Skocz do zawartości

DZiwne działanie klimy


AxiT

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem niedawno ( jeszcze jak był śnieg i trochę mrozu) w serwisie klimy. Panowie podłączyli mój samochód przy temp poniżej 0 do jakiejś maszynki która spuściła czynnik oczyściła układ i ponownie napełniła. Aha wszystko odbywało się powiedzmy u wejście do warsztatu. Więc praktycznie na mrozie. Sprzęt powiedzieli ze maja najnowszy i ze sobie z tym poradzi. Z informacji dowiedziałem się również ze układ jest szczelny! ALE....

od niedawno już jest ciepło i zapragnąłem się troszku ochłodzić. Włączam klime i ... niby działa bo zimne leci z kratek, ale jak się jedzie to słychać powiedzmy co minute syczenie. Na postoju też to słychać do tego odczuwalne jest wahnięcie obrotów i tak jak by się klima wyłączała i załączała z powrotem.

Rozumiem zatem że klima nie jest do końca napełniona oslabiony.gif i ze wypada odwiedzić panów ponownie celem poprawienie zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... niby działa bo

> zimne leci z kratek, ale jak się jedzie to słychać powiedzmy co minute syczenie. Na postoju

> też to słychać do tego odczuwalne jest wahnięcie obrotów i tak jak by się klima wyłączała i

> załączała z powrotem.

Sprężarka nie pracuje non stop. Na wolnych obrotach zwykle tak słychać jej załączanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprężarka nie pracuje non stop. Na wolnych obrotach zwykle tak słychać jej załączanie.

> Pozdrawiam.

Troszkę to irytujące tym bardziej ze w innych (poprzednich ) samochodach ten dźwięk kończył się dopełnieniem klimy. i Była cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moich autach zaczynało syczeć gdy klima była prawie pusta, choć wprawdzie marnie, ale jeszcze

> chłodziła.

To u mnie zaraz po odpaleniu jak zamknę obieg na wew to całkiem szybko się schładza - tylko to syczenie i załączanie klimy mnie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To u mnie zaraz po odpaleniu jak zamknę obieg na wew to całkiem szybko się schładza - tylko to

> syczenie i załączanie klimy mnie irytuje.

Jeśli się wyłącza, to może jest za mało czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się wyłącza, to może jest za mało czynnika.

Powiedzieli ze układ szczelny i nabity oslabiony.gif - no nic odwiedzę panów ponownie , a jak nie to odwiedzę inny warsztat i tamten oleje całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzieli ze układ szczelny i nabity - no nic odwiedzę panów ponownie , a jak nie to odwiedzę

> inny warsztat i tamten oleje całkowicie.

u mnie jak było za dużo czynnika to sprzęgło sprężarki się często rozłączało - taki klikanie było - dość głośne, że aż na światłach ludzie się dziwnie patrzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... niby działa bo

> Sprężarka nie pracuje non stop. Na wolnych obrotach zwykle tak słychać jej załączanie.

Wszysko zależy od auta - w dalekowschodnich jest często tak jak mówisz, ale np w grupie VAG sprzęgło jest spięte cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... niby działa bo

> Sprężarka nie pracuje non stop. Na wolnych obrotach zwykle tak słychać jej załączanie.

> Pozdrawiam.

Wszystko zależy od konstrukcji układu, a dokładnie sprężarki.

Starsze lub droższe układy mają sprężarki o zmiennej wydajności a nowsze i tańsze mają czujnik temperatury przy skraplaczu i włączają lub wyłączają sprężarkę zależnie od temperatury skraplacza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko zależy od konstrukcji układu, a dokładnie sprężarki.

> Starsze lub droższe układy mają sprężarki o zmiennej wydajności a nowsze i tańsze mają czujnik

> temperatury przy skraplaczu i włączają lub wyłączają sprężarkę zależnie od temperatury

> skraplacza..

Oki dzięki za informacje - będę się musiał przyzwyczaić do tego objawu. Co najwęższej pod głoszę radio zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.