Skocz do zawartości

Wyjęcie łożyska [foto]


szymon1988

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak to wydobyć na

> Ostrym cienkim wkrętakiem i młotkiem strzelić raz pod kątem w koronkę, potem wsadzić w powstałą

> szczelinę i odgiąć w U. Samo wyleci.

I okulary na oczy! Jeśli to łożysko posiada bieżnię zewnętrzną. Jesli nie posiada to szansa oberwania mocno maleje....ale i tak bym polecił gogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko, które tam siedzi wygląda tak:

http://i.archiwumallegro.com.pl/2019973227/

Mógłbyś rozwinąć swoją wiadomość, ponieważ w temacie łożysk jestem kompletnie zielony... wbić śrubokręt pomiędzy łożysko a miejsce, w którym siedzi czy wbić śrubokręt w ten "koszyczek" z częściami tocznymi i próbować je przbić (co jest chyba awykonalne)?

Okulary ochronne będą na nosie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Łożysko, które tam siedzi wygląda tak:

Jest to wytłoczka z blachy, więc nic Ci nie grozi, nie będzie odłamków grinser006.gif

> Mógłbyś rozwinąć swoją wiadomość,

> śrubokręt pomiędzy łożysko a miejsce, w którym siedzi czy wbić śrubokręt w ten "koszyczek" z

> częściami tocznymi i próbować je przbić

Jeśli nie zrobisz sobie jakiejś formy ściągacza do tego konkretnego łożyska, to aby je wydobyć, musisz je zniszczyć tak, by nie uszkodzić zacisku. Proste, prawda? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> przyszło mi się zmierzyć z łożyskiem igiełkowym w zacisku hamulcowym tylnym. Jak to wydobyć na

> zewnątrz w celu wbicia nowego łożyska? Najlepiej bez użycia palnika bo tego nie posiadam w

> swoim warsztacie

Chyba ostanio w TVN trubo pokazywali,ze mozna obspawac lozysko od wewnatrz np. migomatem i wtedy duzo latwiej wychodzi.

Ale pewnie taki sposob tez nie jest ci na reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba ostanio w TVN trubo pokazywali,ze mozna obspawac lozysko od wewnatrz np. migomatem i wtedy

> duzo latwiej wychodzi.

> Ale pewnie taki sposob tez nie jest ci na reke.

oglądałem ok.gif i zachodziłem w głowę bo kiedyś coś mi na fizyce obiło się o uszy, że mocno podgrzana stal rozszerza się hmm.gif migomatu nie posiadam. No nic mam nadzieję uda mi się te stare łożysko popsuć i wyjąć grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> przyszło mi się zmierzyć z łożyskiem igiełkowym w zacisku hamulcowym tylnym. Jak to wydobyć na

> zewnątrz w celu wbicia nowego łożyska? Najlepiej bez użycia palnika bo tego nie posiadam w

> swoim warsztacie

Ściągacz do łożysk wewnętrznych nie podejdzie?

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastosuj starą metodę ciśnieniową...? Znajdź jakiś trzpień, który w miarę ciasno wejdzie do środka. Napełnij wgłębienie smarem, tak z 1-2 cm gł., wsadź ten trzpień do środka i walnij w niego młotkiem. Ciśnienie smaru powinno wycisnąć bieżnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oglądałem i zachodziłem w głowę bo kiedyś coś mi na fizyce obiło się o uszy, że mocno podgrzana

> stal rozszerza się migomatu nie posiadam. No nic mam nadzieję uda mi się te stare łożysko

> popsuć i wyjąć

Ale zawsze możesz kupić zamrażacz w sprayu, do kontuzji, zmrozić tym łożysko i się skurczy. idea.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może zastosuj starą metodę ciśnieniową...? Znajdź jakiś trzpień, który w miarę ciasno wejdzie do

> środka. Napełnij wgłębienie smarem, tak z 1-2 cm gł., wsadź ten trzpień do środka i walnij w

> niego młotkiem. Ciśnienie smaru powinno wycisnąć bieżnię.

Zamiast smaru ponoc mokra gazeta tez zdaje egzamin - w ten sposob wyciagalo sie tulejke z walu korbowego od strony sprzegla w cc900 - bo wsadzajac silnik do malucha trzeba bylo dorobic inna tulejke wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.