Skocz do zawartości

Cruze - opcje centralnego zamka i bluetooth


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi do czego służą opcje centralnego zamka - jakieś opóźnione zamykanie, włączanie przy otw. drzwiach, itp.

Przełączam to i nic nie zmienia się zlosnik.gif

Mamy w ogóle w Cruze możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po rozpoczęciu jazdy?

Co do bluetooth - łączy się z telefonem, tylko zaraz po włączeniu zapłonu.

Gdy w telefonie mam wyłączony bluetooth, to potem by połączyć, muszę wymusić z samochodu ręcznie - dezaktywując i aktywując ponownie opcję. Co robię źle? biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi do czego służą opcje centralnego zamka - jakieś opóźnione zamykanie, włączanie przy

> otw. drzwiach, itp.

> Przełączam to i nic nie zmienia się

> Mamy w ogóle w Cruze możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po rozpoczęciu jazdy?

Moze to jest wlasnie to? U mnie w Insigni tez to zmienilem i na poczatku nic nie zauwazalem. Potem sie okazalo,ze zamyka drzwi po przekroczeniu pewnej predkosci.

> Co do bluetooth - łączy się z telefonem, tylko zaraz po włączeniu zapłonu.

> Gdy w telefonie mam wyłączony bluetooth, to potem by połączyć, muszę wymusić z samochodu ręcznie -

> dezaktywując i aktywując ponownie opcję. Co robię źle?

Zmiana telefonu? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmiana telefonu?

Chodzi o to, że jak mam włączony BT, to z autem łapie się 100 na 100.

Gorzej, gdy zapomnę włączyć i jadę już autem.

Włączę w telefonie, to ten w aucie nie łapie nawet po wciśnięciu słuchawki.

Muszę wyłączyć BT w aucie i ponownie włączyć.

Może jest prostsza ścieżka by auto połączyło się z telefonem już w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że jak mam włączony BT, to z autem łapie się 100 na 100.

> Gorzej, gdy zapomnę włączyć i jadę już autem.

> Włączę w telefonie, to ten w aucie nie łapie nawet po wciśnięciu słuchawki.

> Muszę wyłączyć BT w aucie i ponownie włączyć.

> Może jest prostsza ścieżka by auto połączyło się z telefonem już w trakcie jazdy?

Włączenie BT w telefonie na stałe definitywnie rozwiąże problem. Dodatkowo nie będziesz musiał o tym pamiętać i zawsze w aucie zestaw połączy Ci się automatycznie. W obecnych telefonach włączony na stałe BT nie jest ogromnym zjadaczem prądu smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włączenie BT w telefonie na stałe definitywnie rozwiąże problem. Dodatkowo nie będziesz musiał o

> tym pamiętać i zawsze w aucie zestaw połączy Ci się automatycznie. W obecnych telefonach

> włączony na stałe BT nie jest ogromnym zjadaczem prądu

Muszę spr. jak z baterią przy non stop włączonym BT smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że jak mam włączony BT, to z autem łapie się 100 na 100.

> Gorzej, gdy zapomnę włączyć i jadę już autem.

> Włączę w telefonie, to ten w aucie nie łapie nawet po wciśnięciu słuchawki.

> Muszę wyłączyć BT w aucie i ponownie włączyć.

> Może jest prostsza ścieżka by auto połączyło się z telefonem już w trakcie jazdy?

A jak wylaczysz radio i wlaczysz je z powrotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak wylaczysz radio i wlaczysz je z powrotem?

Spróbuję smile.gif

Na razie próbuję kliknąć słuchawkę i pisze, że nie połączony. Logicznym wydawałoby się, że sam spróbuje połączyć się, a nie robi tego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi do czego służą opcje centralnego zamka - jakieś opóźnione zamykanie, włączanie przy

> otw. drzwiach, itp.

> Przełączam to i nic nie zmienia się

> Mamy w ogóle w Cruze możliwość włączenia automatycznego zamykania drzwi po rozpoczęciu jazdy?

Nie sick.gif

Jak dla mnie porażką jest brak automatycznego zamykania po ruszeniu oraz autozamykania w przypadku niechcącego otwarcia zamka centralnego.

> Co do bluetooth - łączy się z telefonem, tylko zaraz po włączeniu zapłonu.

