Skocz do zawartości

Światła drogowe razem z klaksonem - dobry schemat?


Kuracjusz

Rekomendowane odpowiedzi

> Oczywiście że trochę przeginam ale IMO w większości przypadkow zamiast trąbić wystarczy zwolnić.

zwłaszcza gdy leci się już na zablokowanych kołach... Sorry - kotwicy nie posiadam.

> O ile przy kursie kolizyjnym podczas zmiany pasów trąbienie pozwala ostrzec zmieniającego pas że

> coś jest nie tak, to np. jak ktoś wyjedzie Ci z podporządkowanej to już nie ma sensu - nie

> spowoduje ze gość zniknie.

nie zniknie... ale zamiast przeciąć wszystkie 3 pasy może zatrzymać się na drugim i dać mi szansę na jego ominięcie. Jeśli przetnie wszystkie 3 to jest pozamiatane. Ewentualnie słysząc trąbienie może przestać się dalej wysuwać z podporządkowanej.

> A często widzę że zamiast hamować kierowcy trąbia - w zasadzie

> codziennie pod blokiem mam takie przedstawienia. Najpierw trąbienie, potem hamulec.

> Jest to dla mnie idiotyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W samochodach z prostą instalacją elektryczną, bez CAN-ów i innych udziwnień zadziała.

> Niestety samochód nie przejdzie badania technicznego na SKP, chyba że rozłączysz układ na czas

> badania.

No chyba żartujesz grinser006.gif Nie wiem, czy ktoś to zauważy a Ty tu o negatywnym wyniku badania... rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie widziałem sensu i zalet w instalacji CAN, ale przyznaję, że nie wiem jak działa.

> Z tego, co słyszałem, to jest taka wada, że nie podłączysz do istniejącego urządzenia innego

> elementu, bo się to wszystko wywali.

Weź to wytłumacz, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi... grinser006.gif

> A zalety?

Mniej kabli, łątwiejsza diagnostyka i rozbudowa o ile się coś wie ntt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które?

Widziałem takie coś na własne oczy. Tylko, że o tej porze w piątek mój umysł już odpoczywa piwo.gificon_rolleyes.gif

Ale na bank to już występuje. Tylko, że drogowe mrugają z dość sporą częstotliwością mimo trąbienia w sposób ciągły. Coś jak migający "stop" przy zadziałaniu ABSu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza gdy leci się już na zablokowanych kołach... Sorry - kotwicy nie posiadam.

> nie zniknie... ale zamiast przeciąć wszystkie 3 pasy może zatrzymać się na drugim i dać mi szansę

> na jego ominięcie. Jeśli przetnie wszystkie 3 to jest pozamiatane. Ewentualnie słysząc

> trąbienie może przestać się dalej wysuwać z podporządkowanej.

> > Jest to dla mnie idiotyczne.

A już tak szukając dziury w całym, kiedy zapomnimy i włączeniu świateł mijania (gdy kierowcy są przyzwyczajeni do widoku świateł, a nie pojazdu dzięki przepisom(czemu przeciwny nie jestem)) możemu dać znać kierowcy wyjeżdżającemu z miejsca parkingowego, że nadjeżdża nasz pojazd.

Osobiście miałem sytuację, że nie zauważyłem pojazdu, dlatego, że nie miał włączonych świateł mijania, a taki sygnał świetlny by mi pomógł w sytuacji, gdy nadjeżdżający kierowca dał tylko sygnał tylko dźwiękowy.

Oczywiście jest to kwestia błędu człowieka, ale kto ich nie popełnia?

Róbmy tak, żeby sobie pomagać, a nie wykazywać przy każdej sytuacji postawy roszczeniowej i rzucać penisami męskimi, żeby za dwie przecznice popełnić taki sam błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem takie coś na własne oczy. Tylko, że o tej porze w piątek mój umysł już odpoczywa

> Ale na bank to już występuje. Tylko, że drogowe mrugają z dość sporą częstotliwością mimo trąbienia

> w sposób ciągły. Coś jak migający "stop" przy zadziałaniu ABSu.

To chyba nie fabryczny patent shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam serdecznie.

> Nie jestem elektrykiem, ale jakaś podstawowa wiedza wyniesiona z gimnazjum pomogła mi w wykonaniu

> takiego schematu.

> Chodzi o to, żeby światła drogowe załączały się razem z klaksonem, ale na odwrót już nie.

> Zadziała?

łatwiej będzie jak bezpośrednio z klaksonu połączysz się równolegle z lampami a między nimi w obwodzie umieścisz diodę prostowniczą. Zapewne klakson masz na przekaźniku więc nie trzeba będzie kolejnego elementu dokładać.

Co za fura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak spójrz na film, który stawiłem.

> Wydaje mi się, że na jakichś francuskich filmach też to widziałem.

> I chyba włoskich...

W filmach to jest dla spotęgowania efektu. Żadne auto w EU do tej pory nie miało czegos takiego.

Druga sprawa to to ze może we Włoszech też tak sobie tuningowcy podłączają z tego względu ze tam przecież każdy trąbi 100 razy dziennie i jest to tam normalne, wiec może i takie poganiacze stosują, nie da się przecież pojechać do pracy bez trąbienia, to są Włochy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łatwiej będzie jak bezpośrednio z klaksonu połączysz się równolegle z lampami a między nimi w

> obwodzie umieścisz diodę prostowniczą. Zapewne klakson masz na przekaźniku więc nie trzeba

> będzie kolejnego elementu dokładać.

> Co za fura?

Pamięć mnie myli, czy dioda, to element, który puszcza prąd tylko w jedną stronę? Bo to by znaczne ułatwiło sprawę.

