Skocz do zawartości

Szkoda z AC PZU


Alfi

Rekomendowane odpowiedzi

To moje pierwsze "przygody"

Ktoś się nudził i porysował mi samochód.

Zgłosiłem już szkodę do PZU.

W poniedziałek mam podjechać do PZU, w celu oględzin rzeczoznawcy.

Auto w całości jest w lakierze oryginalnym.

Jak to dobrze ugryźć? Aby nie zaniżyli kwoty odszkodowania?

Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moje pierwsze "przygody"

> Ktoś się nudził i porysował mi samochód.

> Zgłosiłem już szkodę do PZU.

> W poniedziałek mam podjechać do PZU, w celu oględzin rzeczoznawcy.

> Auto w całości jest w lakierze oryginalnym.

> Jak to dobrze ugryźć? Aby nie zaniżyli kwoty odszkodowania?

> Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Przy gotówkowej naprawie dostaniesz pewnie 67% ciecia na lakier. Jak chcesz dobrze zrobić to weź ocenę techniczną i leć do dobrego zakładu naprawczego co rozlicza się bezgotówkowo. Pamiętaj, że w kosztorysie który dostaniesz od nich nie będziesz miał cieniowania sąsiadujących elementów (jesli sa potrzebne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy gotówkowej naprawie dostaniesz pewnie 67% ciecia na lakier. Jak chcesz dobrze zrobić to weź

> ocenę techniczną i leć do dobrego zakładu naprawczego co rozlicza się bezgotówkowo. Pamiętaj,

> że w kosztorysie który dostaniesz od nich nie będziesz miał cieniowania sąsiadujących

> elementów (jesli sa potrzebne).

Tam gdzie będę chciał malować, gość nie chce bezgotówkowo frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moje pierwsze "przygody"

> Ktoś się nudził i porysował mi samochód.

> Zgłosiłem już szkodę do PZU.

> W poniedziałek mam podjechać do PZU, w celu oględzin rzeczoznawcy.

> Auto w całości jest w lakierze oryginalnym.

> Jak to dobrze ugryźć? Aby nie zaniżyli kwoty odszkodowania?

> Za wszelkie porady będę wdzięczny.

Moze najpierw poczekaj na wycene...

Ewentualnie pozniej bedziesz sie martwil ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jasne,

> Czy mogę po wyceni się odwołać, i ewentualnie wybrać opcję bezgotówkową?

Możesz nawet jak dostaniesz kasę z ubezpieczenia na swoje konto. Idziesz do warsztatu i jak są kumaci to wszystko załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jaki wariant AC wykupiłeś. Wszystko masz w OWU.

BTW ostatnio przyjechal do nas klient A6 na szkodę z AC. Do wymiany zderzak przedni. Miał tak rewelacyjnie podpisaną polisę, że do szkody 3900 musiał dopłacic 2500 z wlasnej kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jestem po, wycenili moim zdaniem zbyt, mało. Aby to dobrze zrobić muszę dokładać z kieszeni kasę.

Czy jest możliwość aby po zrobieniu samochodu, wziąć fakturę od lakiernika, i wnioskować do PZU aby zwrócili różnicę?

Lakiernik u którego będę malował, nie chce bezgotówkowo. Powiedział ze za dużo ma zabawy aby potem mu nie ucinali wypłacanej kasy.

Jak to ugryźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz wariant AC "warsztat" to wstaw auto do zakładu, który ma umowę z PZU i rób bezgotówkowo.

> Na wariancie kosztorysowym dostaniesz po tyłku jak starsze auto.

Mam sprawdzony warsztat, tam chcę zrobić. Nawet jeśli będzie do wymagało małej dopłaty. Nie mam czasu później "kłócić" się o kijowe malowanie. Starczy mi przygód z mechanikami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz wariant AC "warsztat" to wstaw auto do zakładu, który ma umowę z PZU i rób bezgotówkowo.

> Na wariancie kosztorysowym dostaniesz po tyłku jak starsze auto.

no przeciez chce wstawic do warsztatu. Opcja warsztat po prostu oznacza, ze naprawa bedzie rozliczona na podstawie faktury. Roziliczenie bezgotowkowe (lub jego brak) nie ma wplywu na likwidacje. Po prostu w opcji bezgotowkowej ubezpieczyciel placi bezposrednio warsztatowi.

Robic auto w wybranym warsztacie i brac fakturę. Z faktura do ubezpieczyciela i czekac na kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jestem po, wycenili moim zdaniem zbyt, mało. Aby to dobrze zrobić muszę dokładać z kieszeni kasę.

> Czy jest możliwość aby po zrobieniu samochodu, wziąć fakturę od lakiernika, i wnioskować do PZU aby

> zwrócili różnicę?

> Lakiernik u którego będę malował, nie chce bezgotówkowo. Powiedział ze za dużo ma zabawy aby potem

> mu nie ucinali wypłacanej kasy.

> Jak to ugryźć?

Weź wycenę z warsztatu, odwołaj się od kosztorysu PZU, tylko niech Ci meches ładnie wypisze wszystko na wycenie.

Nic dokładał nie będziesz jeżeli masz poznoszone udziały własne.

Jak im podstawisz do zapłaty FV bez odwołania to będą mieli więcej miejsca na kręcenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź wycenę z warsztatu, odwołaj się od kosztorysu PZU, tylko niech Ci meches ładnie wypisze

> wszystko na wycenie.

> Nic dokładał nie będziesz jeżeli masz poznoszone udziały własne.

> Jak im podstawisz do zapłaty FV bez odwołania to będą mieli więcej miejsca na kręcenie

Ok, muszę skoczyć do lakiernika niech zrobi wycenę, a potem gonić do PZU. A jeśli oni już przeleją kasę?

Nie wiem czy jutro dam radę skoczyć do lakiernika (80km) oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, muszę skoczyć do lakiernika niech zrobi wycenę, a potem gonić do PZU. A jeśli oni już przeleją

> kasę?

to potem na podstawie faktury dopłacą resztę ok.gif

> Nie wiem czy jutro dam radę skoczyć do lakiernika (80km)

spokojnie, to nie mleko, nie psuje się w 24h wink.gif

Zadzwoń na infolinie, powiedz, że po konsultacji z warsztatem stwierdzasz, że wycena jest zaniżona i spytaj co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to potem na podstawie faktury dopłacą resztę

> spokojnie, to nie mleko, nie psuje się w 24h

> Zadzwoń na infolinie, powiedz, że po konsultacji z warsztatem stwierdzasz, że wycena jest zaniżona

> i spytaj co dalej.

Ok, jutro ich pomęczę wink.gif dziś jestem zajęty wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.