Skocz do zawartości

Niskie spalanie.


ABM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ramach eksperymentu wlałem do baku inne paliwo premium niż zazwyczaj i przed nalaniem paliwa dolałem ćwierć litra pewnej substancji. Przez weekend zrobiłem w sumie ponad 350 km, głównie trasy choć zdarzały się też korki i pół godziny szukania miejsca do zaparkowania w Wolsztynie na paradzie parowozów. Średnie spalanie z tych tras, którymi często i powtarzalnie jeżdżę zazwyczaj oscylowało miedzy 5,2 - 5,6, jeden jedyny raz było 4,9 - prawdopodobnie wiatr w plecy. Dodając trochę kręcenia się po miasteczkach, jakieś zakupy i podobne krótkie trasy, po takim weekendzie komputer wskazywał około 5,5 - 5,8. Dzisiaj po całości trip A wskazuje 4,8, natomiast poszczególne tripy B z tras 4,4 - 4,7. Sam jestem mocno zaskoczony i będę dalej obserwował spalanie i dzielił się informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> W ramach eksperymentu wlałem do baku inne paliwo premium niż zazwyczaj i przed nalaniem paliwa

> dolałem ćwierć litra pewnej substancji. Przez weekend zrobiłem w sumie ponad 350 km, głównie

> trasy choć zdarzały się też korki i pół godziny szukania miejsca do zaparkowania w Wolsztynie

> na paradzie parowozów. Średnie spalanie z tych tras, którymi często i powtarzalnie jeżdżę

> zazwyczaj oscylowało miedzy 5,2 - 5,6, jeden jedyny raz było 4,9 - prawdopodobnie wiatr w

> plecy. Dodając trochę kręcenia się po miasteczkach, jakieś zakupy i podobne krótkie trasy, po

> takim weekendzie komputer wskazywał około 5,5 - 5,8. Dzisiaj po całości trip A wskazuje 4,8,

> natomiast poszczególne tripy B z tras 4,4 - 4,7. Sam jestem mocno zaskoczony i będę dalej

> obserwował spalanie i dzielił się informacjami.

A co to za magiczna substancja jeśli można wiedzieć. Od NASA ją nabyłeś i teraz testujesz? zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co na niego powiedzą wtryski i listwa, nie zaszkodzi to im? Podobno CR jest wrażliwy to można lać

> do niego takie specyfiki. Jestem ciekawy twojego zdania bo ty to o olejach możesz doktorat

> napisać.

Wbrew wielu obawom dobrze dobrany olej 2T wpływa pozytywnie na układ CR. Następuje wyraźnie zwiększenie smarności paliwa HFRR - mniejsze zużycie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy, zmniejsza się dymienie i polepsza kultura pracy. Dodatkowo detergenty zawarte w oleju 2T bardzo dobrze czyszczą cały układ i wtryskiwacze. Na niemieckim forum motor-talk.de jest bardo rozbudowany wątek, robili testy w profesjonalnych laboratoriach odnośnie wpływu poszczególnych olejów 2T na smarność HFRR i inne parametry. Jest też rozbudowany wątek na polskich forach Puga i Avensis. Nikogo nie namawiam, sam wlałem do auta w celu obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe... dasz jakies linki?

> Ja puki co leje SKAYDD

To jest najobszerniejszy wątek polskojęzyczny, są tam także odnośniki do niemieckiego forum.

Jeszcze jedno - nie uważam, że dolewka oleju 2T wpłynęła bezpośrednio tak dobroczynnie na spalanie. Moim zdaniem jest to efekt oczyszczenia wtryskiwaczy, za który odpowiada paliwo ze Statoila i właściwości czyszczące oleju 2T. Będę obserwował i zdawał relację, muszę także kupić inny olej ze względu na DPF, jednak te polecane w Polsce nie są dostępne.

