Skocz do zawartości

tak w temacie 600-1000 na pierwsze


lefff

Rekomendowane odpowiedzi

> u mnie 108Nm@3750 robi dobra robote

> przy 170 km/h wg GPS kreci jakies 5800 rpm

I dlatego jest fajnie, bo nie trzeba go krecic wysoko, jest elastyczny dzieki czemu nie meczy sie w niskim zakresie obrotow wink.gif. Mozna jechac tempem defiladowym, nie zgasnie i w razie potrzeby plynnie przyspieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I dlatego jest fajnie, bo nie trzeba go krecic wysoko, jest elastyczny dzieki czemu nie meczy sie w

> niskim zakresie obrotow . Mozna jechac tempem defiladowym, nie zgasnie i w razie potrzeby

> plynnie przyspieszy.

polecam ten typ moto jak ktos lubi elastycznosc i mocny dol, w miescie daje rade a w trasie idealnie sie sprawdza i w stosunku do rasowych turystykow cena jest znacznie nizsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoje doswiadczenie z 4oo ma sie nijak do jazdy

> na 2oo. Zachowanie kierowcow aut w stosunku do motocykla jest kompletnie odmienne.

Wręcz przeciwnie, jeśli potrafiłeś "czytać" zachowanie innych jeżdżąc puchą to będziesz potrafił również i na motocyklu. Na kilka elementów trzeba bardziej zwracać uwagę z racji specyfiki sprzętu, ale reszta jest z grubsza ta sama. Tylko to trzeba umieć, a nie jedynie wyobrażać sobie że umiesz... niestety zdolność przewidywania wśród większości kierowców jest mizerna... zwłaszcza u osób które na co dzień jeżdżą raczej powoli. Im bardziej styl jazdy motocyklem będzie się różnił od tego praktykowanego samochodem tym większa szansa na "niespodzianki" ze strony innych...

To co kompletnie się różni to technika jazdy, tutaj nic z 4oo praktycznie się nie przydaje, a niektóre nawyki nawet mogą być zgubne.

Jestem się w stanie niemalże założyć, że pierwsza gleba RSSSa nie będzie miała nic wspólnego z pozostałymi uczestnikami ruchu... prędzej z nawierzchnią, ew. "przestrzeleniem" zakrętu, lub nieogarnięciem sprzętu w sytuacji niespodziewanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka gleba, czy wy wszyscy musicie krakać...?

Motocykliści dzielą się na tych co leżeli i będą leżeć (ewentualnie na tych, co leżeli i się nie przyznają)

Kiedyś myślałem, że to bzdurne farmazony, bo był pierwszy jednoslad, drugi, trzeci, kilkadziesiąt kkm nalatane i jeszcze nie leżałem, a potem nadrobiłem sukcesywnie za wszystkie lata grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce ktoś 4 letniej R6 z przebiegiem 1200km w stanie salonowym? Dorzucam akcesoria i odzież...

e nie warto... w porownaniu z moim 750CC to pewnie musialbym sie nogami odpychac grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> e nie warto... w porownaniu z moim 750CC to pewnie musialbym sie nogami odpychac

To na pewno ale właściciele motorynek powinni się poważnie nad tą ofertą zastanowić.

Choć wpadł mi inny szatański pomysł przechytrzenia klątwy motocyklisty. Wyłożę się na egzaminie... palacz.gif

Może kamera tego nie uchwyci jak się szybko pozbieram...!? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzywdę można zrobić sobie nawet na rowerze jak się wyłączy myślenie.

Myslenie to jedno a czys reakcji to cos zupelnie innego aby nie poowiedziec drugie.

Czlowiek zostal skonstruowany do predksci taka jaka sam rozwija ca. 40 km/h. Predkosci rowerowe sa do tej predkosci bardzo zblizone, tyle, ze mozna je dluzej utrzymac niz biegnac.

Rachunek prawdopodobienstwa blado wiec wypada gdy porowna sie rower z motocyklem. Gubi z regoly adrenalin astrzelajaca do mozgu i brak biblioteki z materialem porownawczym jak wyjsc z opresji.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to jest niewielki procent tego wszystkiego co trzeba ogarnac podczas poczatkow przygody z

> motocyklem.

> Jakby nie patrzec, to w samochodzie czlowiek czuje sie bezpieczniej, mniej sie skupia, na moto musi

> bardziej uwazac, bo poza strojem nic go nie chroni. Trzeba miec oczy dookola glowy.

