Skocz do zawartości

Zestaw kluczy


Cherokee18

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz częściej dłubie w garażu i za każdym razem szlag mnie trafia jak trzeba znaleźć jakiś klucz. Dosyć dziadowania, chcę kupić zestaw kluczy smile.gif Na początku zacznę od nasadowych w wygodnej walizce. Poczytałem fora internetowe, dużo pochwał zbiera Honiton (jedna wada - rdzewieje). Widzę, że są prawie nieróżniące się zestawy w zielonej (~265 zł) i czarnej (~230 zł) walizce. Wstępnie zdecydowałem się na dokładnie ten zestaw . Brać czy szukać czegoś innego? Czy czegoś w nim brakuje co będzie często przydatne? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No było było, ale posty sprzed 2 lat. Skoro rdza przez ten czas nie zeżarła do reszty ani jednego

> zestawu to chyba się zdecydowałem

To fakt, że odrobinę rdzewieje, ale to jest niezły zestaw, a rdza i tak w niczym nie przeszkadza (nie ma szans żeby tak przeżarło, żeby się nie nadawało do użytku grinser006.gif). Z resztą jak będziesz używał to na pewno trochę się w jakichś smarach wybrudzi a to jednak konserwuje palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie robią ale kiedyś handlowałem narzędziami i nie miałem ani jednego zwrotu Honitona "bo zardzewiał", prywatnie w domu też mam i używam i też nic się nie dzieje, więc nie wiem co ludzie robią z narzędziami że im rdzewieją niewiem.gif

Na pewno narzędzia trzeba przetrzeć szmatą po skończonej robocie i nie trzymać ich w wodzie lub zamykać mokrych w opakowaniu, wtedy na pewno posłużą ok.gif

Jak będziesz kupował to zwróć uwagę żebyś nie kupił 12 kątnych nasadek np. Stanley takie sprzedaje bo słabo się sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co ludzie robią ale kiedyś handlowałem narzędziami i nie miałem ani jednego zwrotu

> Honitona "bo zardzewiał", prywatnie w domu też mam i używam i też nic się nie dzieje, więc nie

> wiem co ludzie robią z narzędziami że im rdzewieją

W zasadzie to jest raczej po prostu niewielki nalot rdzy, który w niczym nie przeszkadza, ot jedynie esteta mógłby się przyczepić wink.gif Moje akurat większość czasu leżą w bagażniku, a zima raczej im nie służy ok.gif

> Na pewno narzędzia trzeba przetrzeć szmatą po skończonej robocie i nie trzymać ich w wodzie lub

> zamykać mokrych w opakowaniu, wtedy na pewno posłużą

Ja generalnie Honitona mogę jak najbardziej polecić waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ze swojej strony mogę polecić narzędzia Stanley. Swego czasu duża skrzynia tego producenta była

> w bardzo okazyjnej cenie w Castoramie - jeżeli się nie mylę coś koło 180zł

> Mam i jestem zadowolony

też mam zestaw z stanleya i mogę szczerze polecić, odkręciłem już nimi wiele śrub, na których poddały się inne klucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstępnie zdecydowałem się na dokładnie ten zestaw . Brać czy szukać czegoś innego? Czy czegoś

> w nim brakuje co będzie często przydatne?

Bardzo dobry zestaw. Bardzo mocne grzechotki. Wielu moich znajomych też takie sobie pokupowało widząc u mnie jak się sprawują i bardzo sobie chwalą.

Owszem potrafią rdzewieć, ale tylko jeżeli trzyma się je w samochodzie lub w nieogrzewanym garażu. Ja trzymam w domu i wyglądają jak nowe.

Dla uzupełnienia kompletu polecam zestaw kluczy płasko-oczkowych proxxon model 23820

i-proxxon-klucze-oczkowo-plaskie-12cz-prk23820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam czasami z zestawu Stanley'a i przy pierwszym użyciu ukręciłem kwadrat 3/8" blush.gif. Nie pękł, czułem jak płynie mi w rękach, ale myślałem, że to śruba puszcza wink.gif.

Po kilku użyciach zaczęły się obracać plastikowe rączki na grzechotkach, a jedną 1/2" musiałem rozebrać, bo jakoś tak się zacięła, że pokrętło nie chciało się wcisnąć i uwolnić nasadki.

Ale nic nie ucierpiało. Złożyłem i działa.

A Honitona mam przedłużkę 1/2" i faktycznie trochę rdzewieje, ale chyba tylko powierzchniowo wink.gif.