> Gdy w telefonie mam wyłączony bluetooth, to potem by połączyć, muszę wymusić z samochodu ręcznie -

> dezaktywując i aktywując ponownie opcję. Co robię źle?

U mnie (MyLink) naciśnięcie słuchawki na kierownicy powoduje ponowne łączenie z telefonem w dowolnym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do bluetooth - łączy się z telefonem, tylko zaraz po włączeniu zapłonu.

> Gdy w telefonie mam wyłączony bluetooth, to potem by połączyć, muszę wymusić z samochodu ręcznie -

> dezaktywując i aktywując ponownie opcję. Co robię źle?

mam w aveo to samo radio co Ty w cruzie

byc moze w ktoryms urzadzeniu masz opcje "niewidoczny"

u mnie z nokia lumia 710 dziala wszystko bez problemu, nic nie musze wymuszac ok.gif

a tak po za tym to w telefonie mam juz na stale wlaczony BT,

jak nie jest powiazany z jakims urzadzeniem na stale to nie ciagnie zbyt duzo pradu

co jakis czas tylko przeskanuje liste urzadzen czy ktores nie jest w poblizu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oraz autozamykania w przypadku

> niechcącego otwarcia zamka centralnego

w aveo to dziala, np jak niechcacy wcisniesz guzik na kluczyku i nie otworzysz drzwi fizycznie przez 4 min to centralny ponownie sie zamknie

w lacetti bylo to 30 sekund, a czemu tu jest 4 min ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w aveo to dziala, np jak niechcacy wcisniesz guzik na kluczyku i nie otworzysz drzwi fizycznie

> przez 4 min to centralny ponownie sie zamknie

> w lacetti bylo to 30 sekund, a czemu tu jest 4 min ?

No fajna funkcja - w Ceedzie miałem, w Astrze miałem a Cruzie brak oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a tak po za tym to w telefonie mam juz na stale wlaczony BT,

> jak nie jest powiazany z jakims urzadzeniem na stale to nie ciagnie zbyt duzo pradu

> co jakis czas tylko przeskanuje liste urzadzen czy ktores nie jest w poblizu

Włączenie BT na stałe w telefonie powinno załatwić sprawę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włączenie BT na stałe w telefonie powinno załatwić sprawę

Niby tak,ale ostatnio gdy bylem w ASO i czekalem na koniec przegladu, to mechanik slyszal jak rozmawialem przez telefon (kluczyk przekrecony) sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niby tak,ale ostatnio gdy bylem w ASO i czekalem na koniec przegladu, to mechanik slyszal jak

> rozmawialem przez telefon (kluczyk przekrecony)

Jak mógł słyszeć Twoją rozmowę ?? yikes.gif

Jeżeli rozmowa idzie na zestaw to nie słychać jej w słuchawce. Więc albo tu albo tu może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Włączenie BT na stałe w telefonie powinno załatwić sprawę

Jaki masz telefon ?? Ja coś z androidem to zainstaluj sobie program ktory automatycznie np. o 7:00 włączy BT a np. o 17 go wyłączy. Zawsze to pozwoli trochę oszczędzić baterię w nocy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki masz telefon ?? Ja coś z androidem to zainstaluj sobie program ktory automatycznie np. o 7:00

> włączy BT a np. o 17 go wyłączy. Zawsze to pozwoli trochę oszczędzić baterię w nocy

System Bada2.0 - nie wiem, czy taka aplikacja będzie na ten fon.

Trza po prostu rano włączyć i niech się dzieje wola nieba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku usiłuję zmusić NAVI do współpracy z telefonem dualSIM.

Jak na razie znalazłem jeden model Samsunga, który raczy się łączyć, ale w systemie widać tylko pierwszą SIM. Znaczy ściąga z niej kontakty i jest pełna funkcjonalność. Na drugą można zadzwonić i porozmawiać z zystemu, ale przez hands free nie jest widziana więc jest to łączność jednostronna.

Chevrolet Polska raczył mnie poinformować, że nie wie czy HFP v. 1.5 pozwala na pełną współpracę z telefonem dualSIM. Bo że z jednokartowymi działa, to wiem na pewno (sprawdziłem). Wyraziłem żal, że nie wiedzą co mi sprzedali zlosnik.gif i poprosiłem o kontakt do producenta tego ustrojstwa. Kontaktu nie dostałem, ale przynajmniej wiedzieli, że producentem jest Bosch. Mam nadzieję, że to prawda.

