Skocz do zawartości

Interface diagnostyczny...


Rekomendowane odpowiedzi

... co warto kupić? Czytałem temat z 2011 ale od tego czasu coś się mogło zmienić. Ogólnie wersja raczej budżetowa. Chodziłoby o skasowanie inspekcji olejowej, błędów (koniecznie) i np. wypalanie DPF (pewnie to science fiction przy tańszych zabawkach 270751858-jezyk.gif ). ELM327 nada się? Lepiej przewodowy, czy bezprzewodowy? Aha złącza RS232 nie posiadam w laptopie. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... co warto kupić? Czytałem temat z 2011 ale od tego czasu coś się mogło zmienić. Ogólnie wersja

> raczej budżetowa. Chodziłoby o skasowanie inspekcji olejowej, błędów (koniecznie) i np.

> wypalanie DPF (pewnie to science fiction przy tańszych zabawkach ). ELM327 nada się? Lepiej

> przewodowy, czy bezprzewodowy? Aha złącza RS232 nie posiadam w laptopie. Pomożecie?

Multiecuscan i do tego ELM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elm od viakena, nie allegro:D:P bo kupisz na wlasne ryzyko, bedzie dzialal lub nie, w zaleznosci co usuniesz z plytki drukowanej"rozne wersje" lepiej dolozyc 50zl i miec spokoj niz 2 razy kupowac:D MES wystarczy , Fiata,ALFE,LANCIE obsluzy bezproblemowo, pozatym caly czas sie rozwija:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> elm od viakena, nie allegro:D:P bo kupisz na wlasne ryzyko, bedzie dzialal lub nie, w zaleznosci co

> usuniesz z plytki drukowanej"rozne wersje" lepiej dolozyc 50zl i miec spokoj niz 2 razy

> kupowac:D MES wystarczy , Fiata,ALFE,LANCIE obsluzy bezproblemowo, pozatym caly czas sie

> rozwija:D

Jeszcze przy okazji można kupić adapter nr. 1 to się będzie można połączyć z ABS i innymi systemami od trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sciągnij sobie program :

> Multiecuscan

> Wybierz sobie swoje autko wciśnij symulację i bez podłączania do autka możesz pobawić się programem

> nie psując niczego w samochodzie.

ooo to tak działa... Dzięki za radę, popróbuję ok.gif

EDIT: Jak rozumiem będę miał dostęp do wszystkich funkcji, które mi pokazuje program? Bo jak tak, to jest to coś, czego szukam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno w legalnej wersji zarejestrowanej TAK ,będziesz miał wszystko .

Istnieją w sieci wersje z Cracami czy witaminkami ,ale nie wiem czy przypadkiem nie pokazują głupot.

Co do wersji legalnych to aktualizacja jest na rok .W starszych wersjach licencji aktualizacje są dożywotnio. Nie pamiętam od kiedy ,ale przy zakupie obecnie , przez rok aktualizacja ,a program dożywotnio w wersji zarejestrowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W starszych wersjach licencji aktualizacje są

> dożywotnio.

Kupiłem swoją licencję ok 3 lat temu (październik 2010) z dożywotnią aktualizacją i sprawdziłem wczoraj, że faktycznie działa. Zaktualizowałem FES-a 2.6 do Multiscana 1.5, licencja się przeniosła. Czy to oznacza, że ta "stara licencja" będzie miała "nieograniczony" czas aktualizacji?

Jeżeli tak, to czy po odsprzedaniu tej licencji (jako przeniesienie na nowy komputer) dalej pozostanie nieograniczona aktualizacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem swoją licencję ok 3 lat temu (październik 2010) z dożywotnią aktualizacją i sprawdziłem

> wczoraj, że faktycznie działa. Zaktualizowałem FES-a 2.6 do Multiscana 1.5, licencja się

> przeniosła. Czy to oznacza, że ta "stara licencja" będzie miała "nieograniczony" czas

> aktualizacji?

> Jeżeli tak, to czy po odsprzedaniu tej licencji (jako przeniesienie na nowy komputer) dalej

> pozostanie nieograniczona aktualizacja?

Dokładnie trzy lata temu zakupiona- działa dożywotnio.

Zastanowić się należy czy warto sprzedawać ?- trochę mjeszcze pożyjesz grinser006.gif

Po przeniesieniu na nowy komp będzie dalej dożywotnio . Można sprzedac fes mobile na dwa urządzenia choć to nie to co multiecuscan ,ale do odczytów i kasowania błędów starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie trzy lata temu zakupiona- działa dożywotnio.

> Zastanowić się należy czy warto sprzedawać ?

Od ponad roku programu nie tknąłem, a interfejs czasami pożyczali koledzy. Też myślałem zostawić sobie ten program, tylko po co?

Realnie nawet jeżeli za 2,3 czy 5 lat zmienię samochód, to jeszcze nie wiadomo, czy będzie to grupa F zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedasz MES-a to jego nabywca:

- kupuje program który nigdy nie będzie legalny bo umowa licencyjna jest na osobę lub firmę i nie można jej przenosić a osoby trzecie (Nie każdy jest zainteresowany kupnem legalnego softu) więc:

- wszelkie próby przeniesienia programu z kompa na kompa wiążą się z kodem aktywacyjnym wysyłanym na maila starego właściciela no chyba, że kupi go wraz z dostępem do maila

- program "dożywotni" ma pewne ograniczenia można przenieść go między komputerami o ile się nie mylę 6 razy po czym kończy się możliwość jego aktywacji więc trzeba się zastanowić przed zakupem czy nie będzie to ten ostatni 6 raz a być może kupuje program którego już nigdy nie aktywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli sprzedasz MES-a to jego nabywca:

> - kupuje program który nigdy nie będzie legalny bo umowa licencyjna jest na osobę lub firmę i nie

> można jej przenosić a osoby trzecie (Nie każdy jest zainteresowany kupnem legalnego softu)

to prawda

> więc:

> - wszelkie próby przeniesienia programu z kompa na kompa wiążą się z kodem aktywacyjnym wysyłanym

> na maila starego właściciela no chyba, że kupi go wraz z dostępem do maila

nie jest to prawdą

> - program "dożywotni" ma pewne ograniczenia można przenieść go między komputerami o ile się nie

> mylę 6 razy po czym kończy się możliwość jego aktywacji więc trzeba się zastanowić przed

> zakupem czy nie będzie to ten ostatni 6 raz a być może kupuje program którego już nigdy nie

> aktywuje.

dokładnie 10 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - kupuje program który nigdy nie będzie legalny bo umowa licencyjna jest na osobę lub firmę i nie

> można jej przenosić a osoby trzecie (Nie każdy jest zainteresowany kupnem legalnego softu)

Tego nie wiedziałem, pytanie, czy to dotyczy licencji zakupionej na FES-a? Nie kojarzę takiego zapisu.

> - program "dożywotni" ma pewne ograniczenia można przenieść go między komputerami o ile się nie

> mylę 6 razy po czym kończy się możliwość jego aktywacji więc trzeba się zastanowić przed

> zakupem czy nie będzie to ten ostatni 6 raz a być może kupuje program którego już nigdy nie

> aktywuje.

Nigdy go nie przenosiłem, więc kupujący będzie mógł to zrobić min. 5 razy. Jak znam życie, komputerów tak często się nie wymienienia, więc posłuży jeszcze klkanaście lat zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.