Skocz do zawartości

Vectra B 1.6 spalanie


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

> ile w trasie benzyny zeżre 1.6 16V?

ze 6-7 beny ido tego olej zlosnik.gif

> różnica z 2.0 16V?

ze 2l

> pytam bo wybieram między dieslem a benzyną/gazem i się zdecydować nie mogę

kup oba zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie z 1,5 do 2 litrów różnicy będzie - wprost proporcjonalnie do mocy obu silników

Ja jeżdżę Astrą F z silnikiem 1.6 100KM i Ci powiem, że jak chcesz bardzo dynamicznie wyprzedzać to redukcja do 3 i but.gif w podłogę - także jak z przeznaczeniem na trasy to brałbym tylko i wyłącznie 2.0

Dielsa moim zdaniem sobie odpuść - no chyba, że Cię stać jednorazowo wywalić kilka tysi na pompę wtryskową jak już padnie - a padnie, bo niby czemu miałbyś być rodzynkiem.

2.0 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pewnie z 1,5 do 2 litrów różnicy będzie - wprost proporcjonalnie do mocy obu silników

> Ja jeżdżę Astrą F z silnikiem 1.6 100KM i Ci powiem, że jak chcesz bardzo dynamicznie wyprzedzać to

> redukcja do 3 i w podłogę - także jak z przeznaczeniem na trasy to brałbym tylko i wyłącznie

> 2.0

> Dielsa moim zdaniem sobie odpuść - no chyba, że Cię stać jednorazowo wywalić kilka tysi na pompę

> wtryskową jak już padnie - a padnie, bo niby czemu miałbyś być rodzynkiem.

> 2.0

dobrze, a jak się sprawa ma z 1.8? to jest 16V czy 8V ? hmm.gif może to być dobry kompromis pomiędzy 1.6 a 2.0?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, a jak się sprawa ma z 1.8? to jest 16V czy 8V ? może to być dobry kompromis pomiędzy 1.6

> a 2.0?

> pozd

1.8 jest 16V - ten to podobno żre oleju, znacznie więcej niż 1.6.

Mocą to jest kompromis ale spalanie to już praktycznie jak 2.0

Ponawiam pytanie, gdzie chcesz jeździć (miasto, trasa) ile kkm rocznie? Ile po miescie ile po trasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.8 jest 16V - ten to podobno żre oleju, znacznie więcej niż 1.6.

> Mocą to jest kompromis ale spalanie to już praktycznie jak 2.0

> Ponawiam pytanie, gdzie chcesz jeździć (miasto, trasa) ile kkm rocznie? Ile po miescie ile po

> trasach?

nigdy diesla nie mialem, dlatego ciagnie mnie do niego smile.gif

głównie (80%) trasy okolo 20kkm rocznie.

w dieslu fajne jest to ze nastepne tankowanie mam za okolo 1000km, na gazie (1.6) tankuje co 380km. juz mnie to meczy.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamontuj wiekszą butle

Popieram kolegę.

Albo poszukaj 1.6 na gaźniku z gazem. Miałem taką Vectre A i paliła uwaga.... po mieście 8,4-8,6 gazu, a w trasie 6,5 litra GAZU (!).

Jak żre olej to niestety remont silnika. Auto ma swój wiek.

Ja miałem to samo, ale po wymianie uszczelniaczy, pierścieni, panewek branie znikło.

W diesla się nie pchaj. Przy obecnej cenie ON nie ma sensu.

Obecnie mam Vectra C 1.9 CDTI 150KM i niestety spalanie w mieście 8,6.

Jedynie w trasie przy prędkościach do 120-150km/h spalanie 5,6. A jak jechać na niskich obrotach (co zabija DPF i silnik) czyli jak emeryt to zeszłoby do 4,8 litra ON na 100km, ale raczej nikt tak nie jeździ, a cena ON dobija.

Teraz jakbym kupował kupiłbym benzynę z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popieram kolegę.

> Albo poszukaj 1.6 na gaźniku z gazem. Miałem taką Vectre A i paliła uwaga.... po mieście 8,4-8,6

> gazu, a w trasie 6,5 litra GAZU (!).

Ale kolega pyta jaki silnik do Viki B i naprawdę na gaźniku nie znajdzie żadnej

> Jak żre olej to niestety remont silnika. Auto ma swój wiek.

