Skocz do zawartości

Jakie klocki do miasta w moim DD czyli Xsarze VTS...


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> nie, tanich czyli np. Samko albo LPR, moje kupione wlasciwie z mysla o dojechaniu tarcz i ew.

> wymianie na poczatku lipca, ostatnio tak poplynely ze szkoda gadac, nie polecam..

może poleciały, bo cienkie tarcze się szybko grzały - to też ma znaczenie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przod, nad tylem mysle, tarcze po 59zl za sztuke kusza

Do 50zł masz każdą tarczę na tył poza oe. Brałbym TRW za około 50zł, chociaż szczerze mówiąc ostatnio widzę, że różnice między najdroższą tarczą (wśród zwykłych gładkich) i najtańszą typu Kraft nie występują poza ceną, więc na tył może daj nowy zestaw z tych tańszych za ok. 30zł i lepszy klocek.

Od pewnego czasu, jak ktoś szuka tanich, to wkładam tarcze i klocki Wertteile (brand Gordona) nawet do aut ważących ponad 1,5t i powiem Ci, że jestem w szoku, jak to hamuje, nawet od pierwszych km. Do tego jakość wykonania i spasowanie jest dużo lepsze, niż mają produkty droższych producentów.

Kolejna sprawa, to tarcza tarczy nierówna. W kwietniu minął rok, jak założyłem do swojego Fiata tarczę gładką Mintex i klocek DS Ferodo. Przejechane około 20 kkm i na tarczy prawie w ogóle nie ma rantu, poza tym powierzchnie nie robocze nie mają śladów korozji (tylko lekko rude). Do BMW (lżejsze od Fiata) założyłem w październiku ubiegłego roku tarczę gładką Mintex i klocek Mintex. Przejechane 12 kkm i tarcze mają milimetrowe ranty, a korozja na miejscu styku z felgą jest taka, że przecinakiem ją ostatnio zdzierałem, bo po zdjęciu i założeniu kół zaczęły się wibracje. Jedna firma widać bierze materiał na tarcze z różnych źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zgadza sie, ale skoro do 50 mam kazda tarcze to wydanie extra 18zl nie boli, z ciekawosci jutro sprawdze ile tyly u mnie by kosztowaly, moze skusze sie i zrobie calosc jednorazowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się tarcze ori Renaulta, zakładane w aso pokrzywiły po 10kkm. Zmieniłem na tarcze mikody i klocki TRW - i od 15kkm jest idealnie. Za ty tył na SNRach + klocki trusting bardzo szybko się zużywa... od czego to zależy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytałem o tym... a jak to jest z korektorem siły hamowania w samochodach z ABSem, jest czy go nie

> ma?

U mnie w Fiacie jest ABS i korektor na tyle. Piękna sprawa, mogę sobie ustawiać rozkład sił hamowania między osiami, szkoda tylko, że za każdym razem muszę zejść do kanału z kluczem 13mm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.