Spróbuję udarzyć do źródła - ciekawe czy mnie oleją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pół roku usiłuję zmusić NAVI do współpracy z telefonem dualSIM.

> Jak na razie znalazłem jeden model Samsunga, który raczy się łączyć, ale w systemie widać tylko

> pierwszą SIM. Znaczy ściąga z niej kontakty i jest pełna funkcjonalność. Na drugą można

> zadzwonić i porozmawiać z zystemu, ale przez hands free nie jest widziana więc jest to

> łączność jednostronna.

> Chevrolet Polska raczył mnie poinformować, że nie wie czy HFP v. 1.5 pozwala na pełną współpracę z

> telefonem dualSIM. Bo że z jednokartowymi działa, to wiem na pewno (sprawdziłem). Wyraziłem

> żal, że nie wiedzą co mi sprzedali i poprosiłem o kontakt do producenta tego ustrojstwa.

> Kontaktu nie dostałem, ale przynajmniej wiedzieli, że producentem jest Bosch. Mam nadzieję, że

> to prawda.

> Spróbuję udarzyć do źródła - ciekawe czy mnie oleją?

Masz nietypowe urzadzenie wiec mozesz miec duzy problem. Raczej pozostaje szukanie w google, czy ktos to juz opanował. Nie wiem czy są nawet zestawy glosnomowiace ktore juz to opanowały, a ty chcesz zeby dzialalo w samochodzie tzw budzetowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz nietypowe urzadzenie ...

Które jest nietypowe?

> ... chcesz zeby dzialalo w samochodzie tzw budzetowym.

Co z tego, że budżetowy. Producent zapewnia, ze obsługuje Handsfree Protocol v. 1.5. Nie siedzę w temacie i nawet po przestudiowaniu specyfikacji tego protokołu nie wynika mi czy

obsługuje duaSIM czy nie. Pewnie zależy to od konkretnej implementacji, bo jak napisałem uprzednio nie wszystkie dwukartowce chcą się łączyć. Dlatego chciałbym, aby producent wyraźnie mi powiedział co zrobił w NAVI i bedę szukał odpowiedniego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Które jest nietypowe?

Dual Sim cool.gif

> Co z tego, że budżetowy. Producent zapewnia, ze obsługuje Handsfree Protocol v. 1.5. Nie siedzę w

> temacie i nawet po przestudiowaniu specyfikacji tego protokołu nie wynika mi czy

> obsługuje duaSIM czy nie. Pewnie zależy to od konkretnej implementacji, bo jak napisałem uprzednio

> nie wszystkie dwukartowce chcą się łączyć. Dlatego chciałbym, aby producent wyraźnie mi

> powiedział co zrobił w NAVI i bedę szukał odpowiedniego telefonu.

Trzymam kciuki ale takie rzeczy to moze w lexusie a nie w budzetowym samochodzie.

Wracajac do tematu czyli nei da sie wlaczyc automatycznego zamykania drzwi? W wersjach USA da sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dual Sim ...

Może ze trzy lata temu dualSIM było nietypowe. Teraz bym powiedział, ze nietypowy jest telefon na 4 karty. nA co będzie za następne 3? Którz to może przewidzieć?

> Trzymam kciuki ale takie rzeczy to moze w lexusie ...

Chodzi o możliwości protokołu a nie klasę samochodu. Zresztą, jak nadmieniałem, właściwie z telefonu w samochodzie nie korzystam, bo uważam iż sama rozmowa (nawet przez zestaw) jest zbyt rozpraszająca. Jednak grzechem by było nie wykorzystać możliwości technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ze trzy lata temu dualSIM było nietypowe. Teraz bym powiedział, ze nietypowy jest telefon na 4

> karty. nA co będzie za następne 3? Którz to może przewidzieć?

> Chodzi o możliwości protokołu a nie klasę samochodu. Zresztą, jak nadmieniałem, właściwie z

> telefonu w samochodzie nie korzystam, bo uważam iż sama rozmowa (nawet przez zestaw) jest zbyt

> rozpraszająca. Jednak grzechem by było nie wykorzystać możliwości technicznych.

Podaj mi w ktorym zestawie glosnomowiacym, dokladanym nawet do samochodu ten telefon jest obslugiwany?

