Skocz do zawartości

Utrata wartości samochodu a zbita szyba


viking_w

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu jadąc trasą toruńską w Warszawie miałem kolizję z kamieniem , który wypadł kosiarzowi koszącemu skarpy przy trasie . Wynikiem zaistniałej sytuacji jest wybita przednia szyba w mojej kijance soul.

Na miejscu była policja i przedstawiciel firmy porządkującej skarpy . Teraz moje pytanie , czy w wyniku zaistniałej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu , samochód 2 letni na gwarancji , naprawiany będzie na koszt sprawcy w ASO ? Proszę o podpowiedzi jak tę sprawę załatwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym tygodniu jadąc trasą toruńską w Warszawie miałem kolizję z kamieniem , który wypadł

> kosiarzowi koszącemu skarpy przy trasie . Wynikiem zaistniałej sytuacji jest wybita przednia

> szyba w mojej kijance soul.

> Na miejscu była policja i przedstawiciel firmy porządkującej skarpy . Teraz moje pytanie , czy w

> wyniku zaistniałej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu ,

> samochód 2 letni na gwarancji , naprawiany będzie na koszt sprawcy w ASO ? Proszę o

> podpowiedzi jak tę sprawę załatwić .

A gdzie ta utrata wartosci, skoro szybe bedziesz mial oryginalna? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno dyskusyjne. Po naprawach blacharskich to i owszem mozesz sie starac o odszkodowanie z tytulu zmniejszenia sie wartosci handlowej pojazdu ale w przypadku szyby? Nie wydaje mi sie zeby to przeszlo.

A jak sie starac? Piszesz pisemko o odszkodowanie z tego tytulu. Auto nie moze byc starsze niz 6 lat (w praktyce, teoretycznie nie ma ograniczenia wiekowego) oraz musi byc w dobrym stanie technicznym. Zalaczasz dane auta, oswiadczasz, ze auto bylo w dobrym stanie technicznym (gwarancja, serwisy w aso, brak "grubych" napraw) podajesz nr konta i pilka jest po stronie ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie ta utrata wartosci, skoro szybe bedziesz mial oryginalna?

Działa to tak... Kupujesz nowe auto, ma np niecaly rok. Wpada pod TIRa. Naprawiasz auto w ASO, na oryginalnych czesciach, zgodnie z "technologia naprawy producenta". 3/4 auta byla malowana i naprawiana. Bedziesz mial nowe, oryginalne elementy ale czy przy sprzedazy wezmiesz za to auto tyle samo co za identyczne ale nienaprawiane? Nie. To jest utrata wartosci handlowej po zlikwidowanej szkodzie. I bez jakiś wiekszych problemow da sie ta roznice uzyskac od ubezpieczyciela. Jest stosowna instrukcja dla rzeczoznawcow jak wyliczac ten ubytek wartosci auta.

ale tak jak juz pisalem IMHO w przypadku tylko szyby to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Działa to tak... Kupujesz nowe auto, ma np niecaly rok. Wpada pod TIRa. Naprawiasz auto w ASO, na

> oryginalnych czesciach, zgodnie z "technologia naprawy producenta". 3/4 auta byla malowana i

> naprawiana. Bedziesz mial nowe, oryginalne elementy ale czy przy sprzedazy wezmiesz za to auto

> tyle samo co za identyczne ale nienaprawiane? Nie. To jest utrata wartosci handlowej po

> zlikwidowanej szkodzie. I bez jakiś wiekszych problemow da sie ta roznice uzyskac od

> ubezpieczyciela. Jest stosowna instrukcja dla rzeczoznawcow jak wyliczac ten ubytek wartosci

> auta.

> ale tak jak juz pisalem IMHO w przypadku tylko szyby to nie przejdzie.

Ja wiem jak to dziala, ale wymiana szyby nie rozni sie wiele od wymiany opony, czy lusterka...

Nie sadze, zeby byla podstawa do jakiegokolwiek roszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym tygodniu jadąc trasą toruńską w Warszawie miałem kolizję z kamieniem , który wypadł

> kosiarzowi koszącemu skarpy przy trasie . Wynikiem zaistniałej sytuacji jest wybita przednia

> szyba w mojej kijance soul.

