Skocz do zawartości

[KzAK] Renault Twingo II


Roswell

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem przeglądając oferty wpadłem na twingo II, coś takiego:

http://otomoto.pl/renault-twingo-1-1-klima-z-niemiec-C29763709.html

co powiecie na temat tego modelu (nie tego konkretnego egzemplarza) ?

Teoretycznie miałby zastąpić dziewczynie seicento i chciałbym założyć w nim gaz.

Przede wszystkim interesowało by mnie to aby było bezawaryjne i tanie w eksploatacji (części/spalanie).

Więc warto się pchać w takie twingo czy raczej omijać szerokim łukiem hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypadkiem przeglądając oferty wpadłem na twingo II, coś takiego:

> http://otomoto.pl/renault-twingo-1-1-klima-z-niemiec-C29763709.html

> co powiecie na temat tego modelu (nie tego konkretnego egzemplarza) ?

> Teoretycznie miałby zastąpić dziewczynie seicento i chciałbym założyć w nim gaz.

> Przede wszystkim interesowało by mnie to aby było bezawaryjne i tanie w eksploatacji

> (części/spalanie).

> Więc warto się pchać w takie twingo czy raczej omijać szerokim łukiem

Jeśli zwiększysz budżet o 7-9 tyś to nie będzie to drogie auto w eksploatacji zlosnik.gif Części tanie a silnik dość udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zwiększysz budżet o 7-9 tyś to nie będzie to drogie auto w eksploatacji Części tanie a

> silnik dość udany.

będzie musiał zwiększyć budżet i tak:

Quote:


Do rejestracji w Polsce - obsługa na miejscu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będzie musiał zwiększyć budżet i tak:

> Quote:

> Do rejestracji w Polsce - obsługa na miejscu.

MAŁO devil.gifZa 2475 eur to może sobie zobacz jaki model kupić, a przecież komis na czymś musi zarabiać-PRAWDA?Czy już gwiazdkę mamy i Św Mikołaj fundatorem drugiej połówki jest? mikolaj.gif Mając 3,5 tyś eur można nieśmiało myśleć o nowym modelu, a o dobrym stanie bliżej 4tyś eur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAŁO Za 2475 eur to może sobie zobacz jaki model kupić, a przecież komis na czymś musi

> zarabiać-PRAWDA?Czy już gwiazdkę mamy i Św Mikołaj fundatorem drugiej połówki jest? Mając 3,5

> tyś eur można nieśmiało myśleć o nowym modelu, a o dobrym stanie bliżej 4tyś eur...

Po raz kolejny to samo. To tłumaczenie już nie ma sensu. Jak komuś pokażesz mobile.de, to i tak powie, że to na wsiach niemieckich dobre auta się kupuje bo tam ludzie nie wiedzą ile to warte i zadbane mają - tak ostatnio słowo w słowo tłumaczył mi kolega, kiedy chciałem go cokolwiek uświadomić. A potem płacz i zgrzytanie zębów, że to się psuje, że nie takie jak miało być... Tak naprawdę to bardziej opłacalne byłoby eksportowanie aut z PL do Niemiec, niż na odwrót patrząc na ceny w ogłoszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po raz kolejny to samo. To tłumaczenie już nie ma sensu. Jak komuś pokażesz mobile.de, to i tak

> powie, że to na wsiach niemieckich dobre auta się kupuje bo tam ludzie nie wiedzą ile to warte

> i zadbane mają - tak ostatnio słowo w słowo tłumaczył mi kolega, kiedy chciałem go cokolwiek

> uświadomić. A potem płacz i zgrzytanie zębów, że to się psuje, że nie takie jak miało być...

> Tak naprawdę to bardziej opłacalne byłoby eksportowanie aut z PL do Niemiec, niż na odwrót

> patrząc na ceny w ogłoszeniach.

niewiem.gif Tu kolega napisał, że niby konkretnie nie to auto z tego ogło, więc zapewne przypadkiem najtańsze się wyklikało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli zwiększysz budżet o 7-9 tyś to nie będzie to drogie auto w eksploatacji

Jak mówiłem nie pytam o egzemplarz a o model, wziąłem pierwsze z brzegu ogłoszenie.