PS. - Jak tam ma się skrzynia i silnik na Amsie i ile już przejechałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zmniejsza się dymienie i polepsza kultura pracy. Dodatkowo detergenty zawarte w oleju 2T

> bardzo dobrze czyszczą cały układ i wtryskiwacze.

Choć początkowo byłem do sprawy nastawiony raczej sceptycznie , to jednak w ramach testu w Stilonie zrobiłem już kilka baków z dodatkiem Ravenol-u Scooter 2T .

Spalania mniejszego nie zauważyłem , ale znacznie mniejsze dymienie jak najbardziej - jest to zauważalne przy mocniejszym depnięciu , poza tym mam wrażenie , że silnik łagodniej pracuje .

W Cromie wyjeździłem na razie jeden bak - efektów po korekcjach i pracy silnika póki co jeszcze nie widać , a Croma od początku i tak mniej dymi niż Stilo wink.gif

> Nikogo nie namawiam, sam wlałem do auta w celu obserwacji.

Ja również , ale wniosek nasuwa się sam - dodatek oleju 2T półsyntetyku do paliwa w zalecanych proporcjach na pewno nie zaszkodzi , wręcz wprost przeciwnie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja również , ale wniosek nasuwa się sam - dodatek oleju 2T półsyntetyku do paliwa w zalecanych

> proporcjach na pewno nie zaszkodzi , wręcz wprost przeciwnie

Jestem ciekawy jak wpłynie to na koreekty wtrysków w Cromie...

Mam nadzieję że przedstawisz nam wyniki korekt z przed i po kilku tyś km ... food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem ciekawy jak wpłynie to na koreekty wtrysków w Cromie...

> Mam nadzieję że przedstawisz nam wyniki korekt z przed i po kilku tyś km ...

A co wplywa normalnie na korekty wtryskow?

Czy w miare "rozjezdzania" sie wartos to jakos mozna programowac czy jedynie regeneracja/wymiana koncowki wchodzi w gre?

Pytam z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co wplywa normalnie na korekty wtryskow?

> Czy w miare "rozjezdzania" sie wartos to jakos mozna programowac czy jedynie regeneracja/wymiana

> koncowki wchodzi w gre?

> Pytam z ciekawosci.

Kaseta silnika optymalizuje czas wtrysku paliwa/wielkość dawki itp. tak aby warunki pracy silnika były zbliżone do ideału - łagodna i równa praca silnika. Robi to ponieważ każdy z cylindrów, zaworów, krzywek na wałku, wtryskiwaczy, itp.. zużywa się w rożnym stopniu. Nie można tego programować bo to robi się z automatu podczas adaptacji a na zmianę poprawę można wpływać tylko poprzez mechaniczną naprawę lub i smarowanie/czyszczenie chemiczne miedzy innymi układu wtryskowego który jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i złą jakość paliw... a że w naszych paliwach jest juz 10% dodatków bio różnego pochodzenia sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kaseta silnika optymalizuje czas wtrysku paliwa/wielkość dawki itp. tak aby warunki pracy silnika

> były zbliżone do ideału - łagodna i równa praca silnika. Robi to ponieważ każdy z cylindrów,

> zaworów, krzywek na wałku, wtryskiwaczy, itp.. zużywa się w rożnym stopniu. Nie można tego

> programować bo to robi się z automatu podczas adaptacji a na zmianę poprawę można wpływać

> tylko poprzez mechaniczną naprawę lub i smarowanie/czyszczenie chemiczne miedzy innymi układu

> wtryskowego który jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i złą jakość

> paliw... a że w naszych paliwach jest juz 10% dodatków bio różnego pochodzenia

A czy czyszczenie wtryskow i ukladu na biezaco jakimis "srodkami" na sens i co ile to sie robi?

Co na srodki DPF powie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy czyszczenie wtryskow i ukladu na biezaco jakimis "srodkami" na sens i co ile to sie robi?

> Co na srodki DPF powie?

Jest tego tyle na rynku i każdy zachwala, ze jego najlepsze... stosowałem Molyslipa i STP w Stilo JTD ...