Bo znowu standardowy zestaw na pewno nie laczy takich telefonow. Cos mi wyglada ze masz pretensje do garbatego ze ma proste dzieci.

Zestaw glosnomowiacy jest standardowym dla wiekszosci telefonow, jak masz inne niz standard swiatowy, to niestety ale nie mozna miec nic doskonałego. Mam propozycje zebys sie przejechal po salonach Volvo, Mercedes, Infinity, BMW i VW i zdal relacje ktora z marek potrafi obsłużyc twoj telefon. Zajrzyj tez do tanszych marek jak KIA, Hyundai i Renault, a zobaczysz ze czasem trudno bedzie znalezc samochod z zestawem w standardzie.

Ja kupilem ostatnio Windows 8 do mojego 3 letniego laptopa. Miale miec wszystkie wodotryski i dzialac z kazdym komputerem, a okazalo się ze problemy zaczynaja sie na poziomie konfigurowania kamery i dzwieku w kompie.

Takze niestety mimo ze opisywany protokol jest zgodny, ale nie wszystko dziala. Zawsze mozesz kupic sobie najnowszy zestaw Parrot za ladne pareset zlotych i bedzie super. Zauwaz ze niektorzy nawet A2DP nie daja do swoich zestawow, a tutaj w Chevim masz. love_4.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Cos mi wyglada ze masz pretensje

> do garbatego ze ma proste dzieci. ...

Ciekawe.

Zacytowałeś całą moją wypowiedź, a wyciągnąłeś wnioski z jakiejś wymyślonej.

> ... ktora z marek potrafi obsłużyc

> twoj telefon. ...

No właśnie. Nigdzie nie napisałem jaki mam telefon. Natomiast napisałem, że testowałem z różnymi dwukartowymi. Ja naprawdę testowałem - z konkretnym urządzeniem głośnomówiącym a nie z Volvo czy Mercedesem jak mi radzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe.

> Zacytowałeś całą moją wypowiedź, a wyciągnąłeś wnioski z jakiejś wymyślonej.

> No właśnie. Nigdzie nie napisałem jaki mam telefon. Natomiast napisałem, że testowałem z różnymi

> dwukartowymi. Ja naprawdę testowałem - z konkretnym urządzeniem głośnomówiącym a nie z Volvo

> czy Mercedesem jak mi radzisz.

Staraj sie podac wiecej faktów, bo ja wciaz uwazam ze DualSim nie jest wciaz powszechnym standardem, a jedynie wybrykiem na potzreby rynku, ktory jest mocno niszowy. Takze niestety nikt sie jeszcze nie urodzil zeby wszystkim dogodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ktoś się orientuje do czego służą poniższe ustawienia ??

> Bo ja po włączeniu/wyłączeniu nie widzę żadnych różnic.

Mam podobnie opisane opcje - co oznaczają, tak na chłopski rozum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki udzial w rynku ma dualSIM, 30-40%? ...

To nie do mnie pytanie.

Patrzę na ofertę rynkową i widzę, że te urządzenia, które 3 lata temu były ewenementem teraz występują chyba u wszystkich producentów i to w wielu modelach.

Jak wyglądają ich zakupy nie nie wiem.

Niedawno trafiłem na telefon z 4 kartami SIM. Wydaje się, że to przesada, ale kto wie co będzie za kilka lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie do mnie pytanie.

> Patrzę na ofertę rynkową i widzę, że te urządzenia, które 3 lata temu były ewenementem teraz

> występują chyba u wszystkich producentów i to w wielu modelach.

> Jak wyglądają ich zakupy nie nie wiem.

> Niedawno trafiłem na telefon z 4 kartami SIM. Wydaje się, że to przesada, ale kto wie co będzie za

> kilka lat?

Ale to wciaz nie standard, tylko oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ktoś się orientuje do czego służą poniższe ustawienia ??

> Bo ja po włączeniu/wyłączeniu nie widzę żadnych różnic.

Na chlopski rozum to automatyczna blokada drzwi po ruszeniu. Na amerykanskim forum nie potrafia tego wylaczyc a Wy wlaczyc.

Teraz pytanie. Czy jak sie pojedzie do ASO da 100 to kompem to wlacza? Kiedys mi tu mowiliscie, ze nie. Moze sie cos zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na chlopski rozum to automatyczna blokada drzwi po ruszeniu. Na amerykanskim forum nie potrafia

> tego wylaczyc a Wy wlaczyc.