> Ja miałem to samo, ale po wymianie uszczelniaczy, pierścieni, panewek branie znikło.

> W diesla się nie pchaj. Przy obecnej cenie ON nie ma sensu.

> Obecnie mam Vectra C 1.9 CDTI 150KM i niestety spalanie w mieście 8,6.

> Jedynie w trasie przy prędkościach do 120-150km/h spalanie 5,6. A jak jechać na niskich obrotach

> (co zabija DPF i silnik) czyli jak emeryt to zeszłoby do 4,8 litra ON na 100km, ale raczej

> nikt tak nie jeździ, a cena ON dobija.

> Teraz jakbym kupował kupiłbym benzynę z gazem.

No ja też lubię moment diesla - ale na stacji niestety przegrywa z LPG - w przypadku VC to mam upatrzoną wersję silnikową - 3.2 V6 z LPG - koszt paliwa taki sam jak 1.9 CDTi a przyjemnośc z jazdy nieporównywalnie większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A VIKI C? coś lepiej tam z diesalmi?

Z początku produkcji montowali silniki 2.0 101KM i 2.2 125KM. Potem fiatowski 1.9 101KM, 120KM i 150KM. Oraz nieudany Isuzu 3.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z początku produkcji montowali silniki 2.0 101KM i 2.2 125KM. Potem fiatowski 1.9 101KM, 120KM i

> 150KM. Oraz nieudany Isuzu 3.0.

Dokładnie się zgadzam.

Jak VC to tylko z końca produkcji 2007-2008, kiedy wyeliminowano wady wieku młodzieńczego.

W 2006 trafiały się jeszcze egzemplarze bez DPFa.

Najtrwalszy z tych silników to Z19DTH

3.0 jest fatalny - opadają tuleje cylindrów i choć jest to notoryczne to firmy nadal nie uważają tego za wadę fabryczną. Ale to norma w Polsce

http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/silniki/309242,2,Z-tymi-silnikami-moga-byc-problemy-Isuzu-30-CDTI-30-TiD-30-dCi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie się zgadzam.

> Jak VC to tylko z końca produkcji 2007-2008, kiedy wyeliminowano wady wieku młodzieńczego.

> W 2006 trafiały się jeszcze egzemplarze bez DPFa.

> Najtrwalszy z tych silników to Z19DTH

> 3.0 jest fatalny - opadają tuleje cylindrów i choć jest to notoryczne to firmy nadal nie uważają

> tego za wadę fabryczną. Ale to norma w Polsce

> http://eksploatacja-auta.wieszjak.pl/silniki/309242,2,Z-tymi-silnikami-moga-byc-problemy-Isuzu-30-CDTI-30-TiD-30-dCi.html

kolega ma w signumie ten 3.0

po kupnie ot, tak sobie pojechał na przegląd w ASO, tam zobaczyli, że auto ma niecałe 90 000km przebiegu (ori) to zaproponowali mu jakieś ubezpieczenie (dość drogie, ok. 700zł na rok) coś w stylu assistance (dokładnie nie wiem o co chodzi ale chcieli sobie zarobić bo wierzyli, że autko żadnej awarii mieć nie będzie) i jak po 4 miesiącach zadzwonił do nich, że stoi tu a tu (gdzieś koło Szczecina - a ASO było w Chorzowie czy Katowicach) - oczywiście podesłali mu zastępcze, tego zwieźli do siebie - i na początku yikes.gif przebieg to już prawie 150 000km , a zaraz potem drugi yikes.gif włąśnie opadły te tuleje cylindrowe.

No i wtopili - wymienili mu cały słupek na NOWY - ale znajomy mówił, że wogóle z nim nie podejmowali ŻADNYCH rozmów nt. kolejnego ubezpieczenia hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> wiem że jest motostat, ale użyszkowników chciałem spytać ile w trasie benzyny zeżre 1.6 16V? Duża

> różnica z 2.0 16V?

