Skocz do zawartości

problemy z uruchomieniem samochodu


criss1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu mam problemy z uruchomieniem auta jak jest zimne.

Trzeba długo kręcić i jak już zapali to zakopci. Jak silnik jest rozgrzany nie ma problemów. Co jakiś czas wyskakuje błąd centralki świec żarowych. Spaliły się dwie świece i od wymiany świec nie mogę sobie poradzić. Zaraz po wymianie świec zauważyłem że zaczął wariować czujnik temperatury zewnętrznej.Centralka świec też wymieniona na używaną i problem jest ten sam. Wtryskiwacze regenerowane. Wydaje mi się że jest bardzo krótki czas podgrzewania świec. Ale jak podgrzewam np.3 razy to nic nie daje.Jak silnik jest ciepły z odpalaniem niem problemu ale wyskakuje błąd centralki świec. Mam pytanie czy jakiś czujnik np.od cieczy chłodzącej może mieć na to wpływ. Samochód odpalał normalnie od kopa i raptem po wymianie świec same problemy. Ale to może tylko zbieg okoliczności. Co podaje sygnał jak długo mają grzać świece żarowe. Może są jakieś jeszcze inne czujniki odpowiedzialne za rozruch zimnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z immo?

> Musiałby mieć czyste ECU albo komplecik.

> Pozdrawiam

immo ? ECU ?

Tak to wygląda jakby był problem z sygnał do przekaźnika jak długo mają grzać świece. Termometr zewnętrzny jest połączony z długością grzania świec. Czy jakiś inny czujnik temperatury? Co wysyła sygnał jak długo mają grzać świece. Od miesiąca się z tym grzebie i nie umiem sobie poradzić. Mechanik u którego chciałem to naprawić też za bardzo nie ma pomysłu. Chyba w końcu wyląduje w Maredi bo nie będę miał innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są błędy w ECU?

> Pozdrawiam BAS

masz na myśli zawór EGR ? był czyszczony przez tego mechanika.

Błąd na komputerze wychodzi jako centralki świeć żarowych. Kupiłem na allegro używany ale żadnej poprawy. Ale jak mechanik sprawdzał to tak jakby sygnał nie dochodził do przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie są błędy w ECU?

> Pozdrawiam BAS

chodzi o błędy? pojawia się centralki świec . Po wyczyszczeniu znów się pojawia. Ciepły silnik odpala dobrze ale co jakiś czas pojawia się błąd centralki świec. Rano zimny silnik trzeba kręcić dłużej aby zapalił przy czym zakopci. Podgrzewanie rano trwa bardzo krótko sekundę dwie. Wtryskiwacze po regeneracji. Świece wymienione . Przekaźnik wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie bylo bledu grzania swiec (centralki) ale... mialem problemy z odpaleniem po 8 h postoju, krecil z 5-6sek zanim lyknal, na cieplym juz bylo ok...po odpieciu map sensora jak reka odjal...pali za 3 zakreceniem...bledu tez nie bylo,,,,ale wymienilem na nowy boscha i jest o niebo lepiej:) moze przeklamuje temp. w kolektorze? iwysyla sygnal do ecu ze jest np 30stopni C , dlatego centralka tak krotko grzeje i wali bledem?a map sensor puki sie nie zepsul to nie pokaze bledu?hmmmm obadaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie nie bylo bledu grzania swiec (centralki) ale... mialem problemy z odpaleniem po 8 h postoju,

> krecil z 5-6sek zanim lyknal, na cieplym juz bylo ok...po odpieciu map sensora jak reka

> odjal...pali za 3 zakreceniem...bledu tez nie bylo,,,,ale wymienilem na nowy boscha i jest o

> niebo lepiej:) moze przeklamuje temp. w kolektorze? iwysyla sygnal do ecu ze jest np 30stopni

> C , dlatego centralka tak krotko grzeje i wali bledem?a map sensor puki sie nie zepsul to nie