Ale ja to mogę dowolnie włączać i wyłączać. Tylko że nie widzę żądnej różnicy w działaniu pomiędzy włączeniem/wyłączeniem sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam podobnie opisane opcje - co oznaczają, tak na chłopski rozum?

Oficjalna odpowiedź:

Quote:

funkcja ta działa następująco. Jeśli jest wyłączona - wszystkie drzwi są otwarte, kierowca zamyka swoje drzwi i wciska na kluczyku, żeby zamknąć auto, jeśli teraz pozostali pasażerowie zamkną swoje drzwi, to zostanie zamek odblokowany i finalnie auto zostanie otwarte. Jeśli jest włączona - wszystkie drzwi są otwarte, kierowca zamyka swoje drzwi i wciska na kluczyku, żeby zamknąć auto, jeśli teraz pozostali pasażerowie zamkną swoje drzwi, to auto nadal pozostanie zamknięte.


Ktoś da to radę przełożyć z języka szerwoletowego na nasz ?? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej (bo ja w menu tych funkcji nie mam) oznacza, że w pierwszym przypadku jak zamkniesz pilotem pasażerów w aucie, to jak wylezą to odblokują drzwi i tak już zostanie. W drugim zaś przypadku jak zablokujesz pilotem zamki a ludzie są w środku, to jak wysiadają i zamykają drzwi to zamki powracają do pozycji zamkniętej - nie musisz czekać, aż się wszyscy wygramolą, żeby zamknąć auto. Szkoda, że u mnie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego nie masz ?? Masz przecież LTZ ??

> Aż popróbuje jutro.

Bo mam keyless czyli te guziki w klamkach i to jest inaczej skonfigurowane. W sumie fajne ale np. zawsze jak koło niego przechodzę, to zaczyna buczeć, bo pompuje paliwo i szykuje się do jazdy (i inne takie dziwactwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo mam keyless czyli te guziki w klamkach i to jest inaczej skonfigurowane. W sumie fajne ale np.

> zawsze jak koło niego przechodzę, to zaczyna buczeć, bo pompuje paliwo i szykuje się do jazdy

> (i inne takie dziwactwa).

Ciekawe, a co jak samochod stoi w garazu za sciana? Juz sie nie moge doczekac mojego LTZ, pewnie bede mial serie pytan do CAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, a co jak samochod stoi w garazu za sciana?

Ściana powinna stanowić wystarczającą zaporę. Na otwartej przestrzeni czujniki działają z 1 - 1,5 metra. A, no i bym zapomniał, jak uzbroisz alarm to wtedy chyba nie reaguje w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszperalem i znalazlem opcje automatycznego zamykania drzwi zlosnik.gif Chyba.

Polecenie nasterowania blokady wszystkich drzwi

Nieaktywny

Narzędzie do skanowania wyświetla Aktywny lub Nieaktywny. Ten parametr wyświetla status blokady wszystkich drzwi.

sporo tu tego

IMO w ASO jakby sie dorwac do skanera to mozna sie pobawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

> Ale to wciaz nie standard, tylko oferta

Nie wiem jakie kryterium przyjmujesz dla rozróżnienia.

Aktualnie trafiłem na model, który pięknie pracuje z nawigacją. Przy włączonym module BT sam się loguje do systemu - bez potrzeby jakichkolwiek działań zewnętrznych (oczywiście po uprzednim jednorazowym sparowaniu).

Jeszcze nie sprawdzałem czy się także sam loguje jeśli moduł jest włączany w w czasie siedzenia w kabinie - bo jeden z kolegów zdaje się miał z tym kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> ... Jeszcze nie sprawdzałem czy się także sam loguje jeśli moduł jest włączany w w czasie siedzenia w

> kabinie - bo jeden z kolegów zdaje się miał z tym kłopoty.

Czy moduł BT jest aktywowany w kabinie czy poza nią - nie ma znaczenia.

Ciągnie listę kontaktów z obu kart i pamięci telefonu.

Nie wiem jeszcze czy możliwe jest wybranie karty dla połączeń wychodzących. Właściwie nie ma to dla mnie znaczenia, bo druga karta jest kartą służbową. A jeśli siedzę w prywatnym samochodzie, to wybieranie numerów służbowych totalnie mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.