Skocz do zawartości

Sprzedaż auta - co dalej?


AGD

Rekomendowane odpowiedzi

> Telefonicznie, mailowo czy przez agenta (interrisk)?

Zadzwoń do nich i zapytaj. W PZU zgłaszałem osobiście bo mają dużo oddziałów, a w Liberty telefonicznie i chyba wysyłałem skan umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałem samochodzik, co powinienem jeszcze zrobić?

> Powiadomić ubezpieczyciela, WK?

Ubezpieczycielowi zgłoś osobiście, wypełnij wniosek i jeżeli płaciłeś to co nie jest obowiązkowe (AC, NW, szyby....) , to powinieneś dostać zwrot składek (proporcjonalnie do czasu trwania umowy). A OC, jak nabywca da wypowiedzenie umowy. Z PZU po dwóch tygodniach miałem kasę na koncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ubezpieczycielowi zgłoś osobiście, wypełnij wniosek i jeżeli płaciłeś to co nie jest obowiązkowe

> (AC, NW, szyby....) , to powinieneś dostać zwrot składek (proporcjonalnie do czasu trwania

> umowy). A OC, jak nabywca da wypowiedzenie umowy. Z PZU po dwóch tygodniach miałem kasę na

> koncie.

Zwrot dostanie tylko wtedy gdy kupie zrezygnuje z jego polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po zgłoszeniu w ZU i WK modlić się, żeby kupujący nic nie nawywijał.

Moja mama sprzedała auto, po kilku miesiącach miała wezania na policję, bo kupiec nie przerejestrował auta, nie zgłosił do OC a spowodował szkodę i uciekł. Potem jeszcze zatankował i "zapomniał" zapłacić i znowu na policję.

Mimo zgłoszenia wcześniej sprzedaży i tak trzeba się było iść wytłumaczyć i pokazać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po zgłoszeniu w ZU i UK modlić się, żeby kupujący nic nie nawywijał.

> Moja mama sprzedała auto, po kilku miesiącach miała wezania na policję, bo kupiec nie

> przerejestrował auta, nie zgłosił do OC a spowodował szkodę i uciekł. Potem jeszcze zatankował

> i "zapomniał" zapłacić i znowu na policję.

> Mimo zgłoszenia wcześniej sprzedaży i tak trzeba się było iść wytłumaczyć i pokazać umowę.

Po pierwsze nie wiem co to jest "UK" (jak już to chyba WK) a po drugie, nie wiem dlaczego ja jestem adresatem Twojego posta? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po pierwsze nie wiem co to jest "UK" (jak już to chyba WK) a po drugie, nie wiem dlaczego ja jestem

> adresatem Twojego posta?

Dobra, już jest WK, mój błąd.

Po prostu klikam "odpowiedz" w ostatnim poście, dlatego tak wyszło.

Mam wyświetlanie "blat" i tam są wszystkie wypowiedzi chronologicznie. Nie ma wyszczególnienia kto ku=omu odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałem samochodzik, co powinienem jeszcze zrobić?

> Powiadomić ubezpieczyciela, WK?

Zgodnie z ustawą w ciągu 14 dni zgłaszasz sprzedaż do TU i przekazujesz dane nabywcy. Nie jest tu wymagane żadne stemple z WK. Nie wiem skąd ludzie poddają takie pomysły.

W WK wypełniasz wniosek o sprzedaży i na umowie dostajesz stempelek. Zgłoszenie sprzedaży w WK pomaga w wyjaśnianiu kwestii, które może wywinąć kupujący.

Moją drugą astrę nabywca rozbił na innym samochodzie dwa dni po sprzedaży, musiałem tylko w Warcie potwierdzać bo do mnie przyszedł list z prośbą o potwierdzenie zdarzenia. Zadzwoniłem do pani pytającej w piśmie, zgodnie z rozmową wysłałem mailem informację o sprzedaży i temat się zakończył. W TU nie zdążyli jeszcze "zaksięgować" pisemka, które wysłałem zgodnie z ustawą po sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy nie podbijałem w WK umowy k-s przy sprzedaży pojazdu.

> W W-wie jest do tego formularz, choć wysyłałem też zwykłe dwa zdania z informacją i bylo ok.

W każdym WK jest specjalny formularz do zgłoszenia sprzedaży pojazdu i to jego złożenie poświadcza zbycie pojazdu a nie pieczątka na umowie k-s ALE w/g mnie ta pieczątka będzie jakimś potwierdzeniem gdyby nagle w WK zrobił się jakiś bałagan czy kataklizm i był problem z odzyskaniem danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W każdym WK jest specjalny formularz do zgłoszenia sprzedaży pojazdu i to jego złożenie poświadcza

> zbycie pojazdu a nie pieczątka na umowie k-s ALE w/g mnie ta pieczątka będzie jakimś

> potwierdzeniem gdyby nagle w WK zrobił się jakiś bałagan czy kataklizm i był problem z

> odzyskaniem danych.

Nie trzeba kataklizmu, wystarczy zdjęcie z fotoradaru jeśli gość za szybko nie przerejestruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.