> pytam bo wybieram między dieslem a benzyną/gazem i się zdecydować nie mogę

> pozd

Jeśli jeździsz dużo w trasy,możesz rozważyć diesla ,ja osobiście schodzę do około 6 ON w trasie ,auto przeważnie załadowane 2,0 diesel VB kombi 101KM .Miasto ,niestety w zimie potrafi dobić do 9-10ON.Ale mówię o jeździe typowo miejskiej,typu niewielka trasa korki etc skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega ma w signumie ten 3.0

> po kupnie ot, tak sobie pojechał na przegląd w ASO, tam zobaczyli, że auto ma niecałe 90 000km

> przebiegu (ori) to zaproponowali mu jakieś ubezpieczenie (dość drogie, ok. 700zł na rok) coś w

> stylu assistance (dokładnie nie wiem o co chodzi ale chcieli sobie zarobić bo wierzyli, że

> autko żadnej awarii mieć nie będzie) i jak po 4 miesiącach zadzwonił do nich, że stoi tu a tu

> (gdzieś koło Szczecina - a ASO było w Chorzowie czy Katowicach) - oczywiście podesłali mu

> zastępcze, tego zwieźli do siebie - i na początku przebieg to już prawie 150 000km , a zaraz

> potem drugi włąśnie opadły te tuleje cylindrowe.

> No i wtopili - wymienili mu cały słupek na NOWY - ale znajomy mówił, że wogóle z nim nie

> podejmowali ŻADNYCH rozmów nt. kolejnego ubezpieczenia

Miał gość szczęście. Ja miałem podobnie, ale autko było na gwarancji - 3 miesiące prze końcem. Widziałem kosztorys po naprawowy wystawiony przez serwis na 14 tys. A znajomy mechanik z serwisu powiedział, żebym sobie dał spokój z dieslem V6 bo nie jest powiedziane, że za 10 tys km. nie będę miał podobnej usterki, bo ten silnik tak ma nawet jak się spokojnie jeździ. Ale weź tu człowieku jeździj spokojnie jak masz mruczenie V6, moc i depnięcie, że aż się prosi zabutować. Więc sprzedałem gada. Kupiłem VC 1.9 i chip ze 150 na 180 + 380Nm. Przyśpieszenie jeszcze lepsze. Rewelacja. 3 lata żadnych problemów, ale niestety brak mruczenia V6 no i pobutowałem, a teraz wymiana dwumasy się zbiża (ok 2,5 tys.). Nie ma róży bez kolców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem VC 1.9 i chip ze 150 na 180 + 380Nm. Przyśpieszenie

> jeszcze lepsze. Rewelacja. 3 lata żadnych problemów, ale niestety brak mruczenia V6 no i

> pobutowałem, a teraz wymiana dwumasy się zbiża (ok 2,5 tys.). Nie ma róży bez kolców.

Trza było brać 3.2 V6 NoPb + LPG i miałbyś mruczenie, moc większą niż tu po czipie koszty paliwa te same i brak np. drogiego sprzęgła czy innego osprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem VC 1.9 i chip ze 150 na 180 + 380Nm. Przyśpieszenie

> Trza było brać 3.2 V6 NoPb + LPG i miałbyś mruczenie, moc większą niż tu po czipie koszty paliwa te

> same i brak np. drogiego sprzęgła czy innego osprzętu

Może i masz rację, ale koszty części do V6 droższe niż przy 1.9, nawet te eksploatacyjne czyli klocki, tarcze, sprzęgło etc. dwumasa też jest, spalanie po miście min 14l LPG, więc nie wiem czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jakim mieście 3.2 tyle pali gazu?

Po każdym. Od miasta nie zależy, bo na benzynie po mieście spali 11 literków, a przy tym silniku+ciężar autka to bankowo masz 13,5 -14 LPG.

Wystarczy poczytać na forach co piszą właściciele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tyle to spali silnik 2.0 w zakorkowanym mieście, 13-14l dla 3.2 wg mnie dużo za mało

13-14 to średnia LPG w cyklu mieszanym. W mieście, w korkach, z klimą potrafi czasem nawet pod 20 podejść. icon_rolleyes.gif

Co i tak wychodzi finansowo jak 10 l NoPb ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po każdym. Od miasta nie zależy, bo na benzynie po mieście spali 11 literków, a przy tym

> silniku+ciężar autka to bankowo masz 13,5 -14 LPG.

