Skocz do zawartości

parujące szyby ?


vqsoft

Rekomendowane odpowiedzi

> To co piszesz ma sens i ja tak samo sobie tłumaczyłem parowanie w Punto 2.

> Do czasu, jak sobe nie wytłumaczyłem lepiej: sa auta z gównianym systemem nawiewów i do takich aut

> zalicza się moje Punto 2 i zapewne auto autora tego wątku

> W Punto 2 paruje, nawet jak klimy nie włączałeś od miesiąca. Jedyne rozwiązanie które mocno pomaga,

> to wywalenie całkiem filtra kabinowego. Nie jest idealnie, ale poprawa jest znaczna. Nie ma

> właściwie różnicy, czy filtr jest nowy, czy po 20tyś km.

> W Alfie 159 i Mitsu Lancer ten problem nie występuje. Można olać klimę w deszczu, nawet stojąc w

> korku. Para pojawia się jak się wejdzie w mokrych ciuchach, ale też da się ogarnąć tylko

> nawiewem. W Punto 2 nie da się bez klimy, para się zbiera tak, że w pewnym momencie zaczyna

> ściekać po szybach od środka, kompletnie nic nie widać przez żadną szybę.

hehh gówniany system nawiewów - dobree dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież jeśli dasz ogrzewanie ma maxa to nawet nie zauważysz ,że działa też AC

> HanYs

jak masz kiepawa klime to oczywiscie ze nie zauwazysz

w jeepie (czyli w tym co ma te opcje z wlaczaniem klima gdy nadmuch tylko na szyby) klima tak daje ze jeszcze nie bylo takiego upalu bym mogl klime ustawic na minimum bo zwyczajnie po kilku minutach marznie sie w samochodzie

przy wlaczonym ogrzewaniu na maksa i nadmuchu na szybe powietrze leci wyraznie chlodniejsze niz w przypadku puszczenia go w innym kierunku

oczywiscie w chwili gdy na doworze jest zimno nie ma tego problemu bo klima sie nie zalaczy - ale nie zmienia to mojej opinii ze takie rozwiazanie jest przekombinowane i wg mnie zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to dziwne, bo w moim PII ładnie odparowywały szyby używając nawiewu, a klimy nie miałem

Prawdopodobnie nie miałeś też filtra, jak nie było klimy. I to by tłumaczyło dobre działanie nawiewów w tym aucie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie włączaj nigdy klimy "na chwilę", bo tylko pogorszysz parowanie-albo z klimą, albo bez.

2. Najlepszy efekt to ciepłe na nawiewach i klima, osusza się wnętrze najszybciej.

3. Absolutnie niech Ci nie przyjdzie do głowy usuwać filtr kabinowy i jeździć bez niego.

4.Obieg musi być na zewnętrzny, kiedyś spadł mi drut sterujący z klapki i mimo włączania zewn cały czas klapka obiegu zamknięta była, efekt taki, że szyby od środka wręcz "płakały", lała się z nich woda, wypróbowałem wtedy wszystkie opcje, od mycia szyb szamponem, po gazety pod dywanikami by wchłaniały wilgoć i żwirek dla kota w pudełeczku w bagażniku smile.gif, aż wyjąłem kabinówkę i zobaczyłem, że klapka zamknięta-po naprawie jak ręką odjął.

5. Klima nie chłodzi w większości aut, gdy temp spada poniżej +4 co nie znaczy, że nie ma wtedy znaczenia czy włączona czy nie, bo na włączonej osusza się znacznie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co piszesz ma sens i ja tak samo sobie tłumaczyłem parowanie w Punto 2.

> Do czasu, jak sobe nie wytłumaczyłem lepiej: sa auta z gównianym systemem nawiewów i do takich aut

> zalicza się moje Punto 2 i zapewne auto autora tego wątku

> W Punto 2 paruje, nawet jak klimy nie włączałeś od miesiąca. Jedyne rozwiązanie które mocno pomaga,

> to wywalenie całkiem filtra kabinowego. Nie jest idealnie, ale poprawa jest znaczna. Nie ma

> właściwie różnicy, czy filtr jest nowy, czy po 20tyś km.

> W Alfie 159 i Mitsu Lancer ten problem nie występuje. Można olać klimę w deszczu, nawet stojąc w

> korku. Para pojawia się jak się wejdzie w mokrych ciuchach, ale też da się ogarnąć tylko

> nawiewem. W Punto 2 nie da się bez klimy, para się zbiera tak, że w pewnym momencie zaczyna

> ściekać po szybach od środka, kompletnie nic nie widać przez żadną szybę.

Dziwne, w moim byłym nie było i nie ma takiego problemu. Filtr wymieniany regularnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz kiepawa klime to oczywiscie ze nie zauwazysz

Zaciekawił mnie ten temat i sprawdziłem w kilku autach , nie ma opcji zimnego dmuchania jeśli dasz ogrzewanie na max.

W mojej Tundrze klima jest bardzo wydajna ale widać ,że nadmuch na szybę nie używa maksymalnych jej możliwości.

> w jeepie (czyli w tym co ma te opcje z wlaczaniem klima gdy nadmuch tylko na szyby) klima tak daje

> ze jeszcze nie bylo takiego upalu bym mogl klime ustawic na minimum bo zwyczajnie po kilku

> minutach marznie sie w samochodzie

Jak w każdym aucie ze sprawnym AC. zlosnik.gif

> przy wlaczonym ogrzewaniu na maksa i nadmuchu na szybe powietrze leci wyraznie chlodniejsze niz w

> przypadku puszczenia go w innym kierunku

Przy ustawionym na zimne.

> oczywiscie w chwili gdy na doworze jest zimno nie ma tego problemu bo klima sie nie zalaczy - ale

> nie zmienia to mojej opinii ze takie rozwiazanie jest przekombinowane i wg mnie zbedne

Oczywiście masz prawo do takiej opinii ok.gif Moim zdaniem doskonale odparowują szyby bez mojej ingerencji w AC.

HanYs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaciekawił mnie ten temat i sprawdziłem w kilku autach , nie ma opcji zimnego dmuchania jeśli dasz

> ogrzewanie na max.

nie napisalem ze leci zimne - leci chlodnijesze niz przy takim samym ustawieniu grzania (czyli na maksa) w przypadku gdy nadmuch jest skierowany inaczej niz tylko na szybe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.