Zgadzam sie z tym calkowicie

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To na pewno ale właściciele motorynek powinni się poważnie nad tą ofertą zastanowić.

> Choć wpadł mi inny szatański pomysł przechytrzenia klątwy motocyklisty. Wyłożę się na egzaminie...

> Może kamera tego nie uchwyci jak się szybko pozbieram...!?

Tysie lepiej przeznaj, czy to nie Ty zgruzowales tego Gladiusa na WORD'owskiej przeczepie ? ! biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z dołu niestety tak, dzisiaj włączałem się do ruchu z pasa dojazdowego i na 3ce zbyt wolno mi się

> to zbierało, przy wyższych obrotach jest ogień.

> Kolega, który mi mówił, żebym brał minimum 750 bo po kilku tygodniach będę się odpychał nogami na

> 600tce chyba miał rację.

Obym nie wykrakal, ale coś czuje, że jeszcze w tym sezonie będzie szlif... Obys tylko zebrał się sam, a nie musieli cię zdrapywac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obym nie wykrakal, ale coś czuje, że jeszcze w tym sezonie będzie szlif... Obys tylko zebrał się

> sam, a nie musieli cię zdrapywac...

Po czym wnosisz? facepalm%5B1%5D.gif

Poziom się zaniża, teraz będziemy pisać o przeczuciach... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po czym wnosisz?

> Poziom się zaniża, teraz będziemy pisać o przeczuciach...

Nie bierz za bardzo tego do siebie, ale sam się prosisz.

Jestem w stanie zrozumień Twoją ekscytację, ale może przystopuj.

Weź zdaj te egzaminy, przejedź te 15kkm.

Drobna uwaga, piszą i mówią o magicznej granicy 10kkm.

Ponoć po przejechaniu tylu kilometrów motocyklem kierowca zaczyna się czuć pewnie, wydaje mu się (z naciskiem na wydaje) że potrafi zajebiście jeździć. I wtedy nagle jest ała sprowadzające na ziemię.

ps. Wielu nie dojeżdża do takiego przebiegu i życie ich weryfikuje.

ps.2 Ze względu na to, jaki motocykl kupiłeś, większość wysnuwa takie a nie inne teorie.

ps.3 Ja mam takie podejście (w wolnym tłumaczeniu): jeśli przestanę się bać jazdy motocyklem, wtedy będę musiał zacząć się bać poważnie (mam dla kogo żyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w życiu nie jeździłem na motorze i na pierwsze kupiłem właśnie 600 (fzs600) i da się jeździć z głową. Rewir 7000 jest dla mnie baaaaaaardzo żadki, a nigdy nie dotarłem do 9000. Po prostu się boję (bo nie mam doświadczenia) a poza tym po co? Skoro kręcąc do 6000 czy 7000 i tak można być szybszym od wszystkich samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zastanówcie się co piszecie? facepalm%5B1%5D.gif

Co ma posiadanie plastiku do bezpieczeństwa jazdy, czy szlifów...?

Czy jak odbiorę plastik to mnie będzie chronił przed upadkiem lub będę lepszym kierowcą niż jestem teraz...? hmm.gif

Czy wraz z prawem jazdy stanę się Valentino Rossim?

Za te 2 tygodnie będę umiał dokładnie tyle samo co teraz, a dzięki temu, że jeżdżę to sobie utrwalam kurs przed egzaminem.

Zdałem egzamin wewnętrzny teoretyczny i praktyczny i nie ryzykuję nic więcej jeżdżąc bez prawka niż swoją kasę (nie stanowię większego zagrożenia niż inni użytkownicy dróg, a na pewno mniejsze od wielu niedzielnych kierowców z prawkiem) bo mam teraz takie same umiejętności jak będę miał za 2 tygodnie po egzaminie, a jak coś się stanie to od tego jest fundusz gwarancyjny, który sobie ze mną w razie czego poradzi.

Myślę, że może być na odwrót, to plastik może dać mi większą pewność i nonszalancję i być większym ryzykiem bo teraz jeżdżę ze świadomością, że kontrola, czy jakaś stłuczka to mogą być spore problemy.

