Skocz do zawartości

Zbiorczy wątek Mortina odnośnie Astry G


mortin7669

Rekomendowane odpowiedzi

> Silnik jest przymocowany do samochodu, a ten - z większymi oponami - mógłby osiągnąć większą

> prędkość maksymalną, więc - technicznie rzecz biorąc - masz rację.

Sądzę, że nie odbiło by się to tak znaczącą na przyspieszeniu gdyż x20dtl dobrze przyspiesza na niskich (1500-2500). Mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podejdzie na 100%

A czy np z angielskich astr będzie pasować? wiem, że trzeba przeprogramować, ale czy angielskie mogą być utrudnieniem ?

Wiem, że są inne jednostki: mile galony itp. Nie będzie problem z przeprogramowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Omegi/Vectry B ludzie jeszcze montowali, ale konsolę musiałbyś wymienić pod CID. sick.gif

Swoją drogą coś długo kupujesz tego MIDa zlosnik.gif

http://allegro.pl/wyswietlacz-mid-32-piny-astra-g-sprawny-i3407060391.html

Druga sprawa to czy to warte jest w ogóle tych pieniędzy...nawet nie wszystkie piksele świecą. Wysyłałem Ci link do czeskiej strony, już lepiej kupić nówkę (zamiennik, ale więcej funkcji) ze wszystkimi świecącymi pikselami za 300-350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miejmy nadzieję, że nic

> no widziałem i dlatego sądzę, że cena (z twojej aukcji) za mid-a to nie jego półka cenowa skoro tu

> się skusił kupić za kwote 5 razy niższą

Czasem zdarza się, że ktoś nie ogarnia 270751858-jezyk.gif ale chyba będę musiał kupić czeski za ok 350 zł

Nie ma sensu kupować używki pół działającej za 250 zł i wydać jeszcze 70 zł za programowanie. To już lepiej kupić nowy. Zamawiał już ktoś czeskiego MID'a? jak wygląda sprawa montażu? wyjąć stary podpiąć nowy? jakie kosztu transportu ? Jakieś kabelki itp potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanko mam odnośnie wentylatorów. Gdy nie jest włączona klima i wentylator chłodnicy klimatyzacji może chłodzić chłodnicę wody? Czy nie powinien się włączyć pod żadnym pozorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem radio na jakieś bliżej mi nieznanej firmy ale czyta płyty nagrane z kompa 270751858-jezyk.gif. kostki pasowały, nic nie musiałem zmieniać. Problem w tym ze po przekręceniu kluczyka kasuje się godzina i ustawienia. Ktoś wspomniał że trzeba w kostce jakieś piny pozmieniać. Mógłby ktoś rozjaśnić tę sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mógłby ktoś

> rozjaśnić tę sytuację?

Tak wygląda kostka ISO

287077644-1134910919_kostka_iso.jpg

Teraz cały pic polega na tym, żeby odciąć kabelek przychodzący z instalacji do pinu nr 4 i ten pin nr 4 zmostkować z pinem nr 7.

ALE powinieneś jeszcze wiedzieć, że w zależności od radia moższesz mieć kłopoty z aku tzn. jak będziesz stał i nie jeździł tak około 4 dni to będzie mocno wyładowane aku i nie odpalisz.

Ja np. w Astrze mam radio Pionier i jest OK ale już Alpine w Corsie tak właśnie robiło - a aku nówka sztuka.

Najlepiej sobie to podłącz i weź sprawdź miernikiem czy dużo ci z aku pobiera jak masz wszystko wyłączone, następnie wyjmij bezpiecznik od radia lub całą kostkę ISO i będziesz wiedział ile samo radio pobiera - a później to napisz i my Ci już powiemy czy jest OK

post-116584-14352521172611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak sprawdzić ile pobiera?

Musisz zaopatrzyć się w jakikolwiek miernik uniwersalny, nastawić w nim zakres pomiaru "A" przełożyć kabelek czerwony w gniazdo "10A" czarny zostaje na COM.

Następnie odłącz klemę aku "-" i teraz jedną końcówkę miernika podłacz to tej klemy, a drugą do bieguna minusowego aku.

Wówczas miernik wskaże Ci np. 0,3A lub 0,03A.

I to "badanie" wykonaj właśnie na podłaczonej kostce ISO do radia (po modyfikacjach z zasilaniem) a później na odłączonej.

Zapisz obydwa wyniki i wrzuć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi jestem przecież wiem jak się mierzy prąd ;D już 4 rak się tego uczę ^^ Multimetr mam w dzisiejszych czasach to bardzo przydatne narzędzie do diagnozy smile.gif Wrzucę wyniki jeszcze dzisiaj. Mam alarm więc na odłączonej kostce będzie i tak pobierać nieznaczny prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz działa radio i pamięta ustawienia 270751858-jezyk.gif

Pomiary 270751858-jezyk.gif

przy odłączonej kostce od radia 0.03 A

przy podłączonej kostce do radia ale wyciągniętym panelu 0.06 A

przy podłączonej kostce i wsadzonym panelu 0.11 A

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomiary

> przy odłączonej kostce od radia 0.03 A

> przy podłączonej kostce do radia ale wyciągniętym panelu 0.06 A

> przy podłączonej kostce i wsadzonym panelu 0.11 A

> co o tym sądzicie?

wielkiej tragedii nie ma

ale wskazane jest aby zuzycie nie przekraczało bodajże 50 mA czyli 0,05A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

wskazane jest aby zużycie nie przekraczało bodajże 50 mA czyli 0,05A


Będę wyciągać panel. Chyba tragedii nie będzie jeżeli przekroczę wskazanie o 0.01 A. Alarm trochę pewnie pobiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole wyciągnąć 270751858-jezyk.gif kiedyś jak mi się radio włączyło to akumulator padł po 3 h co oznaczało by albo zmniejszoną pojemność akumulatora z powodu starości (rzekomo ma 75 Ah) albo radio i głośniki pobierały prąd 25 A grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wiązce do radia uciąłem kabel pinu 4 oraz pinu 7. Kabel pinu 4 oraz kabel pinu 7 wychodzącego z radia skręciłem ze sobą i skręciłem kostką z kablem pinu 7 wychodzącego z kostki iso. Odstający koniec kabla pinu 4 z kostki iso zaizolowałem.