Faktem jest że od czasu gdy siarka i ołów zniknęły z paliw praca systemów paliwowych/zaworowych i nie tylko znacząco się pogorszyła, do tego producenci nie stosują juz układu smarowania pomp paliwowych olejem tylko paliwem...

Ja przez 12 miesięcy leje do swojej padaczki SKAYDD bo znalazłem opracowania potwierdzające wpływ tego środka na poprawę spalania ale czy jest on najlepszy czy tez najgorszy i czy z dodanie oleju do On jeszcze bardziej by pomogło tego nie wiem... niewiem.gif jestem jednak ciekaw eksperymentu i może sam się przyłączę niebawem zlosnik.gif DPF-u nie mam ale ci co maja mogą sprawdzić czy częsciej im się wypala czy rzadziej zatyka...

Puki co korekty mam nie większe niż +/- 0,5 a odchyłka między rzeczywistym spalaniem a wyliczonym to jakieś +/- 0,1 litra / bak

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tego tyle na rynku i każdy zachwala, ze jego najlepsze... stosowałem Molyslipa i STP w Stilo

> JTD ...

> Faktem jest że od czasu gdy siarka i ołów zniknęły z paliw praca systemów paliwowych/zaworowych i

> nie tylko znacząco się pogorszyła, do tego producenci nie stosują juz układu smarowania pomp

> paliwowych olejem tylko paliwem...

> Ja przez 12 miesięcy leje do swojej padaczki SKAYDD bo znalazłem opracowania potwierdzające wpływ

> tego środka na poprawę spalania ale czy jest on najlepszy czy tez najgorszy i czy z dodanie

> oleju do On jeszcze bardziej by pomogło tego nie wiem... jestem jednak ciekaw eksperymentu i

> może sam się przyłączę niebawem DPF-u nie mam ale ci co maja mogą sprawdzić czy częsciej

> im się wypala czy rzadziej zatyka...

> Puki co korekty mam nie większe niż +/- 0,5 a odchyłka między rzeczywistym spalaniem a wyliczonym

> to jakieś +/- 0,1 litra / bak

rzuć jakis link do tego specyfiku. Jade odebrać mućke i chyba pomyśle nad czymś do czyszczenia układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rzuć jakis link do tego specyfiku. Jade odebrać mućke i chyba pomyśle nad czymś do czyszczenia

> układu

Zalej Diesel Gold ze Statoil, chwalą się opatentowanym dodatkiem, który doskonale czyści układ zasilania i przeciwdziała spadkowi mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kaseta silnika optymalizuje czas wtrysku paliwa/wielkość dawki itp. tak aby warunki pracy silnika

> były zbliżone do ideału - łagodna i równa praca silnika. Robi to ponieważ każdy z cylindrów,

> zaworów, krzywek na wałku, wtryskiwaczy, itp.. zużywa się w rożnym stopniu. Nie można tego

> programować bo to robi się z automatu podczas adaptacji a na zmianę poprawę można wpływać

> tylko poprzez mechaniczną naprawę lub i smarowanie/czyszczenie chemiczne miedzy innymi układu

> wtryskowego który jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i złą jakość

> paliw... a że w naszych paliwach jest juz 10% dodatków bio różnego pochodzenia

w zwykłym ON na orlenie masz do 7% a w ON verva masz do 2% zreszta widac to na filmikach wyzej im mniej zolte paliwo tym mniej bio dodatkow.

olej 2t dolewam od 6k km, silnik(wtryskiwacze) napewno pracuje ciszej, mniej dymi, korekt sprawdzic nie moge. wczesniej dolewalem LM, teraz probuje wlasnie ELF 2t ECO wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zwykłym ON na orlenie masz do 7% a w ON verva masz do 2% zreszta widac to na filmikach wyzej im

> mniej zolte paliwo tym mniej bio dodatkow.

