Skocz do zawartości

307 gasnie


Liseh

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie towarzysze niedoli w posiadaniu francuskiej mysli technicznej zlosnik.gif

Mam problem z pugiem 307 1.6 hdi 90 KM.

W aucie od dluzszego czasu pali sie check engine, a komputerek pokazuje jakies antipolution faulty.

Prawpodobnie EGR. Ale ze Zonie to nie przeszkadzalo, to jezdzila. Czasem z rzadka pojawialy sie spadki mocy.

Ale teraz zaczal gasnac. Zachowuje sie jak benzyniak z LPG co dostaje za duzo powietrza zlosnik.gif

Chetnie gasnie jak schodzi z wysokich obrotow, a potem skubanca bardzo ciezko jest uruchomic.

Do tego mulher.gifzeznaje, ze gorzej jej sie jezdzi (czeste spadki mocy) jak jest wysoka temperatura na zewnatrz.

I teraz tak

- pompa paliwa raczej nie, jak jedzie to jedzie, na obroty wchodzi chetnie

- nie dymi w zaden spsob podejrzany

Czy to ten EGR moze powodowac takie cuda?

A moze cos jeszcze fajnego sie moglo przy takich objawach zepsuc?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie towarzysze niedoli w posiadaniu francuskiej mysli technicznej

> Mam problem z pugiem 307 1.6 hdi 90 KM.

> W aucie od dluzszego czasu pali sie check engine, a komputerek pokazuje jakies antipolution faulty.

> Prawpodobnie EGR. Ale ze Zonie to nie przeszkadzalo, to jezdzila. Czasem z rzadka pojawialy sie

> spadki mocy.

> Ale teraz zaczal gasnac. Zachowuje sie jak benzyniak z LPG co dostaje za duzo powietrza

> Chetnie gasnie jak schodzi z wysokich obrotow, a potem skubanca bardzo ciezko jest uruchomic.

> Do tego zeznaje, ze gorzej jej sie jezdzi (czeste spadki mocy) jak jest wysoka temperatura na

> zewnatrz.

> I teraz tak

> - pompa paliwa raczej nie, jak jedzie to jedzie, na obroty wchodzi chetnie

> - nie dymi w zaden spsob podejrzany

> Czy to ten EGR moze powodowac takie cuda?

> A moze cos jeszcze fajnego sie moglo przy takich objawach zepsuc?

> Bede wdzieczny za wszelkie sugestie

Podlacz pod kompa, bo ten blad jest mocno ogolny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią kolegi, wymienione zostały filtry powietrza i paliwa.

Filtr powietrza był jeszcze w miarę w miarę, nie sądzę zatem żeby to on powodował problemy. Zatem filtr paliwa busted.gif

Ale najfajniejsze jest to, że zniknął check engine yay.gif

Tyle tylko że samochód był podłączany do komputera jak się błąd pojawił i była mowa że to EGR, a z tego co wiem EGR nie naprawia się sam z siebie od wymiany filtra paliwa icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z sugestią kolegi, wymienione zostały filtry powietrza i paliwa.

> Filtr powietrza był jeszcze w miarę w miarę, nie sądzę zatem żeby to on powodował problemy. Zatem

> filtr paliwa

> Ale najfajniejsze jest to, że zniknął check engine

> Tyle tylko że samochód był podłączany do komputera jak się błąd pojawił i była mowa że to EGR, a z

> tego co wiem EGR nie naprawia się sam z siebie od wymiany filtra paliwa

no to gratulacje ok.gif Ale czemu tak długo czekałeś, pomimo, że występowały usterki ? Wg mnie takie rzeczy naprawia się od razu - psuje się, to do mechaniora ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to gratulacje Ale czemu tak długo czekałeś, pomimo, że występowały usterki ? Wg mnie takie

> rzeczy naprawia się od razu - psuje się, to do mechaniora

Pugiem jezdzi moja mulher.gif ktorej bylo nie po drodze zeby to zrobic.

