Skocz do zawartości

Interfejs elm 327


zbigou

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem kupic taki interfejs na alledrogo do japonczyka (Daihatsu Sirion 1.0, rocznik 2005), bo cos pali za dużo. Czy to wszedzie taki sam towar z jednej chinskiej fabryki klik? Pisza w tytulach "ford fiat renault opel honda", "Ford Nissan Renault opel" itp., a w tresci aukcji pisze, ze pasuje do wszystkich samochodow hmm.gif Akurat przypasiła mi aukcja klik, no i nie wiem czy do japonca podejdzie.

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialem kupic taki interfejs na alledrogo do japonczyka (Daihatsu Sirion 1.0, rocznik 2005), bo

> cos pali za dużo. Czy to wszedzie taki sam towar z jednej chinskiej fabryki klik? Pisza w

> tytulach "ford fiat renault opel honda", "Ford Nissan Renault opel" itp., a w tresci aukcji

> pisze, ze pasuje do wszystkich samochodow Akurat przypasiła mi aukcja klik, no i nie wiem

> czy do japonca podejdzie.

To co sprzedają ze 40-60 pln to chińskie klony, lepiej lub gorzej działające, zależnie od tego którą wersję oryginału próbowano podrobić. Wersja 1.0 była nie zabezpieczona przed kopiowaniem i prawdopodobnie większość to jest właśnie 1.0, pomimo tego że raportuje się jako wersja wyższa. Oryginalny elm327 kosztuje w granicach 20$ za sam chipset, więc każdy interfejs poniżej tej ceny jest podróbą. Nie znaczy to że nie będzie działał, ale cudów się nie spodziewaj - to gadżet. Co do diagnozy, zależnie od oprogramowania które użyjesz, zobaczysz więcej lub mniej parametrów - zazwyczaj te które mają wystandaryzowane kody OBDII (np układ kontroli emisji) będą widoczne, o ile oczywiście uda ci się to wszystko podłączyć. Ja używam takiego interfejsu jak na aukcji z aplikacją Torque. Kupiłem z czystej ciekawości, choćby żeby obejrzeć ciśnienie doładowania i w takim zastosowaniu sprawdza się wyśmienicie.

Na boku, oprócz ELM327 jest też 2-gi chip - STN1110, dużo tańszy, bo chyba coś koło 4-5$, z tym, że mało kto go u nas oferuje w formie interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.