> Części tanie a

> silnik dość udany.

Ale który silnik ?

Zaznaczam że na 1.6 mi nie wystarczy $$ zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak mówiłem nie pytam o egzemplarz a o model, wziąłem pierwsze z brzegu ogłoszenie.

> Ale który silnik ?

> Zaznaczam że na 1.6 mi nie wystarczy $$

imho jeśli to ma być małe auto to brałbym pod uwagę Toyotę Aygo

ma ten plus że jest wersja 5d a co byś nie mówił to bardzo ułatwia korzystanie z auta

jeśli pomyślisz napiszę Ci coś więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho jeśli to ma być małe auto to brałbym pod uwagę Toyotę Aygo

> ma ten plus że jest wersja 5d a co byś nie mówił to bardzo ułatwia korzystanie z auta

> jeśli pomyślisz napiszę Ci coś więcej

No nawet znośnie wygląda, na minus gorsze wyniki w teście bezpieczeństwa NCAP.

A co z silnikami i ewentualnym montażem gazu ?

W jaki sposób jest tam rozwiązana regulacja luzu zaworowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nawet znośnie wygląda, na minus gorsze wyniki w teście bezpieczeństwa NCAP.

> A co z silnikami i ewentualnym montażem gazu ?

> W jaki sposób jest tam rozwiązana regulacja luzu zaworowego ?

auto z żoną nie osiąga jakichś szalonych prędkości więc wyniki są wystarczające

silnik to 3 cylindry na łańcuchu, 1.0 68 koni, wystarczy do bardzo sprawnego poruszania się po mieście

o luzie zaworowym nie słyszałem

gaz ładować można, ale to BielaMatiz by Ci więcej powiedział

u mnie przy spalaniu rzędu 6/100 nie myślałem nawet o tym

ubezpieczenie w Wawie to jakieś 550 pln przy max zniżkach, przy czym mówię tu o pełnym pakiecie

to tak po krótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto z żoną nie osiąga jakichś szalonych prędkości więc wyniki są wystarczające

> silnik to 3 cylindry na łańcuchu, 1.0 68 koni, wystarczy do bardzo sprawnego poruszania się po

> mieście

> o luzie zaworowym nie słyszałem

> gaz ładować można, ale to BielaMatiz by Ci więcej powiedział

> u mnie przy spalaniu rzędu 6/100 nie myślałem nawet o tym

> ubezpieczenie w Wawie to jakieś 550 pln przy max zniżkach, przy czym mówię tu o pełnym pakiecie

> to tak po krótce

Te silniki to kiepsko znoszą gaz i nie jest to dobry pomysł z zagazowaniem. Oczywiście znajdą się tacy co to zrobią, aczkolwiek bez sensu, samochodzik pali niewiele. Jest to bliźniak 107 i C1, mają fajne długie skrzynie dzięki czemu na mieście można przykładowo na 3 biegu jechać od 30 do 90km/h. Całkiem żwawe samochodziki.

Gwiazdkami NCAP bym się nie przejmował, one nie pomagają w zderzeniu z TIREM, a w miejskich stłuczkach są mało istotne bo i tak najważniejsza sprawa to prędkości przy uderzeniu i kąt oraz miejsce uderzenia...NCAP to laboratoryjne testy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gwiazdkami NCAP bym się nie przejmował, one nie pomagają w zderzeniu z TIREM, a w miejskich

> stłuczkach są mało istotne bo i tak najważniejsza sprawa to prędkości przy uderzeniu i kąt

> oraz miejsce uderzenia...NCAP to laboratoryjne testy...