Dzięki temu nie uszkodziłem oryginalnej instalacji w samochodzie a jedynie zmodyfikowałem wiązkę kabli wychodzącą z radia.

P.S. Dzięki za pomoc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumiałem, to teraz oba zasilania radia (pin 4 i 7 radia) są podłaczone na stałe do akumulatora (pin 7 w instalacji). Stąd taki duży pobór prądu, bo radio jest cały czas zasilane, jak po włączeniu stacyjki.

Powinieneś (jak radziłem) przeciąć oba przewody (4 i 7) i zamienić miejscami. Wtedy po wyłączeniu stacyjki radio jest rzeczywiście wyłączone, a podłaczony pin do akumulatora zasila tylko zegarek radia. Tak się standardowo robi, gdyż są 2 schematy zasilania odbiorników w zależności od producenta.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to poprawić to ? dla mnie to 2 min roboty kabelek jest zaizolowany wiec można go znowu

> wykorzystać.

Wiesz, chyba jednak powinieneś to zamienić.

Bo tak, pierwotnie miałeś stały plus na pinie 4 czy 7? Teoretycznie powienien być na 7 - ale u ciebie to się nie spisywało, więc rzeczywiście chyba nie mostek a zamiana.

Muszę iść na urlop chyba mlot.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak pisaliście i niby jest ok. nie wyświetla teraz godziny po włożeniu panelu i nie mruga dioda ale godzinę i ustawienia pamięta. Minus taki że nie można włączyć radia jeżeli nie przekręci się kluczyka w pozycję I. No ale jak się idzie do samochodu to raczej z kluczykiem 270751858-jezyk.gif Dziękuje za pomoc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to z ciekawości pomierz jeszcze raz prądy na postoju - to wtedy będzie już komplet

Oj, Ale to innym razem bo denerwuje mnie, że jak odłączam klemę od aku i podłączam ją to alarm się włącza 270751858-jezyk.gif ( tak powinno być?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale macie na myśli otwartą maskę ?

nie

odkręcasz klemę nie zdejmując jej

jeden kabelek miernika przytykasz do bieguna akumulatora pod klemą, tak aby nie przeszkadzał przy zdejmowaniu klemy

a drugi kabelek przytykasz do klemy i razem z nim zdejmujesz klemę pamietajac aby cały czas oba końce miernika miały styk czyli aby obwód był zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrobiłem tak jak pisaliście i niby jest ok. nie wyświetla teraz godziny po włożeniu panelu i nie

> mruga dioda ale godzinę i ustawienia pamięta. Minus taki że nie można włączyć radia jeżeli nie

> przekręci się kluczyka w pozycję I. No ale jak się idzie do samochodu to raczej z kluczykiem

> Dziękuje za pomoc ;D

Podaj jakie masz radio, można poszukać schematu, w ogóle to nie widziałem radia które takiego schematu nie ma na obudowie....

Inna sprawa, skoro musisz włączyć zapłon żeby włączyć radio to jest ono podłączone pod "12v po stacyjce" a nie "stałe 12v". Jak chcesz żeby się włączało radio gdy tylko do niego wejdziesz (bez kluczyków) to musisz je podłączyć pod stałe 12v, razem z podtrzymaniem pamięci i sprawa jest załatwiona.

Generalnie jednak wszystkie aftermarketowe radia podłącza się tak, że główne zasilanie podpięte jest pod +12v po stacyjce, a pamięć stacji, godziny i innych ustawień pod "stałe 12v". Jeśli zrobisz na odwrót to radio będzie działać ale nie będzie pamiętać ustawień. Jeśli chcesz mieć możliwość włączenia swojego radia niezależnie od kluczyka w stacyjce i chcesz żeby pamiętało ustawienia to kosztem poboru prądu musisz oba przewody podłączyć pod przewód którym płynie stały prąd 12v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mortin ma radio, ale większość odtwarzaczy np. blaupunkt, kenwood, clarion i inne działają zarówno po stacyjce jak też można je włączyć bez kluczyka. Instalacja w astrze jest dostosowana do produkcji niemieckiej, i radia koreańskie lub inna azjatycka wytwórczość zazwyczaj wymaga zamiany miejscami kabla czerwonego z żółtym a by nie pobierało prądu niepotrzebnie i nie rozładowywało akumulatora, w zimie ma to szczególne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj, Ale to innym razem bo denerwuje mnie, że jak odłączam klemę od aku i podłączam ją to alarm się

> włącza ( tak powinno być?)

U mnie tak jest, alarm fabryczny- niestety modelu nie pamiętam - jakiś Amervox z syreną bez własnego zasilania.

Jakiś sygnał syrena musi dostawać kiedy podepnie się ponownie, zasilanie z akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.