Zatem jak nie wiecie jak jeżdżę to darujcie sobie typowania kiedy będę leżał. icon_rolleyes.gif

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nigdy w życiu nie jeździłem na motorze i na pierwsze kupiłem właśnie 600 (fzs600) i da się jeździć

> z głową. Rewir 7000 jest dla mnie baaaaaaardzo żadki, a nigdy nie dotarłem do 9000. Po prostu

> się boję (bo nie mam doświadczenia) a poza tym po co? Skoro kręcąc do 6000 czy 7000 i tak

> można być szybszym od wszystkich samochodów?

Mam dokładnie takie samo podejście ale że kupiłem w ramach kaprysu i spontanicznie motocykl z plakatów nad łóżkami kilku userów to nie mogą się z tym pogodzić, że będę nim się "powoził"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bierz za bardzo tego do siebie, ale sam się prosisz.

O co się proszę bo nie rozumiem? Widziałeś jak jeżdżę? Widziałeś mnie jak gumuję bez prawka między autami? niewiem.gif

> Weź zdaj te egzaminy, przejedź te 15kkm.

I co po tych 15kkm? niewiem.gif Czy napisałem, że już jestem mistrzem kierownicy, że jadę na motogp?

Przecież od początku powiedziałem, że będę jeździł powoli i rozważnie i do niczego nie trzeba mi tych 15kkm, których nawet przez 10 lat nie natłukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zastanówcie się co piszecie?

Widzisz, zastanowiłem się ze 3 razy zanim nacisnąłem "dalej" i potem jeszcze kilka razy przeczytałem to co chcę opublikować.

Weź pod uwagę to, że znakomita większość z nas nie chce czytać o kolizji/wypadku "wirtualnego" znajomego.

Te wszystkie uszczypliwości są, myślę, podyktowane tym żeby sprowadzić Cię na ziemię (ludzie chcą Ci uświadomić pewne zagrożenia itp).

Wielu było "jarających" się tak jak Ty taką maszyną. Też twierdzili, że są odpowiedzialni i że nie będą pałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O co się proszę bo nie rozumiem? Widziałeś jak jeżdżę? Widziałeś mnie jak gumuję bez prawka między

> autami?

> I co po tych 15kkm? Czy napisałem, że już jestem mistrzem kierownicy, że jadę na motogp?

> Przecież od początku powiedziałem, że będę jeździł powoli i rozważnie i do niczego nie trzeba mi

> tych 15kkm, których nawet przez 10 lat nie natłukę.

OK, odpadam z tego tematu. Nie zrozumiesz dopóki sam się nie przekonasz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym zaczęliście wnosić,że trzeba mnie temperować?

Zacząłem wrzucać filmiki w stylu ghost ridera ze sobą w roli głównej, napisałem,że jutro zaczynam gumować...!? niewiem.gif

Od samego początku piszę,że mam ogromny respekt do maszyny, że znam swoje ograniczone możliwości w stosunku do niej, a wy wszyscy się zachowujecie jakbym jutro jechał na tor poznań bez prawka i na bani i na haju...!

Wiem, że moja zajawka może mnie w oka mgnieniu zabić, nie mam 18 lat, wiele w życiu widziałem i jedyne z czym się tu z większością nie zgadzałem to to,że supersport jest wykluczony na pierwsze moto, więc nie róbcie ze mnie oszołoma, który się dorwał do szybkiej maszyny.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i

> jedyne z czym się tu z większością nie zgadzałem to to,że supersport jest wykluczony na

> pierwsze moto, więc nie róbcie ze mnie oszołoma, który się dorwał do szybkiej maszyny.

oj tam wyluzuj, po prostu jesteś napalony jak arab na kurs pilotażu, jak bank cypryjski na depozyty bankowe, jak pudzian na najmana zlosnik.gif

ps. dziś widziałem kola na r6 który jechał przepisowo w średnim zakresie obrotów.... ale sam mu chciałem tą manetkę odwinąć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyluzowany ale nikt nie lubi jak ludzie wypisują farmazony nie znając drugiej osoby, a w tym przypadku jego stylu jazdy.

BTW. Wczoraj na światłach spotkałem ziomka na R6 (2000 rok) i jechał w jeansach i trampkach i gdyby nie to, że zmieniło się światło to odesłałbym go na AK, żebyście go naprostowali hehe.gif

> po prostu jesteś napalony jak arab na kurs pilotażu, jak bank cypryjski na depozyty

Nie zaprzeczam wink.gif, całe życie wpajano mi, że motocykle to śmierć, więc przez 30 lat patrzyłem na każdego przejeżdżającego ścigacza jak na zakazany owoc i dlatego tak teraz cieszy mnie sama jazda, nawet powolna, na takim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kopania lusterek w autach, które nie chcą nas przepuścić nie zaliczamy...