Z kolei po czasie okazalo sie ze i dobrze, bo jak w koncu pojechala i podpieli pod komputer

To diagnoza byla EGR do wymiany. Koszt ok 1000 PLN. Gdyby to zrobila wtedy, bylibysmy tysiaka w plecy bo jak widac nic EGRowi nie dolega zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z sugestią kolegi, wymienione zostały filtry powietrza i paliwa.

> Filtr powietrza był jeszcze w miarę w miarę, nie sądzę zatem żeby to on powodował problemy. Zatem

> filtr paliwa

> Ale najfajniejsze jest to, że zniknął check engine

> Tyle tylko że samochód był podłączany do komputera jak się błąd pojawił i była mowa że to EGR, a z

> tego co wiem EGR nie naprawia się sam z siebie od wymiany filtra paliwa

W pierwszym poście napisałeś: "antipolution faulty"

Ogólnie studiując wszelkie informacje o silnikach z układami CR , a szczególnie te od PSA, kiedy pojawia się problem i żółta kontrola, natychmiast też pojawia się właśnie antipolution faulty.

Tak się jakoś utarło, że jak serwis odczyta jakiś błąd, to oczywiście EGR, wtryski, albo pompa WC do wymiany.

antipolution faulty ogólnie oznacza problemy z układem czystości spalin.

A ten ma bezpośrednie powiązanie właśnie z układem zasilania, jak i wydechowym także.

Więc zamiast od razu wymieniać EGR, pompy, czy wtryski, warto w pierwszej kolejności wymienić właśnie filtry.

U mnie np. W 2,0HDI pojawiała się kontrolka i autko gasło. Jeździło tylko w trybie awaryjnym.

Od momentu gdy zregenerowałem 2 wtryskiwacze- jest na razie spokój.

Ciekawe co dalej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W pierwszym poście napisałeś: "antipolution faulty"

W rzeczy samej ok.gif

> Ogólnie studiując wszelkie informacje o silnikach z układami CR , a szczególnie te od PSA, kiedy

> pojawia się problem i żółta kontrola, natychmiast też pojawia się właśnie antipolution faulty.

> Tak się jakoś utarło, że jak serwis odczyta jakiś błąd, to oczywiście EGR, wtryski, albo pompa WC

> do wymiany.

> antipolution faulty ogólnie oznacza problemy z układem czystości spalin.

> A ten ma bezpośrednie powiązanie właśnie z układem zasilania, jak i wydechowym także.

> Więc zamiast od razu wymieniać EGR, pompy, czy wtryski, warto w pierwszej kolejności wymienić

> właśnie filtry.

> U mnie np. W 2,0HDI pojawiała się kontrolka i autko gasło. Jeździło tylko w trybie awaryjnym.

> Od momentu gdy zregenerowałem 2 wtryskiwacze- jest na razie spokój.

> Ciekawe co dalej wyjdzie.

Tutaj tez masz racje, tylko ze te wiedze mam dopiero teraz i pochodzi ona z AK zlosnik.gif

Mechaniory ktorzy w tym siedza od lat, powinni zasugerowac rozpoczecie leczenia od filtrow a nie z miejsca proponowac wymiane ktora po pierwsze bylaby dalece drozsza, a po drugie nic by nie dala bez wymiany filtrow.

Innymi slowy trafilem na mechaniora ktory powinien sie uczyc od AK zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i w tym właśnie szkopół.

Coś pod łączył, popukał... I wymień pan EGR za 1000. A jak nie to , to będziemy szukać.

Dotrzesz kiedyś do problemów z elektryką. Będą wymieniać wiązki, komputery itp. Ale gwarantuję Ci, że żaden nie wpadnie na genialny pomysł, aby zacząć od pomiaru napięcia łądowania, gęstości elektrolitu w akumulatorze, zerknięcia na stan paska alternatora i stopnia skorodowania klem smile.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojecia nie mam. Zona byla u mechaniora, ten podpial, cos tam klikal, pukal i stwierdzil ze EGR.

musisz znaleźć dobrego majstra. Diagnostyka komputerowa w Pugu 307 jest bardzo rozbudowana i dokładna - ja byłem zaskoczony, że aż tak. Wtedy nie będziesz miał takich przebojów. Warto też mieć majstra z doświadczeniem w konkretnym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.