Skocz do zawartości

pochwale sie oficjalnie ;) e39 530i


Codename47

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co sledza forum pewnie juz czytali. a dla tych co nie takie male chwale sie wink.gif

328i oraz 728iA sprzedane i kupilem 530iA

lista wyposarzenia calkiem spoko

na dzien dobry musialem zrobic cala kompletną obsluge i kilka mniejszych problemow. ( niestety holendrzy nie dbaja w ogole o auta )

tak wiec auto dostalo nowe:

-filtry kabinowe

-filtr oleju +olej valvolinel 5w50

-swiece+fajki swiec

-gwint jom

-felgi przelozylem te co mialem w 7er i do tego kupilem opony dunlop sport maxx 235/40/18 i 265/35/18

-wycieraczki bosch

-nowy termostat

-nowa pompa wody (dla bezpieczenstwa)

-wlozylem instalacje lpg stag300 (butla 67l, wlew za klapka)

i pewnie cos tam jeszcze

do zrobienia mam jeszcze w najblizszym czasie

-uchwyty lamp przednich

-wypolerowac plastikowe szkla przednie

-wymienic olej i filtr skrzyni biegow

-kupic i polakierowac zderzaki z m5 ( lotke juz mam smile.gif

-polskie tablice

i jezdzic grinser006.gifgrinser006.gif

ponizej kilka fotek z dzisiaj gdzie wkoncu auto ogarniete i umyte ( pod maska tez ) holendrzy smierdziele nic nie robia przy autach...

dsc3322.jpg

dsc3376d.jpg

dsc3331i.jpg

dsc3331i.jpg

dsc3362j.jpg

dsc3329px.jpg

dsc3355k.jpg

dsc3307g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kozak fura ok.gif

2. Ta felga to Rondell? Bardzo dobrze pasuje do charakteru samochodu. W e38 chyba odrobinkę zbyt sportowa a tutaj idealnie dobrana pomiędzy elegancją a sportem.

3. Nie lubię meblościanki ale niech będzie wink.gif

4. Ogólnie nie lubię E39 ale tutaj jakoś się to zgrywa w całość.

5. Ringi niefajne

6.Konkretna gleba. Zostało jeszcze coś komfortu?

7. Kolor mało fantazyjny ale praktyczny do bólu więc w sumie jestem na tak.

Powiedz tylko jak to się zbiera z automatem? Nie czuć muła ze startu?

Bo szczerze mówiąc u mnie w E34 jest niby 200 koni ale ten stary automat zjada połowę przy ruszaniu frown.gif

No i jak ze spalaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Kozak fura

narazie seria 270751858-jezyk.gif kozak dopiero bedzie grinser006.gif

> 2. Ta felga to Rondell? Bardzo dobrze pasuje do charakteru samochodu. W e38 chyba odrobinkę zbyt

> sportowa a tutaj idealnie dobrana pomiędzy elegancją a sportem.

tak rondel 58. moim zdaniem jedna z ladniejszych felg do bmw i przedewszystkim porzadna jakosc

> 3. Nie lubię meblościanki ale niech będzie

mebloscianki ?

> 4. Ogólnie nie lubię E39 ale tutaj jakoś się to zgrywa w całość.

> 5. Ringi niefajne

z tym to do Bmw z reklamacją:P

> 6.Konkretna gleba. Zostało jeszcze coś komfortu?

jest zdecydowanie twardziej niz bylo ale tragedi nie ma.jezdze 80% po trasach wiec mi to pasuje

> 7. Kolor mało fantazyjny ale praktyczny do bólu więc w sumie jestem na tak.

szukalem tylko srebrnego albo niebieskiego . co do praktycznosci zdecydowanie bije inne kolory na glowe wink.gif

> Powiedz tylko jak to się zbiera z automatem? Nie czuć muła ze startu?

> Bo szczerze mówiąc u mnie w E34 jest niby 200 koni ale ten stary automat zjada połowę przy ruszaniu

zbiera sie dobrze . w porowaniu do starego automatu ktory mialem w e38 nieco lepiej ale ciezko tez powiedziec bo auto ma 40koni wiecej i jest lzejsze od e38

> No i jak ze spalaniem?

spalanie moje ok 10,5 litra (70% trasa predkosci ok 140km/h) dopiero wczoraj zalozylem nowe swiece i fajki i zrobilem uklad wodny do porzadku wiec teraz musze gaz wyregulowac i bede robic dokladniejsze testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak ma, to nie ma fajek?

> przecież są te takie przedłużki łączące cewkę ze świecą

> fajka to nie kabel zapłonowy.

Fajka jak sama nazwa wskazuje ma kształt fajki.

Ta tuleja, zwana wtyczką świecy ma kształt fifki... biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajka jak sama nazwa wskazuje ma kształt fajki.

> Ta tuleja, zwana wtyczką świecy ma kształt fifki...

nie świruj pawiana wink.gif

odnośnie bryki, kurcze, do e39 nie mam przekonania.

touring, jeszcze jeszcze, ostatecznie wink.gif

nawet kiedyś się rozglądałem, bo łatwiej dostać duże V8 z manualem niż w e38 wink.gif

czy najstarsze, najbidniejsze e60, jest sporo droższe od takiego modelu jak Twój, tam w NL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie świruj pawiana

> odnośnie bryki, kurcze, do e39 nie mam przekonania.