> pokaze bledu?hmmmm obadaj

Co to jest map sensora ? moze przeklamuje temp. w kolektorze? co to znaczy ? Mi też się wydaje, że sygnał o temperaturze do komputera jest wysyłany błędny. Ja tak szybko nie myślę jak Ty pisz wolniej i prościej tak żebym mógł coś z tego zrozumieć. Mam podobne objawy. To napisz jeszcze raz co powinienem zrobić.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co to jest map sensora ? moze przeklamuje temp. w kolektorze? co to znaczy ? Mi też się wydaje, że

> sygnał o temperaturze do komputera jest wysyłany błędny. Ja tak szybko nie myślę jak Ty pisz

> wolniej i prościej tak żebym mógł coś z tego zrozumieć. Mam podobne objawy. To napisz jeszcze

> raz co powinienem zrobić.

> pozdrawiam

Kolego mówi o czujniku ciśnienia doładowania który zamontowany jest na kolektorze dolotowym ( poszukaj w okolicach zaworu EGR ). Czujnik ten mierzy również temperaturę na dolocie ( temperatura turbo ). Gdyby czujnik temp wysypał się totalnie to MES by go pokazał w błędach ( mój przypadek, ale silnik odpalał bez fochów ).

Ale trop z MAP Sensorem godny sprawdzenia. Pozdr. ART.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolektorze dolotowym jest przymocowany map sensor, z wiazki idzie wtyczka (u mnie czarna) odepnij ja na zgaszonym silniku po czym zapal auto i zobacz jak zapala, powinien lapnac dobrze, gdyz temp. jest odczytywana z pamieci eeprom ecu...moze pokazac sie siwoniebieski dym,ale bez obaw to tylko przez to ze map sensor odpeity jest i nie dopala dawki paliwa i laduje ja z ecu,

jezeli okaze sie ze map ma wplyw na rozruch i grzanie swiec, to masz go do wymiany albo do czyszczenia, moj sie niestety nie nadawal do czyszczdnia, zakupilem nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na kolektorze dolotowym jest przymocowany map sensor, z wiazki idzie wtyczka (u mnie czarna)

> odepnij ja na zgaszonym silniku po czym zapal auto i zobacz jak zapala, powinien lapnac

> dobrze, gdyz temp. jest odczytywana z pamieci eeprom ecu...moze pokazac sie siwoniebieski

> dym,ale bez obaw to tylko przez to ze map sensor odpeity jest i nie dopala dawki paliwa i

> laduje ja z ecu,

> jezeli okaze sie ze map ma wplyw na rozruch i grzanie swiec, to masz go do wymiany albo do

> czyszczenia, moj sie niestety nie nadawal do czyszczdnia, zakupilem nowy...

Sprawdzę. Nie jestem pewien ale wydaje mi się że z wciśniętym pedałem gazu tak 1/4 zapala szybciej.

Podczas wymiany świec żarowych mechanik czyścił mi zawór EGR i tez wyciągał jakiś czujnik do czyszczenia. Jutro sprawdzę. Odepnę wtytczke od tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpięcie czujnika z map sensora nic nie dało natomiast jak odpiołem czujnik temperatury płynu chłodzącego to świece grzały zdecydowanie dłużej tak z 5-6 sekund i odpalił w miarę dobrze ale było to drugie zakręcenie rozrusznikiem także dopiero jutro zobaczę rano jak odepnę czujnik temperatury przy pierwszym zakręceniu rozrusznikiem . Przed odpięciem czujnika temperatury świece grzały mi tylko 1 sekundę. Ale cały czas wyskakuje mi błąd świec żarowych. Nie wiem czy ten czujnik też jest powiązany z świecami żarowymi i może wyskakiwać błąd świec. Może mi ktoś mi podać nr czujnika temperatury płynu chłodzącego taki korpus zielony do 1.9MJ 120 km 2006r.

pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest osobno wkręcany

> http://allegro.pl/czujnik-temperatury-wody-alfa-romeo-fiat-opel-i3291559176.html

> chyba coś takiego . Ale czy to jest oryginalny to nie mam pewności .

