Skocz do zawartości

Szyba do wymiany?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy nie?

Są w Katowicach tacy magicy co nawiercą dziurkę i wypełnią to jakimś klejem. Kiedyś mi tak naprawili szybę i było z nią wszystko ok aż do sprzedaży samochodu.

Jeśli zostawisz tak jak jest to może pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to oni takie pajączki też kleją? Myslałem że tylko takie okrągłe dziurki

Ja miałem dziurkę ale mówili że przy pajączkach można zrobić kilka nawierceń na końcach pęknięć i tam też wypełnić. Jest trudniej ale czasem się udaje.

Najlepiej podjechać żeby sami ocenili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ziomali z nordglassu - dali lepkę na szybę i wyglada to tak:

jak najbardziej do naprawy - 140zł

albo nowa szyba 450zł.

Ori szyba jest z pilkingtona - jeszcze jutro tam zadzwonię.

Aaa byłem jeszcze w toyocie - 1350zł szyba i 600-700zł wymiana rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie?

Mam podobnego pajączka, na szczęście w lewym dolnym rogu więc nie przeszkadza.

Pół roku było ok, kilka dni temu zaczęło iść dalej i już ma ze 3 cm... facepalm%5B1%5D.gif

W Matizie mam takiego od 10 lat i nie rośnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma prawie 190kkm nalotu i nikt skrobaczki nie oszczędzał na nim - szyba jest dość porysowana.

> Jest pretekst żeby dostał nową.

http://www.nordglass.pl/pl,page,jak-naprawiamy-odpryski.html

takie coś widziałem po naprawie i bez śladu - auto jeździło z tym dobrych parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz pytanie:

> pilkingotn, nordglass, czy co? Jaka firma robi dobre szyby?

W matizie mialem nordglass jezdzila 2 lata i nie bylo zadnego problemu, rok temu w Cromie wymienialem tez na nordglass i miala sie dobrze do momentu sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie pamietam ze chwaliles. No i domu blisko. Pewnie tam kupie ale pozbieram opinie

Tak, dobrze robia, problemu z szybami nie bylo zadnego, auto na 2h zostawiasz, to moze wrocic do domu wink.gif

Dobrze ze nie masz barwionej szyby, ja po 2 miesiacach przy myciu auta zauwazylem ze mi zla szybe wstawili facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie?

Miałem mniejszy i w N... G.... już kręcili nosem. Było poza polem widzenia, więc w końcu zgodzili się zrobić.

Dają taką gwarancję, że jeśli pójdzie dalej po naprawie to koszty naprawy odliczają od kosztu szyby. Dlatego rozumiem, że nie są chętni do ryzykownych napraw.

Moim zdaniem nikt się nie podejmie z gwarancją.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to teraz pytanie:

> pilkingotn, nordglass, czy co? Jaka firma robi dobre szyby?

Nordglass nie - bardzo łatwo się rysuje.

Piklington - nie da się porysować, ale kiepsko znosi obijanie kamykami z innych aut (robi się dużo śladów).

Wybór należy do Ciebie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzednim aucie NordGlass i rozkleiła się po trzech latach i od innych użytkowników słyszałem podobne opinie.Takie białe plamy robią się zazwyczaj na krawędziach a pilkington to już jest klasa.Mogę ci podać juto cenę od przedstawiciela.My zazwyczaj w firmie używamy ich do Actrosów i cena jest około450 PLN brutto więc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam centralnie na szerokości kierowcy taki właśnie pajączek i soczewkę - jedno pod drugim. Naprawa obu: 300 zł. Nie opłaca się naprawiać, a wymieniać z powodu takiej dupereli tym bardziej bez sensu. Że porysowana to dla mnie też nie powód do wymiany, ale każdy ma inne wymagania. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy nie?

U ojca był podobny pajączek na wysokości oczu kierowcy. Pojechaliśmy do magików i za 80 czy 100zł naprawili. Najpierw nawiercili dziurkę, Wcisnęli pod ciśnieniem żywicę, utwardzili ultrafilotem, zeskrobali nadmiar żyletką i prawie zero śladu. Nie przeszkadza, widać dopiero jak poszukasz lub będziesz się przyglądać. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nordglass nie - bardzo łatwo się rysuje.

To fakt. Miałem w X-Trail-u dwie pod rząd. Jedną mi zarysował brudną gąbką dzieciak myjący szyby na światłach. Z resztą oryginalna Nissana tak samo. Chyba teraz takie szyby oszczędne prawie wszyscy robią?

I pomyśleć, że w CR-V z 2002r. przez 6 lat i 300kkm. skrobania tępą, plastikową skrobaczką nic nie zarysowałem :-O

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.