> touring, jeszcze jeszcze, ostatecznie

> nawet kiedyś się rozglądałem, bo łatwiej dostać duże V8 z manualem niż w e38

> czy najstarsze, najbidniejsze e60, jest sporo droższe od takiego modelu jak Twój, tam w NL?

w nl ceny e39 530i zaczynaja sie od 6 tysiecy euro a czesto do 10-12 dochodzą. najtansze e60 kupisz od 8tysiecy euro ( tylko ze to beda same trupy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bede

> lakierowac w ten sam kolor co fele dla kontrastu

A co niby z kierownicą zrobisz ? Jak dla mnie to trza caly komplet do przekladki na alu oryginał, wraz z kierownica, np z m5.

Nie wiem jak u Cibeie, ale u mnie drewienko jest dwukolorowe - od polowy jest lakier czarny fortepianowy - tez taki powineines miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w e46 mam polakierowane w kolor nadwozia bo oryginalna powloka "lakiero-guma" odlazila....

tez najpierw chcialem wykonczyc lakierem z samochodu ( bede malowac Mzderzaki ) wiec moglbym przy okazji prysnac i te listwy , ale tak pomyslalem ze zostal mi jeszcze lakier z felg wiec moze to sie ladnie komponowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co niby z kierownicą zrobisz ? Jak dla mnie to trza caly komplet do przekladki na alu oryginał,

> wraz z kierownica, np z m5.

no to znajdz mi taki zestaw w normalnych pieniadzach grinser006.gif

na 1 ogien pojdzie to co bedzie szlo polakierowac , czyli listwy a pozniej pomysle co zrobic z lewarkiem i recznym a kierownica na koncu.

moge tez polakierowac bezbarwnym matowym wiec bedzie efekt jak by to tytanowe bylo grinser006.gif bo taki kolor felg smile.gif

> Nie wiem jak u Cibeie, ale u mnie drewienko jest dwukolorowe - od polowy jest lakier czarny

> fortepianowy - tez taki powineines miec

tak samo u mnie jest co nie zmienia faktu ze nie podoba mi sie 270751858-jezyk.gif za ciemno w tym wnetrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładna

> Chociaż to drewno rzeczywiście takie sobie

> Nie za szerokie opony? Ile Ci to gazu pali na takim zestawie?

takie sa wedlug naklejki na drzwiach orginalnie wiec takie kupilem.

co do spalania nie moge sie wypowiedziec bo dopiero co w weekend poskladalem te auto do kupy , swiece , termostat itp i teraz dopiero bede mogl zabrac sie za ustawienie gazu bo byl zamontowany ale ze wzgledu na te rzeczy ktore byly do zrobienia nie byl porzadnie ustawiony.

komputer pokazuje srednio 10,7 wiec tyle bedzie palil (+- 1 liter ) jak juz bede mial wszystko ogarniete to ci dam znac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łezka w oczku się zakręciła przy e36?

no niestety beksa.gif

ostatnie foto

dsc3254l.jpg

troche sie wkurzylem na goscia bo pare godzin mu opowiadalem co i jak z autem bylo robione dalem mu teczke papierow zdjeci itp

gadal ze sobie zostawi go na weekendy itp ze bedzie garazowal i dbal

a pare dni pozniej wyczailem ze wystawil ja na sprzedaz a po tym jak dbal o 530i angryfire.gif slabo widze jak bedzie dbal o e36

dostal odemnie smsa ze zjebką bo mi cos tam marudzil ze przewod hamulcowy byl przyrdzewialy i trzeba bylo wymienic na przegladzie i musial 200 euro wydac to ja mu odpisalem liste rzeczy ktora w 530 byla do zrobienia i sie kontakt urwal

no ale coz , takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety

> ostatnie foto

> troche sie wkurzylem na goscia bo pare godzin mu opowiadalem co i jak z autem bylo robione dalem mu

> teczke papierow zdjeci itp

> gadal ze sobie zostawi go na weekendy itp ze bedzie garazowal i dbal

> a pare dni pozniej wyczailem ze wystawil ja na sprzedaz a po tym jak dbal o 530i slabo widze jak

> bedzie dbal o e36

> dostal odemnie smsa ze zjebką bo mi cos tam marudzil ze przewod hamulcowy byl przyrdzewialy i

> trzeba bylo wymienic na przegladzie i musial 200 euro wydac to ja mu odpisalem liste rzeczy

> ktora w 530 byla do zrobienia i sie kontakt urwal

> no ale coz , takie zycie.

nie dziwię Ci się przy rozstaniu z tym autem.

jednak holendrzy są dziwni, nie dość że zasyfił takie auto to jeszcze oburzony że ma przewód do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie dziwię Ci się przy rozstaniu z tym autem.

> jednak holendrzy są dziwni, nie dość że zasyfił takie auto to jeszcze oburzony że ma przewód do

> wymiany.

przypuszczam ze nie byl do wymiany i go tylko naciagneli w warsztacie.

dziwny koles , pozniej doszlem do tego ze to jakis handlarz amator bo ma kilka aut powystawianych i kilka kont na tym holenderskim allegro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kto wie czy teraz e36 nie bedzie mu latwiej sprzedac niz jakby chcial sprzedac 530i

wiesz chetnych na te e36 bylo duzo ale jak ktos mial 5k euro zaplacic to juz inna gadka byla. on widze ze go tez za 5k euro wystawil. tylko ze ma juz nl tablice i nie ma gazu i zimowek michelina ktorych mu nie dalem wink.gif

ja szukalem tylko 530i i srebrna albo niebieska w nie mniejszym wyposarzeniu niz bylo w 7er i wlasciwie sie udalo. wolalbym tylko jasniejsze wnetrze ale ogolnie nie ma zle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.