> Wystarczy poczytać na forach co piszą właściciele.

mi 2.0T pali 13 w miescie benzyny! i to tak oszczednie jezdzac. 10litrow pali astra g z silnikiem 1.6 w miescie i to lekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajomy z pracy miał Omę 3.0 w sedanie to w Trójmieście paliła mu ok 20-22 gazu

Jak butował to i mogło tyle wyjść. Ja przeważnie jeżdżę spokojnie i wynik 16 w mieście jest do osiągnięcia bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trza było brać 3.2 V6 NoPb + LPG

>koszty paliwa te

> same i brak np. drogiego sprzęgła czy innego osprzętu

Na pewno koszty nie będą takie same ani nawet podobne.

Pomijając to, że jednak będzie większy koszt za paliwo, to będzie droższa eksploatacja ( więcej oleju, filtry, hamulce).

Nie licząc wyższego OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno koszty nie będą takie same ani nawet podobne.

> Pomijając to, że jednak będzie większy koszt za paliwo, to będzie droższa eksploatacja ( więcej

> oleju, filtry, hamulce).

> Nie licząc wyższego OC.

Rozumiem, że miałeś 3,2 i doskonale orientujesz się w kosztach eksploatacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, że miałeś 3,2 i doskonale orientujesz się w kosztach eksploatacji...

Nie trzeba go mieć żeby wiedzieć, że np. za 3.2 zapłacisz trochę większe OC niż za 1.9. A to już są koszty eksploatacji.

Dwa razy większy silnik to nie tylko paliwo....

I na pewno nie przejedziesz na zagazowanym 3.2 100km za 40zł. A tyle kosztuje mnie średni koszt na 100km w 1.9 150 koni. W mieście cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba go mieć żeby wiedzieć, że np. za 3.2 zapłacisz trochę większe OC niż za 1.9. A to już są

> koszty eksploatacji.

O ile większe? O 20 zł? Czy 30?

> I na pewno nie przejedziesz na zagazowanym 3.2 100km za 40zł. A tyle kosztuje mnie średni koszt na

> 100km w 1.9 150 koni. W mieście

Ja tam nigdy orłem z matematyki nie byłem, ale o ile dobrze liczę 2,30 (po tyle teraz jest gaz) * 16 (przy spokojnej jeździe się w tylu mieszczę, jak wcześniej pisałem) to chyba mniej, niż 40... ale mogę się mylić. Chyba, że Ty wiesz lepiej, ile pali moje auto.

Rozwiń proszę jeszcze temat hamulców i filtrów, bo to mnie szczególnie zaciekawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do czego ty chcesz mnie przekonać? Bo nie bardzo wiem? Chwalisz swoje i ok.

Do tego, żebyś nie opowiadał bzdur i co gorsza nie wprowadzał innych w błąd. facepalm%5B1%5D.gif

Ponawiam prośbę o rozwinięcie tematu filtrów i hamulców. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, żebyś ty nie pisał bzdur o takich samych kosztach utrzymania 1.6 czy nawet 2.0 a 3.2.

Chwal ten silnik, bo na pewno fajnie chodzi, ale nic ponadto.

I nie odpowiadaj mi więcej, bo nic merytorycznego prócz głupiej polemiki nie wnosisz angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie chodzi o to, żebyś ty nie pisał bzdur o takich samych kosztach utrzymania 1.6 czy nawet 2.0

> a 3.2.

> Chwal ten silnik, bo na pewno fajnie chodzi, ale nic ponadto.

> I nie odpowiadaj mi więcej, bo nic merytorycznego prócz głupiej polemiki nie wnosisz

Po pierwsze - nie ty będziesz dyktował kto, kiedy, co i do kogo pisze.

Po drugie - pokaż mi miejsce, w którym pisałem coś o 1,6 czy 2,0.

Po trzecie - prostuję bzdury, które wypisujesz o silniku, którego pewnie nawet na oczy nie widziałeś.

Po czwarte - tymi hamulcami i filtrami to już naprawdę pojechałeś po bandzie. hahaha.gif

Po piąte - Ja nie prowadzę głupiej polemiki, tylko podaję fakty. A jak tobie brakuje argumentów to od razu walisz fochy jak panna na wydaniu. facepalm%5B1%5D.gif

Zluzuj poślady i po prostu przyjmij do wiadomości, że nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze - nie ty będziesz dyktował kto, kiedy, co i do kogo pisze.

