Skocz do zawartości

wystrzał napinacza - możliwy?


subArek

Rekomendowane odpowiedzi

ot tak, w zasadzie bez przyczyny, w trakcie stania w korku? bo dziwna rzecz mi się przytrafiła ...

otóż w golfie (2003r., bezwypadek, wcześniej przygód z poduszkami czy większym jakimś dzwonkiem do czynienia nie miał) podczas stania w korku przy okazji robót drogowych (akurat kuli asfalt młotem umieszczonym na wysięgniku koparki - jeśli mogłoby to mieć jakieś znaczenie) nastąpiło w aucie (w okolicy bocznego słupka i pod dupką kierowcy - bo tak jakoś to umiejscawiam) znaczne pierdyknięcie (słychać było też metaliczny pogłos), raz solidnie i cisza .. za mocne to było na pęknięcie jakiegoś miejsca w stelażu siedzenia (zresztą obmacałem i jakichś "luzów" nie stwierdziłem), za mocne też to było na zaskoczenie elementu do blokady po przesunięciu fotela (przesuwa się dalej elegancko), dzwięk kutego betonu czy pierwsze uderzenie robotników raczej przeniosło by się na cały samochód a nie na jedno konkretne miejsce hmm.gif

żadna kontrolka na desce się nie zapaliła, auto jeździ normalnie, pas przy gwałtownym wyciągnięciu blokuje się normalnie ...

a i auto dzień wcześniej było na porządnym myciu i praniu tapicerki ale foteli nie wyciągali

można sprawdzić wystrzał jakoś organoleptycznie tj. wyskakuje jakiś dinks, że coś wywaliło czy np. vagiem? bom, przyznaję, zgłupiał

i jak nie napinacz to co mogło ??? zakładam, ze auto nie pękło na pół zlosnik.gif

ps 1

a i nie wiem oczywiście czy w tym cudzie napinacze są mechaniczne czy piroteczniczne bo są chyba dwa rodzaje hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacze są różnie konstrukcyjnie rozwiązane tzn. w niektóre blokują pas a w innych pas działa po wystrzale w 100% normalnie. Natomiast jeśli faktycznie wystrzeliłby napinacz to na 100% miałbyś na stałe świecącą kontrolkę od poduszek więc przyczyna musiała być inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym na twoim miejscu obejrzał dokładnie nad- i podwozie. Może gdzieś czymś oberwałeś. Ten młot

> kujący asfalt daleko był?

parę metrów, ale byłem chyba drugi lub trzeci w kolejce, kuli też po drugiej stronie samochodu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> strzeliła sprężyna która wspomaga podnoszenie fotela góra/dół

> oczywiście podnoszenie dalej działa ale tak jak by ciężej

> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=361255

a to sprawdzę bo ja jeżdżę z fotelem na glebie i podnosić go nie musiałem jeszcze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.