Skocz do zawartości

Czy folia pod panele jest konieczna?


open

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wiadomo, że pod panele trzeba dać podkład - korek, pianka lub jakieś tam płyty.

Ale czy folia paroizolacyjna jest konieczna?

Podłoże to betonowa wylewka, robiona dawno temu, więc sucha. Na półpiętrze domu, w salonie - więc od ziemi nie powinno ciągnąć... hmm.gif

W sklepie straszą utratą gwarancji na panele jeśli nie założy się folii, majster tłumaczy, że nie potrzebna - którą opcję wybrać? niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Wiadomo, że pod panele trzeba dać podkład - korek, pianka lub jakieś tam płyty.

> Ale czy folia paroizolacyjna jest konieczna?

> Podłoże to betonowa wylewka, robiona dawno temu, więc sucha. Na półpiętrze domu, w salonie - więc

> od ziemi nie powinno ciągnąć...

> W sklepie straszą utratą gwarancji na panele jeśli nie założy się folii, majster tłumaczy, że nie

> potrzebna - którą opcję wybrać?

na półpiętrze spokojnie można darować sobie rozkładanie folii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Wiadomo, że pod panele trzeba dać podkład - korek, pianka lub jakieś tam płyty.

> Ale czy folia paroizolacyjna jest konieczna?

> Podłoże to betonowa wylewka, robiona dawno temu, więc sucha. Na półpiętrze domu, w salonie - więc

> od ziemi nie powinno ciągnąć...

> W sklepie straszą utratą gwarancji na panele jeśli nie założy się folii, majster tłumaczy, że nie

> potrzebna - którą opcję wybrać?

Panele które są u mnie układałem 13 lat temu. Na piance, bez folii. Podłoga jest na stropie, jeśli to ma znaczenie. Nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć.

> Wiadomo, że pod panele trzeba dać podkład - korek, pianka lub jakieś tam płyty.

> Ale czy folia paroizolacyjna jest konieczna?

> Podłoże to betonowa wylewka, robiona dawno temu, więc sucha. Na półpiętrze domu, w salonie - więc

> od ziemi nie powinno ciągnąć...

> W sklepie straszą utratą gwarancji na panele jeśli nie założy się folii, majster tłumaczy, że nie

> potrzebna - którą opcję wybrać?

Ja na piętrze kładłem tylko na piankę.

Na parterze pod wylewką mam folię.

To półpiętro u Ciebie rozumiem, że nie ma styczności z podłożem - wilgoci nie będzie ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To półpiętro u Ciebie rozumiem, że nie ma styczności z podłożem - wilgoci nie będzie ciągnąć?

Nie ma styczności, pod spodem jest jeszcze... piwnica ale tam paneli nie planuję grinser006.gif

Czyli krótko mówiąc - folia to taki obecny wymysł na wyciągnięcie (niedużej wprawdzie) kasy?

Kiedyś chyba nie dawało się w ogóle folii..? hmm.gif

A gwarancji od producenta to pewnie i tak i tak nie da się wyegzekwować jak coś się stanie - tym bardziej, że 15 lat jest na... "uszkodzenia powstałe w wyniku ścierania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma styczności, pod spodem jest jeszcze... piwnica ale tam paneli nie planuję

> Czyli krótko mówiąc - folia to taki obecny wymysł na wyciągnięcie (niedużej wprawdzie) kasy?

> Kiedyś chyba nie dawało się w ogóle folii..?

Jeśli nie przewidujesz, że z tej piwnicy będzie ciągnąć wilgoć, to pianka powinna wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma styczności, pod spodem jest jeszcze... piwnica ale tam paneli nie planuję

> Czyli krótko mówiąc - folia to taki obecny wymysł na wyciągnięcie (niedużej wprawdzie) kasy?

z piwnicy troche moze ciagnac, choc oczywiscie duzo mniej, niz z podlogi na gruncie, ale co ci zalezy? Zolta folia jest tansza od barszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był u mnie w sklepie jakiś majster, który był zagorzałym przeciwnikiem kładzenia folii pod panele. Tłumaczył to tym, że jak się coś wyleje to wylany płyn wciągną panele i będa do wyrzucenia, natomiast bez folii to woda gdzies tam sobie wsiąknie w posadzkę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio był u mnie w sklepie jakiś majster, który był zagorzałym przeciwnikiem kładzenia folii pod

> panele. Tłumaczył to tym, że jak się coś wyleje to wylany płyn wciągną panele i będa do

> wyrzucenia, natomiast bez folii to woda gdzies tam sobie wsiąknie w posadzkę

facepalm%5B1%5D.gif

osz fak...nasi fachofffcy....

folię pod panele daję się zawsze kiedy pomieszczenie jest nad piwnicą, lub też jest na parterze w niepodpiwniczonym domu.

w każdym innym wypadku folia nie jest konieczna, ale czy te parę złotych to aż tak duży koszt?

Osobiście, w każdym miejscu gdzie są panele daję również folię....co lepsze, również gruntuję powierzchnię na której są kładzione panele...ot takie zboczone doświadczenie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio był u mnie w sklepie jakiś majster, który był zagorzałym przeciwnikiem kładzenia folii pod

> panele.

O, to był chyba mój majster grinser006.gifrotfl.gif

Dzięki Panowie - kazałem położyć tą folię, przy całym zakresie innych robót to koszt rzeczywiście znikomy, a i jakaś podstawa do ewentualnej reklamacji będzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O, to był chyba mój majster

> Dzięki Panowie - kazałem położyć tą folię, przy całym zakresie innych robót to koszt rzeczywiście

> znikomy, a i jakaś podstawa do ewentualnej reklamacji będzie

w przypadku rozpatrywania reklamacji, pierwszą rzeczą jaką zrobi rzeczoznawca, będzie sprawdzenie, czy jest ta folia. Jej brak zazwyczaj skutkuje odrzuceniem reklamacji (jeżeli podłoże wymagało jej ułożenia wg. instrukcji), obojętnie czy wina leży po jej stronie czy też nie. Całe "zło" będzie tłumaczone, właśnie brakiem tej folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.