Oglądając filmiki to w razie czego jednak chyba wolał bym być w twingo niż aygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak nie akceptuje wyglądu aygo, więc nawet nie będę próbował przekonywać

to jeszcze pokaż Citroena C1 i Peugeota 107

to to samo auto a różni się na tyle, że któryś z tych może się spodobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypadkiem przeglądając oferty wpadłem na twingo II, coś takiego:

> http://otomoto.pl/renault-twingo-1-1-klima-z-niemiec-C29763709.html

> co powiecie na temat tego modelu (nie tego konkretnego egzemplarza) ?

> Teoretycznie miałby zastąpić dziewczynie seicento i chciałbym założyć w nim gaz.

> Przede wszystkim interesowało by mnie to aby było bezawaryjne i tanie w eksploatacji

> (części/spalanie).

> Więc warto się pchać w takie twingo czy raczej omijać szerokim łukiem

Żona jeździ Twingo II ale DCI, jest bardzo zadowolona. Jakość wykonania obrazuje cenę zakupu, ale nie psuje się.

Sporo miejsca w środku jak na takie toczydełko. Silnik DCi rewelacja, nie wiem jak benzyniaki.

Generalnie polecam tym bardziej, że te samochody są zadziwiająco tanie na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj zapytam któregoś naszego doktoranta bo juz dobrą chwilę takie ma... ale raczej zadwolony

ok zapytalem: silnik 1,1

uzywaja 2 lata bardzo zadowoleni-polecaja dla dwoch osob w sam raz sporo miejsca w srodku

z napraw jakas uszczelka cos przy wale koszt ok 200zl w ASO Zdunek

najdroższe w eksploatacji...... są jakieś nietypowe wycieraczki ponoć słabo z zamiennikami w dobrej jakości koszt ok 150zł

po drodze jakas przygoda z connectorami kontrolki pasów - elektryk sobie poradził

pali ok 6,5-7,5 w gdyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nowości, jakieś 5. lat i 20 000km, mam takie autko w domu. zlosnik.gif

Ma zaskakująco dużo miejsca w środku, wydajną klimę i ogrzewanie, silnik 1.2 16V dość żwawy.

Można zejść do 5l w dynamicznej trasie. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za opinię

> A dużo już przejechała bezawaryjnie ?

35 tys km, mamy go od stanu licznika około 17 tys.

Twingo widnieje bardzo wysoko w rankingach aut bezawaryjnych, moim zdaniem to dużo lepsza propozycja niż Panda czy też Aygo i bliźniaki. Teściowa ma Aygo od nowości...... pomijam fakt że zapłaciła jak za samochód klasy B , ale to ,,coś'' jest wykonane z kartonu, wygląda w środku jak nieszczęście, w Twingo będzie dużo więcej miejsca i wygodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice mają poprzednią wersję 1.2 ok.gif

Bardzo fajne duże w środku jak na takie małe auto ok.gif

Silnik daje radę a Klima bardzo wydajna ok.gif

Części tanie ale oni przejechali 38tys km od nowości zlosnik.gif

Miałem 1.5 DCI w Clio i używanego diesla bym już nie kupił ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault masz bezawaryjne do 80-100 tys.km potem będziesz wkładał w nie coraz więcej zawieszenie hamulce tłumiki się sypią, 1.5 dci przy odpowiedniej eksploatacji wytrzyma 180-200 tys ale potem turbo pompa wtryski większość układu paliwowego do wymiany za 5-6 tys i więcej ale spalanie rewelacja ja przy 7 os Dacii i wożeniu ludzi z walizkami często 5-6 osób średnie spalanie 4,5-4,6 l z 60 tys km- warunek max 90-110km/h brakuje 6 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moi rodzice mają poprzednią wersję 1.2

> Bardzo fajne duże w środku jak na takie małe auto

> Silnik daje radę a Klima bardzo wydajna

> Części tanie ale oni przejechali 38tys km od nowości

> Miałem 1.5 DCI w Clio i używanego diesla bym już nie kupił

Porównanie I gen. do II jest trochę nie na miejscu. waytogo.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.