Nie wiem czy jeszcze jest dostępne paliwo inne ( mniejsze ) niz B7 ( 7% bio dodatków )

Co do składu paliwa to ilość parafiny nie ma nic wspólnego z ilością biokomponentów..

> olej 2t dolewam od 6k km, silnik(wtryskiwacze) napewno pracuje ciszej, mniej dymi, korekt sprawdzic

> nie moge. wczesniej dolewalem LM, teraz probuje wlasnie ELF 2t ECO

Też muszę zacząć dolewać tylko jeszcze nie wiem co...

A co do paliwa na Auchanie to podrożało angryfire.gif dzisiaj tankowałem po 5,16/ litr ON wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy jeszcze jest dostępne paliwo inne ( mniejsze ) niz B7 ( 7% bio dodatków )

> Co do składu paliwa to ilość parafiny nie ma nic wspólnego z ilością biokomponentów..

> Też muszę zacząć dolewać tylko jeszcze nie wiem co...

> A co do paliwa na Auchanie to podrożało dzisiaj tankowałem po 5,16/ litr ON

Będę testował dodatki Millers`a do ON, jak chcesz to mogę wysłać pół flaszki lub całą w cenie hurtowej. Dolewa się to w proporcjach 1:1000 więc wydajność bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę testował dodatki Millers`a do ON, jak chcesz to mogę wysłać pół flaszki lub całą w cenie

> hurtowej. Dolewa się to w proporcjach 1:1000 więc wydajność bardzo dobra.

chętnie wezmę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodzi o to???

> millers

W tym miesiącu zamierzam zakupić olej do silnika więc i to przy okazji zakupie ... A że od tego kolegi kupuje to koszt przesyłki będzie w cenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym miesiącu zamierzam zakupić olej do silnika więc i to przy okazji zakupie ... A że od tego

> kolegi kupuje to koszt przesyłki będzie w cenie

To tak jak ja... w tym miesiącu olej i jakiś dodatek, wcześniej kupowałem amsoila - ale może czas na zmiany:) może jakieś zakupy grupowe???? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jak ja... w tym miesiącu olej i jakiś dodatek, wcześniej kupowałem amsoila - ale może czas

> na zmiany:) może jakieś zakupy grupowe????

Millers ma już w ofercie cywilne oleje z technologią Nanodrive, jak by byli chętni na zakup grupowy to powalczę o dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wbrew wielu obawom dobrze dobrany olej 2T wpływa pozytywnie na układ CR. Następuje wyraźnie

> zwiększenie smarności paliwa HFRR - mniejsze zużycie pompy wysokiego ciśnienia i wtryskiwaczy,

> zmniejsza się dymienie i polepsza kultura pracy. Dodatkowo detergenty zawarte w oleju 2T

> bardzo dobrze czyszczą cały układ i wtryskiwacze. Na niemieckim forum motor-talk.de jest bardo

> rozbudowany wątek, robili testy w profesjonalnych laboratoriach odnośnie wpływu poszczególnych

> olejów 2T na smarność HFRR i inne parametry. Jest też rozbudowany wątek na polskich forach

> Puga i Avensis. Nikogo nie namawiam, sam wlałem do auta w celu obserwacji.

Ja leję Orlen Platinium Moto 2t półsyntetyczny. Z racji tego że dostępny i w miarę rozsądnej cenie. Normy spełnia takie same jak inne polecane oleje. Ale podobno słabo smaruje. Znalazłem dodatek do ON Fuchs Titan Plus. Ciekawi mnie to, że stosuje się w proporcji 1:1000, a więc na bak Cromy wypada ok. 60ml. Musi to być bardzo skondensowany środek skoro oleje 2T stosuje się zazwyczaj w proporcji 1:250. Próbował ktoś z was tego dodatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Millers ma już w ofercie cywilne oleje z technologią Nanodrive, jak by byli chętni na zakup grupowy

> to powalczę o dobre ceny.