Z dwojga złego wolę, żeby rdzewiało, niż się ukręcało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na tego honitona i podobne do tych moich lidlowych - honiton ma dobre klucze za przystępną cenę. Jedna żelazna zasada - do odkręcania śrub używamy rączki, a nie grzechotki - grzechotki są po to, by nie kręcić kluczem w koło smile.gif A jak ludzie zakładają na nie rurki, to i pękają... Ja dziś odkręciłem moimi nakrętkę 30 na półosi i wytrzymało wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kolega zakupił sobie w prezencie gwiazdkowy zestaw w Castoramie. Nie pamiętam teraz nazwy, ale kosztował coś koło 240 zł, (chyba YATO).

Bardzo dobry zestaw - wszystko co potrzebne i jakość wykonania na dobrym poziomie. Grzechotki, końcówki - wszystko wygląda bardzo solidnie ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytałem fora internetowe, dużo pochwał zbiera Honiton (jedna wada - rdzewieje).

> Widzę, że są prawie nieróżniące się zestawy w zielonej (~265 zł) i czarnej (~230 zł) walizce.

Mam Honitona już z 2 lata i jakiejś wielkiej rdzy nie widzę. Punktowa i powierzchniowa co nie wpływa na użytkowanie.

Zresztą klucze kupujesz po to aby je używać a nie po to aby leżały i lśniły w walizce.

Posiadam zieloną walizkę i polecam waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Korzystam czasami z zestawu Stanley'a i przy pierwszym użyciu ukręciłem kwadrat 3/8" . Nie pękł,

> czułem jak płynie mi w rękach, ale myślałem, że to śruba puszcza .

> Po kilku użyciach zaczęły się obracać plastikowe rączki na grzechotkach, a jedną 1/2" musiałem

> rozebrać, bo jakoś tak się zacięła, że pokrętło nie chciało się wcisnąć i uwolnić nasadki.

> Ale nic nie ucierpiało. Złożyłem i działa.

> A Honitona mam przedłużkę 1/2" i faktycznie trochę rdzewieje, ale chyba tylko powierzchniowo .

> Z dwojga złego wolę, żeby rdzewiało, niż się ukręcało.

A ja miałem 9 lat grzechotkę Stanley'a 1/2''. Pierwsze parę lat wyjątkowo szanowałem, później odkręcałem zapieczone śruby, używałem jako młotek aż w końcu dwa lata temu ukręciłem kwadrat we współpracy z nasadką 36mm i metrową rurą.

Posiadam też kilkuletni mały zestawik grzechotki z nasadkami 4-13mm i też jest świetny. Razem z nim kupiłem jakieś szczypce i obcinaczki, wiele razy je topiłęm i widać sporo rdzy ale nadal działają

Teść dostał zestaw bitów z pokrętłem i bardzo go cieszy, choć wiem, że porządnie testowany jeszcze nie był wink.gif

A zaczęło się od tego, że dawno temu, jak poddawały się ruskie nasadki to z bólem portfela kupowałem Stanleya i robota szła dalej. Ja tylko mogę polecić ok.gif Z drugiej strony sam Stanley'a kupuję bardzo sporadycznie bo to są drogie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coraz częściej dłubie w garażu i za każdym razem szlag mnie trafia jak trzeba znaleźć jakiś klucz.

> Dosyć dziadowania, chcę kupić zestaw kluczy Na początku zacznę od nasadowych w wygodnej

> walizce. Poczytałem fora internetowe, dużo pochwał zbiera Honiton (jedna wada - rdzewieje).

> Widzę, że są prawie nieróżniące się zestawy w zielonej (~265 zł) i czarnej (~230 zł) walizce.

> Wstępnie zdecydowałem się na dokładnie ten zestaw . Brać czy szukać czegoś innego? Czy czegoś

> w nim brakuje co będzie często przydatne?

Od 3-4 lat używam zestaw Coval`a i jest rewelacyjny

coval-komplet-kluczy-nasadowych-150el-1-2-plus-1-4-plus-3-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem oraz podpowiedzi. Kupiłem zestaw wcześniej przeze mnie podlinkowany. Nowy, oryginalnie zapakowany za 229 zł. Miejmy nadzieję, że będzie dłuuuugo służył. Za około miesiąc czeka go kompletne skręcanie Fiata Ducato yay.gif

A co do innych zestawów to zastanawiałem się również nad Covalem jednak wyższa cena i bądź co bądź sporo negatywnych opinii zadecydowały nad wyborem Honitona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.