nie mam Stilacza na podwórku, mulher.gif zalatwia sprawy rodzinne, i mnie mam jak luknąc pod maske. pamieci to chyba to. kosztuje tyle co nic, na próbe można zaryzykowac i podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam Stilacza na podwórku, zalatwia sprawy rodzinne, i mnie mam jak luknąc pod maske. pamieci

> to chyba to. kosztuje tyle co nic, na próbe można zaryzykowac i podmienić.

odpiąłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i samochód odpalił bez problemu odpiąłem czujnik i świece grzały mi około 5 sekund samochód zakręcił i zapalił aż miło ale błąd świec żarowych występuje cały czas.Kupiłem czujnik i będę wymieniał może to czujnik podawał zły sygnał do grzania świec żarowych i dlatego grzały tylko 1 sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odpiąłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i samochód odpalił bez problemu odpiąłem czujnik i

> świece grzały mi około 5 sekund samochód zakręcił i zapalił aż miło ale błąd świec żarowych

> występuje cały czas.Kupiłem czujnik i będę wymieniał może to czujnik podawał zły sygnał do

> grzania świec żarowych i dlatego grzały tylko 1 sekundę.

Niestety wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego i nic to nie zmieniło samochód nie odpala płynnie tylko z szarpaniem tak jakby nie grzały wszystkie świece. Odłączyłem czujnik temperatury samochód zapala prawidłowo. Przy odłączonym czujniku świece grzeją 5 sekund samochód odpala dobrze. Przy podłączonym czujniku temperatury świece grzeją 1 sekundę samochód szarpie przy odpaleniu na pierwszym rozruchu po nocy. Na komputerze wychodzi błąd przekaźnika . Wymieniłem przekaźnik nic to nie zmieniło.Nie mam pojęcia co teraz mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź pod kątem zwarcia na przewodach, wtyczce.

sprawdzę. Ale jestem załamany. Nie mam pojęcia jak szukać i gdzie szukać . Problem o tyle jest paskudny że mogę sprawdzić tylko rano przy odpaleniu silnika. Ale czy kierunek z czujnikiem temperatury jest dobry. Skoro po wypięciu wtyczki świece grzeją dłużej i samochód zapala pięknie. Ale błąd świec się pokazuje. Później jak samochód jest nagrzany ten błąd nie występuje i silnik łapie od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na filtrze paliwa moduł z grzałką to ew. sprawdź tę grzałkę ( fizycznie to bodajże 3 rezystory ). Coś mi chodzi po głowie że w przypadku uszkodzenia grzałki tez wywala błąd świec. Jak będę miał chwilkę czasu to spróbuję zdjąć przewód z grzałki i zobaczę czy zapoda błąd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli masz na filtrze paliwa moduł z grzałką to ew. sprawdź tę grzałkę ( fizycznie to bodajże 3

> rezystory ). Coś mi chodzi po głowie że w przypadku uszkodzenia grzałki tez wywala błąd świec.

> Jak będę miał chwilkę czasu to spróbuję zdjąć przewód z grzałki i zobaczę czy zapoda błąd ...

Filtr mam bez grzałki. na komputerze pokazuje błąd PO380 - napęd jednostki rozgrzewania przerwany obwód otwarty examner smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jedź jak powiedziałem do kogoś kto sprawdzi Ci czy z komputera idzie sygnał do grzania świec. Tylko nie tak że ktoś podłaczy Ci do komputera i popatrzy na błąd, który wyskoczy. U mnie też cały czas taki wyskakiwał i na nic było kombinowanie z przkaźnikiem świec żarowych. Tracisz tylko czas i kase. Jedź do kogoś kto się na tym zna. Pisałem że miałem podobny problem i ten elektronik co mi robił i grzebał w kabelkach, kompie, posprawdzał i diagnoza była trafna. Komp raz podawał sygnał do grzania świec raz nie. Kupisz interfejsdo podłaczenia a i tak do niczego nie dojdziesz sam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.