Skocz do zawartości

Bagażnik rowerowy na klapę


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Woziłem rowery na dachu, wożę na haku a teraz zastanawiam się nad bagażnikiem na klapę.

Do tego samochodu nie mam belek dachowych i nie mogę zamontować haka.

Jakie macie doświadczenia z bagażnikami na klapę ?

Utrzyma dwa rowery dla dorosłych i jeden dziecięcy ?

Link

W którym miejscu tu spoczywa cały ciężar ?

Wisi na tych górnych pasach czy opiera się na klapie ?

Samochód który ma tow wozić to Opel Corsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne, Allegro

> > Samochód który ma tow wozić to Opel Corsa

Państwowy samochód.

Napisałem że nie mogę a nie że to niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj bagażnika na klapę mocowanego paskami, bo to straszna lipa. Miałem Thule 968 i się pozbyłem po tym jak poluzował mi się w trasie i rowery zaczęły latać na boki.

Teraz mam Thule 9103 i jest ok, chociaż niestety do ideału brakuje. 3 rowery wejdą ale powiesić je tak żeby się o siebie mocno nie porysowały kosztuje chwile zabawy smile.gif

Wg. mnie ideał to jednak coś na hak. Ew. na klape Thule 9106 ale tylko 2 rowery (no i za drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie kupuj tego bo to totalna lipa.

> Kup taki jakiś tekst

> .

Mam takowy.

Najważniejsze kwestie to dokładność i precyzja montażu. Nie wolno tego robić na biegu, tylko za każdym razem sprawdzić ni i powycierać klapę przed montażem

Niestety potrafi pozostawić ślady na klapie jak człowiek się spieszy.

Z innych wad: sporadyczne problemy z otwieraniem klapy pod całym ciężarem z rowerami.

Ja niestety nigdy nie ufam do końca temu urządzeniu i nie lubię z nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takowy.

> Najważniejsze kwestie to dokładność i precyzja montażu. Nie wolno tego robić na biegu, tylko za

> każdym razem sprawdzić ni i powycierać klapę przed montażem

> Niestety potrafi pozostawić ślady na klapie jak człowiek się spieszy.

> Z innych wad: sporadyczne problemy z otwieraniem klapy pod całym ciężarem z rowerami.

> Ja niestety nigdy nie ufam do końca temu urządzeniu i nie lubię z nim jeździć.

ktory model masz? Clipon czy clipon high?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ma taki

A to to jest najgorsze rozwiązanie ze wszystkich. Bo po pierwsze na klapie, po drugie rower w poprzek mocno wystaje poza obrys auta. Przy tym bagażniku jest największe spalanie z rowerem na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musisz mieć dodatkową tablicę, że światłami aby policja nie zgarnęła oraz nie jest zbytnio

> przystosowany do przewozu damki

Myślałem, że większe problemy opiszesz, bo to to nie problemy smile.gif Do damki jest adapter. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to to jest najgorsze rozwiązanie ze wszystkich. Bo po pierwsze na klapie, po drugie rower w

> poprzek mocno wystaje poza obrys auta. Przy tym bagażniku jest największe spalanie z rowerem

> na aucie.

Dla mnie najlepsze montaż z rowerami zajmuje 2 minuty.

Rowery nie wystają poza obrys lusterek smile.gif

Jak chcesz oszczędzać na paliwie to jeździ rowerem a nie

autem z rowerami smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest Thule?

> Jak wrazenia z jazdy? Jechales z tym gdzies dalej czy w kolo komina tylko?

Islandia - Polska bez problemu przejechałem bez sprawdzania czy cos jest nie tak.

Dla mnie wazny jest szybki montaż bagażnika i rowerów.Nie lubie skakać po dachach.

.

.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie wazny jest szybki montaż bagażnika i rowerów.Nie lubie skakać po dachach.

ale wcale nie ma potrzeby skakania po dachach

na dodatek ja dachowy zakładam w kwietniu, a zdejmuje w pazdzierniku, i kiedy mam ochote jechac, to w 2 minuty zapinam rower i jazda, a Ty za każdym razem musisz tez zakładać/ zdejmować ten bagażnik z klapy. pomijam juz fakt, ze jak sie czesto to robi, to napewno lakier na klapie na tym ucierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wcale nie ma potrzeby skakania po dachach

> na dodatek ja dachowy zakładam w kwietniu, a zdejmuje w pazdzierniku, i kiedy mam ochote jechac, to

> w 2 minuty zapinam rower i jazda, a Ty za każdym razem musisz tez zakładać/ zdejmować ten

> bagażnik z klapy. pomijam juz fakt, ze jak sie czesto to robi, to napewno lakier na klapie na

> tym ucierpi

Tez mogę założyć w kwietniu i złożyć w październiku smile.gif

Klapa nie cierpi bo bagażnik jest oklejony filcem smile.gif

Wole unieść rower na wysokosc 1metra niz na 2 metry ale zapewne wygodniej na 2 metry smile.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie najlepsze montaż z rowerami zajmuje 2 minuty.

> Rowery nie wystają poza obrys lusterek

> Jak chcesz oszczędzać na paliwie to jeździ rowerem a nie

> autem z rowerami

> .

Za obrys lusterek to nie wystają, ale mocno ponad linię dachu a że rower mocowany jest w poprzek to w przypadku tego bagażnika opór powietrza jest większy niż by cały rower stał na dachu. W przypadku uchwytów na hak rower jest w całości za autem i nie wystaje nad lub na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za obrys lusterek to nie wystają, ale mocno ponad linię dachu a że rower mocowany jest w poprzek to

> w przypadku tego bagażnika opór powietrza jest większy niż by cały rower stał na dachu. W

> przypadku uchwytów na hak rower jest w całości za autem i nie wystaje nad lub na boki.