> Po drugie - pokaż mi miejsce, w którym pisałem coś o 1,6 czy 2,0.

> Po trzecie - prostuję bzdury, które wypisujesz o silniku, którego pewnie nawet na oczy nie

> widziałeś.

> Po czwarte - tymi hamulcami i filtrami to już naprawdę pojechałeś po bandzie.

> Po piąte - Ja nie prowadzę głupiej polemiki, tylko podaję fakty. A jak tobie brakuje argumentów to

> od razu walisz fochy jak panna na wydaniu.

> Zluzuj poślady i po prostu przyjmij do wiadomości, że nie masz racji.

Popieram w całości ok.gif

a najbardziej pkt. 4 i 5

Widać zaślepienie dieslem yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze - nie ty będziesz dyktował kto, kiedy, co i do kogo pisze.

> Po drugie - pokaż mi miejsce, w którym pisałem coś o 1,6 czy 2,0.

> Po trzecie - prostuję bzdury, które wypisujesz o silniku, którego pewnie nawet na oczy nie

> widziałeś.

> Po czwarte - tymi hamulcami i filtrami to już naprawdę pojechałeś po bandzie.

> Po piąte - Ja nie prowadzę głupiej polemiki, tylko podaję fakty. A jak tobie brakuje argumentów to

> od razu walisz fochy jak panna na wydaniu.

> Zluzuj poślady i po prostu przyjmij do wiadomości, że nie masz racji.

Kolego nie unoś się.

Ja miałem też V6 i sprzedałem, bo prawda jest taka, że jednak wychodzi niestety drożej. Piszę niestety bo ja też uwielbiam V6, ale mam rodzinę i mnie nie było stać.

Wiem dlaczego piszesz, że wychodzi to samo. Ja też to przerabiałem. Otóż kupuje się tanie części, ale nie oryginalne, które kosztują tyle samo co do 1.9 czy 2.0, ale z uwagi na większą moc i masę nie wytrzymują w 3.2 tyle co w 1.9 i nie wytrzymują tyle co oryginały, więc częściej się je wymienia.

I tu się kłania, że jednak mając V6 lepiej kupić części oryginalne w sklepie w ASO. a wówczas okazuje się, że wcale nie jest tak tanio np. klocki, że o zawieszeniu nie wspomnę.

Dajmy na to np. rozrząd w V6 to koszt ponad 3 tys.zł, a w 1.9 cdti 1200zł. Gdzie przy 1.9 (dość częstym modelu) zdarzają się pomyłki mechaników i wpadki, więc ja zawsze bałem się jechać V6 (rzadki model ) poza ASO, bo jakby coś to klapa i gwarancja też lakoniczna. Wolałem ASO.

Regulacje czy diagnostykę jakąkolwiek też pierwszym lepszym zakładzie nie zrobisz. Musi mieć sprzęt i doświadczenie w V6, ato nie samo co w rzędowej czeterocylindówce i ceny też nie są takie same.

Spalanie też nie można napisać, że wychodzi to samo bo po mieście to masakra. Poza ujdzie, ale i tak drożej.

Ubezpieczenie 250zł drożej, casco drugie tyle.

Fajne jest V6 i kto nim jeździ to go na nie stać, więc nie ma po co się oburzać.

Fakt jest taki, że 3.2 V6 jest kosztowniejsze w użytkowaniu i utrzymaniu niż 1.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego nie unoś się.

To nie ja się unoszę. icon_rolleyes.gif

> Otóż kupuje się tanie części,

> ale nie oryginalne, które kosztują tyle samo co do 1.9 czy 2.0, ale z uwagi na większą moc i

> masę nie wytrzymują w 3.2 tyle co w 1.9 i nie wytrzymują tyle co oryginały, więc częściej się

> je wymienia.

Ale dokładnie to samo można powiedzieć o dieslach, pompach, wtryskach, itp. Jedni kupują nowe w ASO, inni kupują zamienniki, a jeszcze inni regenerują uszkodzone elementy.

> I tu się kłania, że jednak mając V6 lepiej kupić części oryginalne w sklepie w ASO.