Możesz dać namiary na te produkty, chętnie poczytam....mam mało pozytywne doświadczenia z olejami Millersa (XFD)... ale te zawsze można zmienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem czy jeszcze jest dostępne paliwo inne ( mniejsze ) niz B7 ( 7% bio dodatków )

ON Verva ma do 2%, tak pisza w papierach, mysle ze te na filmach praktycznie biale nie maja wcale. jednak wszystko zalezy od dostawy czasem jest do 2% czasem bez bio, zwykly diesel jest napewno z 7%

> Co do składu paliwa to ilość parafiny nie ma nic wspólnego z ilością biokomponentów..

http://maciejmikula.pl/2012/02/czy-kolor-oleju-napedowego-zima-moze-sie-zmienic/

> Też muszę zacząć dolewać tylko jeszcze nie wiem co...

LM 1052, sprawdzony i pewny, tylko dystrybutor wywindowal mocno cene jak za 1l.

> A co do paliwa na Auchanie to podrożało dzisiaj tankowałem po 5,16/ litr ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Puki co korekty mam nie większe niż +/- 0,5 a odchyłka między rzeczywistym spalaniem a wyliczonym

> to jakieś +/- 0,1 litra / bak

Korekty najlepiej odczytywać w jaki sposób (wolne obroty, czy obciążony silnik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korekty najlepiej odczytywać w jaki sposób (wolne obroty, czy obciążony silnik)?

wolne obroty, ale rowniez pod obciazeniem mozesz sprawdzic, albo przy 2000obr/min lub wiecej, nie pamietam dokladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolne obroty, ale rowniez pod obciazeniem mozesz sprawdzic, albo przy 2000obr/min lub wiecej, nie

> pamietam dokladnie.

Tak jak kolega powiedział, na wolnych obrotach i przy 2k rpm. Dodatkowo napiszę, że trzeba wszystko wyłączyć, światła, radio dmuchawę, klimę i inne dodatkowe odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poniżej linki:

Trochę poczytałem popatrzyłem i naprawdę ciekawie to wygląda... bardzo fajne parametry i właściwości..jedyny minus cena - ok 300 zł za bańkę oleju - dla mnie nie ta liga...także zostanę przy Amsoilu albo spróbuję Statoil Lazerway 5w40 (podobno dość ciekawa opcja jakość/ceny)....

ale dodatek Millers-a chętnie zakupię także jak będzie możliwość zakupów w grupie to się piszę na buteleczkę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę poczytałem popatrzyłem i naprawdę ciekawie to wygląda... bardzo fajne parametry i

> właściwości..jedyny minus cena - ok 300 zł za bańkę oleju - dla mnie nie ta liga...także

> zostanę przy Amsoilu albo spróbuję Statoil Lazerway 5w40 (podobno dość ciekawa opcja

> jakość/ceny)....

> ale dodatek Millers-a chętnie zakupię także jak będzie możliwość zakupów w grupie to się piszę na

> buteleczkę

300 zl za banke ale ile litrow?

Litra bym kupil ale za 60 zl:) w ramach udziału w etstach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5l:) a 1l jak najbardziej za....ale testy tylko z innymi użytkownikami:) sam nie wlewam

mmialbym to na wieki:)

A litra sie jakos obroci na 1000 l wiec 15 tankowan wiec powiedzmy rok czasu u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, namówiłem importera Millers`a na przetestowanie ich dodatków do paliw pod kontem parametru HFRR, który określa smarność paliwa i jest kluczowy dla zużycia układu zasilania CR. O wynikach powiadomię jak tylko otrzymam. Wszystkich zainteresowanych produktami tej firmy proszę o trochę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, namówiłem importera Millers`a na przetestowanie ich dodatków do paliw pod kontem parametru

> HFRR, który określa smarność paliwa i jest kluczowy dla zużycia układu zasilania CR. O

> wynikach powiadomię jak tylko otrzymam. Wszystkich zainteresowanych produktami tej firmy

> proszę o trochę cierpliwości.

Jestem chętny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.