Jak wam przeszkadza opór powietrza i większe spalanie to mozna

ciągnąć rowerem samochód haahha hehe.gif

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wam przeszkadza opór powietrza i większe spalanie to mozna

> ciągnąć rowerem samochód haahha

> .

Nie że przeszkadza, ale po co kupować najgorsze rozwiązanie z dostępnych na rynku. Tylko o to mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie że przeszkadza, ale po co kupować najgorsze rozwiązanie z dostępnych na rynku. Tylko o to mi

> chodzi.

Bo moze nie mozesz zalozyc haka...bo moze jest to uniwersalne rozwiazanie ktore mozesz zalozyc na kazdy z swoich samochodow i nie musisz kupowac belek co 2 lata do nowych samochodow...roznie to bywa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak rozwiazales swiatla? Bo rozumiem ze on zaslania lampy i rejestracje?

Mam tą wersję z mocowaniem za ramę (a nie wersję HIGH), a w obecnym aucie mam światłą w słupkach. Jak zamontuję rowery to są widoczne (hamowania mam na samej górze + trzecie oraz niżej kierunki). Gorzej z rejestracją (bo oczywiście u Nas jest problem z wyrobieniem dodatkowej 1 szt. blachy - widzę, że ludzie dorabiają sobie takie zwykłe za 20zł lub wieszają sztywny karton z numerami, lub zdejmują blachę z samochodu)

Niestety aby podłączyć przejściówkę ze światłami i tablicą zazwyczaj potrzebne jest gniazdo do przyczepy, a takowego nie mam.

Baardzo rzadko korzystam z tego uchwytu. Do tej pory zdejmowałem rej z klapy i wieszałem ją w ramce przymocowanej do uchwytu na rowery.

Policja się nie czepiała a jechali za mną. Może kwestia widoczności świateł i samej rejestracji zadecydowała.

Niestety nie jest to dobre i zgodne z przepisami rozwiązanie, dlatego następne auto bedzie z relingami i nie będzie zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie że przeszkadza, ale po co kupować najgorsze rozwiązanie z dostępnych na rynku. Tylko o to mi

> chodzi.

Jak bym miał hak to bym taki kupił bo to jest najlepsze,haka nie ma

jest klapa.Opory powietrza to żądny argument chyba ze 4 miesiące jeździ sie z rowerami.

Jak pojade na wakacje w koło swiata z rowerami to stac mnie na

zalanie paru litrów paliwa wiecej

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak bym miał hak to bym taki kupił bo to jest najlepsze,haka nie ma

> jest klapa.Opory powietrza to żądny argument chyba ze 4 miesiące jeździ sie z rowerami.

> Jak pojade na wakacje w koło swiata z rowerami to stac mnie na

> zalanie paru litrów paliwa wiecej

> .

No tak, jak rower jeździ na aucie od wielkiego dzwona to olać to. U mnie prawie co drugi dzień rower leci na auto i już mi się nie chce na dach tego pakować smile.gif Dłuższe trasy w sezonie średnio co dwa tygodnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tą wersję z mocowaniem za ramę (a nie wersję HIGH), a w obecnym aucie mam światłą w słupkach.

> Jak zamontuję rowery to są widoczne (hamowania mam na samej górze + trzecie oraz niżej

> kierunki). Gorzej z rejestracją (bo oczywiście u Nas jest problem z wyrobieniem dodatkowej 1

> szt. blachy - widzę, że ludzie dorabiają sobie takie zwykłe za 20zł lub wieszają sztywny

> karton z numerami, lub zdejmują blachę z samochodu)

> Niestety aby podłączyć przejściówkę ze światłami i tablicą zazwyczaj potrzebne jest gniazdo do

> przyczepy, a takowego nie mam.

> Baardzo rzadko korzystam z tego uchwytu. Do tej pory zdejmowałem rej z klapy i wieszałem ją w ramce

> przymocowanej do uchwytu na rowery.

> Policja się nie czepiała a jechali za mną. Może kwestia widoczności świateł i samej rejestracji

> zadecydowała.

> Niestety nie jest to dobre i zgodne z przepisami rozwiązanie, dlatego następne auto bedzie z

> relingami i nie będzie zabawy.

właśnie się zastanawiam nad takim Thule'm

w Focusie lampy są wysoko, haka mam, ale instalacje póki co nieczynną

Potrzebuje przejechać 860km w jedną stronę, przez Niemcy i zastanawiam sięczy zaryzykować i kupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie się zastanawiam nad takim Thule'm

> w Focusie lampy są wysoko, haka mam, ale instalacje póki co nieczynną

> Potrzebuje przejechać 860km w jedną stronę, przez Niemcy i zastanawiam sięczy zaryzykować i kupować

> ?

Przez Niemcy to ja nie wiem czy bym ryzykował, bo tam policja jest chyba mniej pobłażliwa niż u Nas.

Spróbuję zrobić fotę jak to wygląda i wrzucić w wolnej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez Niemcy to ja nie wiem czy bym ryzykował, bo tam policja jest chyba mniej pobłażliwa niż u

> Nas.

> Spróbuję zrobić fotę jak to wygląda i wrzucić w wolnej chwili

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3402267325.html

to może taki zestaw ? może zmobilizuje się i podłącze instalacje haka w końcu ;-)

tylko gdzie tą tablice oświetleniową się w nim montuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-hak-thule-970-xpress-2-rowery-i3402267325.html

> to może taki zestaw ? może zmobilizuje się i podłącze instalacje haka w końcu ;-)

> tylko gdzie tą tablice oświetleniową się w nim montuje ?

Wieszasz na ramie roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.