Tu chyba mało kto się tutaj z Tobą zgodzi. Trzeba po prostu wiedzieć które części trzeba kupować nowe, które można używane, które trzeba oryginalne, a które można zamienniki. Jak w każdym aucie. Będąc na AK masz też przecież zniżki w sklepach opla, a chłopaki na pewno doradzą Ci co lepiej brać. Ja ze swojej strony polecam użytkowników krisb (pracuje w GSI w Poznaniu) i beast (naprawy i używki).

> Dajmy na to np. rozrząd w V6 to koszt ponad 3 tys.zł,

To chyba żart. Zmieniałem rozrząd 3 razy i nie przypominam sobie, żebym płacił kwotę choć zbliżoną do 3 tys. Za 2 tys. robiłem uszczelki pod głowicami i to była najdroższa sprawa z napraw do tej pory.

> Regulacje czy diagnostykę jakąkolwiek też pierwszym lepszym zakładzie nie zrobisz.

Dlatego nie jeździ się do pierwszych lepszych zakładów, ale żeby ze wszystkim latać do ASO to gruba przesada.

> Spalanie też nie można napisać, że wychodzi to samo bo po mieście to masakra. Poza ujdzie, ale i

> tak drożej.

Możemy policzyć. Cały czas oczywiście mówimy o zagazowanym.

> Ubezpieczenie 250zł drożej, casco drugie tyle.

Bardzo ciekawe, bo ja akurat o tyle drożej zapłaciłem za Clio. U tego samego agenta.

> Fajne jest V6 i kto nim jeździ to go na nie stać, więc nie ma po co się oburzać.

Ja się nie oburzam. Ja prostuję bzdury, które jeden kolega szerzy nie mając zielonego pojęcia o tym, co pisze (nie mówię tu akurat o Tobie)

> Fakt jest taki, że 3.2 V6 jest kosztowniejsze w użytkowaniu i utrzymaniu niż 1.9.

Nawet gdyby (a i tak polemizuję) to do pierwszej poważniejszej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się nie oburzam. Ja prostuję bzdury, które jeden kolega szerzy nie mając zielonego pojęcia o

> tym, co pisze

Kolego, kolejny raz Cię kulturalnie proszę, byś przestał wciskać mi ciemnotę. Z poprzednikiem się zgodziłeś, że i spalanie wyższe i rozrząd droższy i ubezpieczenie droższe, więc o co Ci biega?

Napisałem, że chwalisz swoje i ok. Masz prawo.

A jak pojeździsz 30 lat , mając w tym czasie kilkanaście różnych samochodów, to wtedy możemy wtedy szczegółowiej pogadać.

Rozchmurz się w końcu i głowa do góry waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że rozmowa zmieniła tory, więc zapytam jeszcze raz, jaki diesel jest najtańszy w użytkowaniu w Viki C ewentualnie w Signum? coś czego naprawy nie doprowadzą mnie do zawału. spineyes.gif

zależy mi na niskim spalaniu, teraz jezdze 100konną benzyną i w zupełności mi wystarcza. Już dorosłem.

Astra odpada bo trochę za mała dla mnie w porównaniu do Nubiry1.

ktoś podpowie?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że rozmowa zmieniła tory, więc zapytam jeszcze raz, jaki diesel jest najtańszy w użytkowaniu

> w Viki C ewentualnie w Signum? coś czego naprawy nie doprowadzą mnie do zawału.

> zależy mi na niskim spalaniu, teraz jezdze 100konną benzyną i w zupełności mi wystarcza. Już

> dorosłem.

> Astra odpada bo trochę za mała dla mnie w porównaniu do Nubiry1.

> ktoś podpowie?

> pozd

Zależy co było robione w danym aucie.Dobrą opinią cieszą się 1,9 CDTI ,ale nie zrażał bym się do 2,0 DTI.Jeśli pompka była uczciwie zrobiona -pojeździsz.W VB ,o którym wspominałem (moja 2,0 101KM),jest duży plus ,nie ma dwumasy ok.gif

Osobiście,to mój pierwszy diesel ,przed którymi broniłem się zawsze jak diabeł przed święconą wodą hehe.gifNatomiast ,fajna jest elastyczność silnika w porównaniu ,do wspomnianych przez ciebie 100 konnych benzynek(miałem 111km roverka),i naprawdę nie trzeba,tak mieszać biegami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzę że rozmowa zmieniła tory, więc zapytam jeszcze raz, jaki diesel jest najtańszy w użytkowaniu

> w Viki C ewentualnie w Signum? coś czego naprawy nie doprowadzą mnie do zawału.