Uwazaj tylko jak bedziesz Kopal, abys orla nie wywinal, bo z regoly ci ktoirzy mowia, ze kopali to co najwyzej tylko o tym slyszeli.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uwazaj tylko jak bedziesz Kopal, abys orla nie wywinal, bo z regoly ci ktoirzy mowia, ze kopali to

> co najwyzej tylko o tym slyszeli.

Nie napisałem, że będę tak robił ale widziałem takie akcje i patrzyłem na to z pogardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałeś jak jeżdżę ?

No wlasnie, wrzuc fote przedniej opony, najlepiej z bliska.

> Od samego początku piszę,że mam ogromny respekt do maszyny,

Czyli juz masz blokade ktora przeszkadza uczyc sie jazdy jednosladem.

RSSSS, cobys nie napisal, czy jak nie argumentowal, to jestem w stanie naukowo udowodnic Ci, ze niemasz racji. Tyle, ze naprawde nie chce mi sie, wystarczy mi po prostu swiadomosc.

Wierz lub nie, nie zazdroszcze Ci tej 4 letnbiej R6, nie zazdroscil bym Ci nawet salonowej nowki obojetnie jakiej marki.

Zwroc uwage na podpis w stopce, juz jeden twierdzil, ze mu zazdroszcze.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym nie mam racji, w tym że jeżdżę powoli, czy w tym, że można kupić mocny motocykl i nie wykorzystywać jego osiągów!?

Boję się spytać jaką naukę masz na myśli- psychologię wrzucania wszystkich do jednego worka...!? hmm.gif

Jak tak to daruj sobie wywody bo nie będzie mi się chciało ich czytać.

P.S. Przypomnij mi, czy kupiłeś ścigacza na pierwsze moto bo nie znam jeszcze dokładnie wszystkich userów!

Pozdr. 20.GIF

> Czyli juz masz blokade ktora przeszkadza uczyc sie jazdy jednosladem.

Mam wrażenie, że mylisz respekt ze strachem hmm.gif

Strach potrafi sparaliżować i zablokować racjonalne myślenie, respekt raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w czym nie mam racji, w tym że jeżdżę powoli, czy w tym, że można kupić mocny motocykl i nie

> wykorzystywać jego osiągów!?

> Boję się spytać jaką naukę masz na myśli- psychologię wrzucania wszystkich do jednego worka...!?

> Jak tak to daruj sobie wywody bo nie będzie mi się chciało ich czytać.

> P.S. Przypomnij mi, czy kupiłeś ścigacza na pierwsze moto bo nie znam jeszcze dokładnie wszystkich

> userów!

> Pozdr.

kiedy kupujesz R1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy kupujesz R1?

Kiepska prowokacja...

Ale odpowiadając- Nigdy, chciałem ścigacza i mam ścigacza, a następny będzie jakiś custom jako lek na kryzys wieku średniego:

custom_best_in_show_470x355.jpg

To są kolejne maszyny, które podobają mi się po ścigaczach, a motocykle będę kupował "tyko sercem".

BTW. Wygląd R1, wytrzeszczone oczy, całkowicie dyskwalifikują ten wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepska prowokacja...

> Ale odpowiadając- Nigdy, chciałem ścigacza i mam ścigacza, a następny będzie jakiś custom jako lek

> na kryzys wieku średniego:

> To są kolejne maszyny, które podobają mi się po ścigaczach, a motocykle będę kupował "tyko sercem".

> BTW. Wygląd R1, wytrzeszczone oczy, całkowicie dyskwalifikują ten wybór

czyli lanser zwykly jestes a nie motocyklista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepska prowokacja...

> Ale odpowiadając- Nigdy, chciałem ścigacza i mam ścigacza, a następny będzie jakiś custom:

oj żebyś się nie zdziwił, trzeba naprawdę lubić ten styl jazdy

> To są kolejne maszyny, które podobają mi się po ścigaczach, a motocykle będę kupował "tyko sercem".

> BTW. Wygląd R1, wytrzeszczone oczy, całkowicie dyskwalifikują ten wybór

nie są złe, trzeba tylko dobrze obrobić

yamaha-r1-ccfl-halo-light-eyes-2004-2008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.