> Na miejscu była policja i przedstawiciel firmy porządkującej skarpy . Teraz moje pytanie , czy w

> wyniku zaistniałej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie za utratę wartości pojazdu ,

> samochód 2 letni na gwarancji , naprawiany będzie na koszt sprawcy w ASO ? Proszę o

> podpowiedzi jak tę sprawę załatwić .

Wydaje mi się, że rzeczona utrata wartości ma miejsce w przypadku naprawy elementów. U Ciebie będzie wymiana na nowe, więc nie widzę utraty wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch latach to auto ma już taką utratę wartości, że wymieniona szyba w żadnym stopniu na nią nie wpłynie. Nawet jeśli będzie nieoryginalna.

Taka małostkowość to strata czasu i własnych nerwów?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem jak to dziala, ale wymiana szyby nie rozni sie wiele od wymiany opony, czy lusterka...

> Nie sadze, zeby byla podstawa do jakiegokolwiek roszczenia.

ok, z Twojej wypowiedzi mozna bylo wyciagnac wniosek, ze wymiana elementu na oryginalny = brak utraty wartosci handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A gdzie ta utrata wartosci, skoro szybe bedziesz mial oryginalna?

a gdzie Ty wyczytałeś, że to będzie ori szyba?

AFAIK ASO nie ma dostępu do szyb, które idą na linię, a nawet jeżeli mają szyby z LOGO marki to i tak jest to naprawa dość istotna.

Szyba jest elementem konstrukcyjnym, klejona do nadwozia, wymiana nie polega na tylko odkręcaniu śrubek, jest dużo bardziej inwazyjna i dużo tam można spaprać. Robota w ASO niczego nie gwarantuje, bardzo często ASO wzywa serwisy pokroju JAAN'a do takiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie Ty wyczytałeś, że to będzie ori szyba?

> AFAIK ASO nie ma dostępu do szyb, które idą na linię, a nawet jeżeli mają szyby z LOGO marki to i

> tak jest to naprawa dość istotna.

> Szyba jest elementem konstrukcyjnym, klejona do nadwozia, wymiana nie polega na tylko odkręcaniu

> śrubek, jest dużo bardziej inwazyjna i dużo tam można spaprać. Robota w ASO niczego nie

> gwarantuje, bardzo często ASO wzywa serwisy pokroju JAAN'a do takiej roboty.

tak tak bardzo inwazyjna zlosnik.gif

klej wyciety i tyle

lepiej nie kupowac takiego auta zlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie to coś się zmieniło w temacie?

pamiętam kilka lat temu takie "wyrównanie" otrzymywało się tylko w przypadku sprzedaży samochodu i pokazania średnia rynkowa x ja sprzedałem za y i jesli była różnica na moją korzyść to dopiero można było walczyć-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można by dyskutować - dla niektórych jak nie ma kpl. szyb z tego samego rocznika, to auto jest

> "spalone" przy ew. zakupie.

To lipa panie. Mam auto wyprodukowane, czyt. złożone w fabryce 8 lutego tego roku i dwie boczne szyby są z 2012 roku. Masz ci los- już mam walone auto buu.gif.

grinser006.gif

Dobrze, że mogę udowodnić dzień złożenia auta w fabryce ok.gif. Logiczne przecież, że mając zapas szyb wstawiają je do auta z nowego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lipa panie. Mam auto wyprodukowane, czyt. złożone w fabryce 8 lutego tego roku i dwie boczne

> szyby są z 2012 roku. Masz ci los- już mam walone auto .

> Dobrze, że mogę udowodnić dzień złożenia auta w fabryce . Logiczne przecież, że mając zapas szyb

> wstawiają je do auta z nowego rocznika.

Dobra, dobra - autor by miał 2 lata róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mocno dyskusyjne. Po naprawach blacharskich to i owszem mozesz sie starac o odszkodowanie z tytulu

> zmniejszenia sie wartosci handlowej pojazdu ale w przypadku szyby?

Nie przejdzie ponieważ auto jest naprawiane w ASO wg technologii i nie zmiejsza to wartości handlowej pojazdu wink.gif

Ostatnio tak mi napisał nasz AK kolega zajmujący się odszkodowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.