> zależy mi na niskim spalaniu, teraz jezdze 100konną benzyną i w zupełności mi wystarcza. Już

> dorosłem.

> Astra odpada bo trochę za mała dla mnie w porównaniu do Nubiry1.

> ktoś podpowie?

> pozd

Zawsze i w kazdym modelu znajdzie sie cos co przyprawi o zawal serca. U mnie np. Sa amortyzatory ktore utwardzaja sie jak nacisnie sie magiczny guzior Sport... wszystko fajnie, ale jeden z nich zaczal popuszczac... Trzeba bylo wymienic oba. Koszt? 1250PLN..... sztuka... zamiennikow BRAK.

No chyba ze kupisz sobie Sejczento albk cieniasa... tak za 1000 to chyba caly silnim wymienisz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego, kolejny raz CiĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ kulturalnie proszĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ, byĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂś przestaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂł wciskaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŚ mi ciemnotĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ. Z poprzednikiem siĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ

> zgodziĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłeĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂś, ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂże i spalanie wyĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂższe i rozrzĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂąd droĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂższy i ubezpieczenie droĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂższe, wiĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞc o co Ci biega?

---------------------------

> Dajmy na to np. rozrzĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂąd w V6 to koszt ponad 3 tys.zĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂł,

To chyba ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżart. ZmieniaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłem rozrzĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂąd 3 razy i nie przypominam sobie, ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżebym pĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłaciĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂł kwotĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ choĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŚ zbliĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżonĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂą do 3 tys. Za 2 tys. robiĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłem uszczelki pod gĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłowicami i to byĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂła najdroĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂższa sprawa z napraw do tej pory.

> Spalanie teĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂż nie moĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżna napisaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŚ, ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂże wychodzi to samo bo po mieĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂście to masakra. Poza ujdzie, ale i

> tak droĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżej.

MoĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżemy policzyĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŚ. CaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂły czas oczywiĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂście mĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłwimy o zagazowanym.

> Ubezpieczenie 250zĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂł droĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżej, casco drugie tyle.

Bardzo ciekawe, bo ja akurat o tyle droĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżej zapĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłaciĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłem za Clio. U tego samego agenta.

---------------------------

Czy tak wyglĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂąda zgodzenie siĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ? GratulujĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ czytania ze zrozumieniem. waytogo.gif

> NapisaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłem, ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂże chwalisz swoje i ok.

Nie chwalĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ. Po raz kolejny powtarzam, ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂże tylko prostujĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ farmazony.

> A jak pojeĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂździsz 30 lat , majĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂąc w tym czasie kilkanaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂście rĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżnych samochodĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłw, to wtedy moĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂżemy wtedy

> szczegĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹĹĄĂâĂ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŹĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂŚĂĆââŹĹĄĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂłowiej pogadaĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŚ.

Nie znasz mnie. Nie wiesz czym siĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆââŹÂŚĂâĂÂĄĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâŚĂÂĄĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂÂĄĂĆââŹĹĄĂâĂÂŞ zajmujĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆââŹÂ Ă¢ââââ¢ĂĆĂâĂ¢ââÂŹĂ ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂ¢ââŹĹžĂ¢ĂĆĂâĂâ Ă˘âŹâ˘ĂĆĂ¢Ă¢ââŹĹĄĂÂŹĂâĂ ĂĆĂâĂâĂ¢ĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂÂĄĂâĂÂŹĂĆĂ¢Ă¢ââÂŹĂžĂâĂ¢ĂĆĂâ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ---------------------------

> To chyba żart. Zmieniałem rozrząd 3 razy i nie przypominam sobie, żebym płacił kwotę choć zbliżoną

> do 3 tys. Za 2 tys. robiłem uszczelki pod głowicami i to była najdroższa sprawa z napraw do

> tej pory.