Cinquecento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fura była świeża i coś mi się z Mercem E-classe kojarzy...

Być może, ale nie sądze by to był taki schemat o jakim tu mówimy - że błysk światłami jest uruchamiany klaksonem. Mysle ze jeśli w ogole takie cos istnieje to tam jest dużo czujników i pewnie tylko w przypadku ostrego hamowania czy innego niebezpiecznego manewru to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale stosując Twój tok rozumowania - PO CO DŁUGIE?

Musze się w końcu czepić - nie istnieją takie swiatla jak długie - są drogowe wink.gif

> Żeby spotęgować efekt? Czyli działa?

Spotęgować efekt w filmie - czyli zrobić duży efekt z niczego. Tak jak pisałem, można rownoczesnie machać ręką i włączyć awaryjne, można też wyzywać równocześnie przez otwartą szybę (czyli to co się robi na codzien we Wloszech jak o nich wspominaliśmy) - ale czy to jest potrzebne? IMHO nie jest. Wystarczy klakson. Ale można to spotęgować na milion sposobów. Tylko nadal nie widze potrzeby smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamięć mnie myli, czy dioda, to element, który puszcza prąd tylko w jedną stronę? Bo to by znaczne

> ułatwiło sprawę.

> Cinquecento.

Ciepło ciepło biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musze się w końcu czepić - nie istnieją takie swiatla jak długie - są drogowe

Jeb się, spójrz jak piszę od początku zlosnik.gif

> Spotęgować efekt w filmie - czyli zrobić duży efekt z niczego. Tak jak pisałem, można rownoczesnie

> machać ręką i włączyć awaryjne, można też wyzywać równocześnie przez otwartą szybę (czyli to

> co się robi na codzien we Wloszech jak o nich wspominaliśmy) - ale czy to jest potrzebne? IMHO

> nie jest. Wystarczy klakson. Ale można to spotęgować na milion sposobów. Tylko nadal nie widze

> potrzeby

Sam napisałeś, że tam trąbią 100 razy dziennie, czyli cos w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeb się, spójrz jak piszę od początku

Oj zlosnik.gif fakt, przecież w temacie napisales poprawnie zlosnik.gif sorki 20.GIF - ale już ktoś tu nizej kilka razy pisal o tych długich i mi się pomylilo kto zlosnik.gif

> Sam napisałeś, że tam trąbią 100 razy dziennie, czyli cos w tym jest.

Tam trąbią bo lubią zlosnik.gif Taki styl życia, głośny zlosnik.gif - mi to pasuje, u nas też można by trąbić przy byle okazji - np. czekając na zielone potrąbić kilka razy na tego przed nami żeby wrzucił szybciej jedynke. Mi to nie przeszkadza ok.gif

Ale wracając do tematu - gdy mówimy o sytuacji zagrozenia - pytanie kiedy do takiej sytuacji dochodzi. Ano wtedy gdy ktoś nas nie widzi i wjezdza na nasz tor jazdy (piszę ogólnie, na skrzyżowaniu, przy zmianie pasa ruchu, w roznych sytuacjach). Nie widzi nas. Wtedy trąbimy żeby zwrócił na nas uwagę. Być może zwróci uwagę na dźwięk, skoro nas nie widzi. Ale na światła to raczej uwagi nie zwróci, bo... nas nie widzi! zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś tekst

Nie wiem, czy dobrze załadowałem mapę, ale zobacz streetview i most po prawej - codzienny wyjazd do pracy był problemem, bo nie widać aut, a światła pomagają wyłąpać te w ruchu, bo jak chcesz spojrzeć za most, to często tam stoją zaparkowane wozy ok.gif

> światła to raczej uwagi nie zwróci, bo... nas nie widzi!

A czytasz Ty moje posty w ogóle? zlosnik.gif

Przecież opisałem moją sytuację z wyjeżdżaniem z miejsca parkingowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Nie wiem, czy dobrze załadowałem mapę, ale zobacz streetview i most po prawej - codzienny wyjazd do

> pracy był problemem, bo nie widać aut, a światła pomagają wyłąpać te w ruchu, bo jak chcesz

> spojrzeć za most, to często tam stoją zaparkowane wozy

No tak, ale tu piszesz o tym ze sam obserwujesz pojazdy i ich swiatla. A ja pisze o sytuacji zagrozenia czyli takiej gdy używasz klaksonu - wtedy się go używa jak wlasnie ktoś nie patrzy i niczego nie wyłapuje zlosnik.gif wiec raczej wszystko jedno czy równocześnie błysną te światła czy nie zlosnik.gif

> A czytasz Ty moje posty w ogóle?

> Przecież opisałem moją sytuację z wyjeżdżaniem z miejsca parkingowego.

Czytam wszystko ale już osoby mi się pomylily hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamięć mnie myli, czy dioda, to element, który puszcza prąd tylko w jedną stronę? Bo to by znaczne

> ułatwiło sprawę.

> Cinquecento.

dwie diody

jedna na lampę dryga na klakson

-+--------->|-_------- Lampa---- - -

...................^

+------------- ---------Klakson---- - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że są auta fabrycznie wyposażone w taki patent. Co teraz?

są też auta z czerwonymi kierunkowskazami albo kierownica po prawej stronie grinser006.gif

Albo z niebieskim kogutem na dachu - uważasz ze każdy moze go sobie załozyc? rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są też auta z czerwonymi kierunkowskazami albo kierownica po prawej stronie

> Albo z niebieskim kogutem na dachu - uważasz ze każdy moze go sobie załozyc?

Ty se lepiej idź sensacji w Dzienniku Łódzkim szukać. wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.