> Możemy policzyć. Cały czas oczywiście mówimy o zagazowanym.

> Bardzo ciekawe, bo ja akurat o tyle drożej zapłaciłem za Clio. U tego samego

> agenta.

> ---------------------------

> Czy tak wygląda zgodzenie się? Gratuluję czytania ze zrozumieniem.

> Nie chwalę. Po raz kolejny powtarzam, że tylko prostuję farmazony.

> Nie znasz mnie. Nie wiesz czym się zajmuję, iloma i jakimi samochodami jeździłem i ile kilometrów

> zrobiłem. Więc daruj sobie mówienie do mnie, jak do gówniarza, bo możesz się ośmieszyć. Po raz

> kolejny.

> Kochaj sobie dalej swoje 1,9, nikt nie broni, ale nie szerz herezji o silnikach, które jak mniemam

> widziałeś tylko na obrazku w necie. A, i zanim odpowiesz - spróbuj przeczytać poprzednie

> posty. Ale tym razem ze zrozumieniem.

> Że tak po raz kolejny spytam: miałeś kiedyś 3,2? Albo jakiekolwiek V6?

> Co z tymi klockami i filtrami?

> To dwa konkretne pytania, które zadałem. Do teraz nie odpowiedziałeś.

Kolego , ozma i robi nie spinajcie się co jest lepsze ok.gif bo to jest jak d00pa i każdy woli inną waytogo.gif , lecz moim zdaniem kolega robi ma rację że utrzymanie v6 jest droższe od 1,9 i tego nie powinieneś kolego Ozma kwestionować ok.gif, jeśli twierdzisz że głupie klocki czy tam tarcze kosztują tyle samo co do v6 to pełen pad.gif tylko że zużywają się parokrotnie szybciej i to niestety prawda smutna lecz frown.gif, co do eksploatacji po dużych dystansach czyli powiedzmy + 300tyś sam niewiem.gif co wyszło by taniej ok.gif

PS. napweno wyjdzie wam na zdrowie jak odpuscicie waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego nie unoś się.

> Ja miałem też V6 i sprzedałem, bo prawda jest taka, że jednak wychodzi niestety drożej. Piszę

> niestety bo ja też uwielbiam V6, ale mam rodzinę i mnie nie było stać.

> Wiem dlaczego piszesz, że wychodzi to samo. Ja też to przerabiałem. Otóż kupuje się tanie części,

> ale nie oryginalne, które kosztują tyle samo co do 1.9 czy 2.0, ale z uwagi na większą moc i

> masę nie wytrzymują w 3.2 tyle co w 1.9 i nie wytrzymują tyle co oryginały, więc częściej się

> je wymienia.

> I tu się kłania, że jednak mając V6 lepiej kupić części oryginalne w sklepie w ASO. a wówczas

> okazuje się, że wcale nie jest tak tanio np. klocki, że o zawieszeniu nie wspomnę.

> Dajmy na to np. rozrząd w V6 to koszt ponad 3 tys.zł, a w 1.9 cdti 1200zł. Gdzie przy 1.9 (dość

> częstym modelu) zdarzają się pomyłki mechaników i wpadki, więc ja zawsze bałem się jechać V6

> (rzadki model ) poza ASO, bo jakby coś to klapa i gwarancja też lakoniczna. Wolałem ASO.

> Regulacje czy diagnostykę jakąkolwiek też pierwszym lepszym zakładzie nie zrobisz. Musi mieć sprzęt

> i doświadczenie w V6, ato nie samo co w rzędowej czeterocylindówce i ceny też nie są takie

> same.

> Spalanie też nie można napisać, że wychodzi to samo bo po mieście to masakra. Poza ujdzie, ale i

> tak drożej.

> Ubezpieczenie 250zł drożej, casco drugie tyle.

> Fajne jest V6 i kto nim jeździ to go na nie stać, więc nie ma po co się oburzać.

> Fakt jest taki, że 3.2 V6 jest kosztowniejsze w użytkowaniu i utrzymaniu niż 1.9.

rozrzad do v6 to 730-770 pln max z wymiana.

do cdti wychodzi podobnie.

tyle ze w cdti pakiet startowy po kupnie potrafi siegnac nawet 8000 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.