Skocz do zawartości

Rodzinne kombi do 50k brutto - help


kris_one

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o poradę - sugestię - podpowiedź - jakie auto wybrać crazy.gif

Założenia:

1/ Cena do 50k brutto - dobrze z FV + ewentualny koszt "napraw" jak to w używanym aucie.

2/ Auto z segmentu D

3/ Automatyczna skrzynia biegów

4/ Im bardziej komfortowe tym lepiej

5/ Preferowany rok produkcji 2010 lub nowszy (nie jest to kryterium) - w 100% pewne starsze również będzie brane pod uwagę

Pierwszy wybór padł na Citroena C5 - ale bardzo ciężko znaleźć coś w stanie OK z nalotem mniejszym niż 150k.

Na starcie odpada Mondeo i Passat.

Pomożecie? Ja już zgłupiałem - niby aut cała masa a nic konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Proszę o poradę - sugestię - podpowiedź - jakie auto wybrać

> Założenia:

> 1/ Cena do 50k brutto - dobrze z FV + ewentualny koszt "napraw" jak to w używanym aucie.

> 2/ Auto z segmentu D

> 3/ Automatyczna skrzynia biegów

> 4/ Im bardziej komfortowe tym lepiej

> 5/ Preferowany rok produkcji 2010 lub nowszy (nie jest to kryterium) - w 100% pewne starsze również

> będzie brane pod uwagę

> Pierwszy wybór padł na Citroena C5 - ale bardzo ciężko znaleźć coś w stanie OK z nalotem mniejszym

> niż 150k.

> Na starcie odpada Mondeo i Passat.

> Pomożecie? Ja już zgłupiałem - niby aut cała masa a nic konkretnego.

poszukaj na allegro człowieka z Wrocławia który ma kilka C5 na sprzedaż. Facet specjalizuje się w c5tkach, wyszukuje młode do lekkiej roboty (ma zdjęcia przed naprawą) naprawia, do benzyniaków zakłada gaz (ma autoryzację BRC) i sprzedaje. Szwagier u niego kupował c5tke i jest bardzo zadowolony ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> poszukaj na allegro człowieka z Wrocławia który ma kilka C5 na sprzedaż. Facet specjalizuje się w

> c5tkach, wyszukuje młode do lekkiej roboty (ma zdjęcia przed naprawą) naprawia, do benzyniaków

> zakłada gaz (ma autoryzację BRC) i sprzedaje. Szwagier u niego kupował c5tke i jest bardzo

> zadowolony

Dasz radę zdobyć nr tel do niego? Z Wrocka widzę tylko 3 C5 więc może gość na urlopie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Proszę o poradę - sugestię - podpowiedź - jakie auto wybrać

> Założenia:

> 1/ Cena do 50k brutto - dobrze z FV + ewentualny koszt "napraw" jak to w używanym aucie.

> 2/ Auto z segmentu D

> 3/ Automatyczna skrzynia biegów

> 4/ Im bardziej komfortowe tym lepiej

> 5/ Preferowany rok produkcji 2010 lub nowszy (nie jest to kryterium) - w 100% pewne starsze również

> będzie brane pod uwagę

> Pierwszy wybór padł na Citroena C5 - ale bardzo ciężko znaleźć coś w stanie OK z nalotem mniejszym

> niż 150k.

> Na starcie odpada Mondeo i Passat.

> Pomożecie? Ja już zgłupiałem - niby aut cała masa a nic konkretnego.

Jeśli zmniejszysz o połowę budżet i zainteresujesz się autami 3-4x starszymi to bez problemu znajdziesz coś z mniejszym przebiegiem.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

A poważnie, to ja bym jednego z ostatnich egzemplarzy Fiata Cromy szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Proszę o poradę - sugestię - podpowiedź - jakie auto wybrać

> Założenia:

> 1/ Cena do 50k brutto - dobrze z FV + ewentualny koszt "napraw" jak to w używanym aucie.

> 2/ Auto z segmentu D

> 3/ Automatyczna skrzynia biegów

> 4/ Im bardziej komfortowe tym lepiej

> 5/ Preferowany rok produkcji 2010 lub nowszy (nie jest to kryterium) - w 100% pewne starsze również

> będzie brane pod uwagę

> Pierwszy wybór padł na Citroena C5

Może Peugeot 5008 ( przykład ), ew. Volvo V50 (ale będzie pewnie za małe) lub Insignia (ciężko będzie znaleźć z małym przebiegiem) ? Rzeczywiście, po wpisaniu parametrów w Allegro, wyników za dużo nie ma. Wybór ogranicza się do Golf, Jetta, Passat, Astra, Mondeo, + pojedyncze francuzy. Przy czym niemieckie to loteria a na żabojadach utrata wartości będzie kosmiczna.

Ale, ale... lekko modyfikując wytyczne i zamieniając kombi na MPV/Van/SUV, dochodzi Ci opcja na np. Dodge Journey (duży ale koszmarnie tandetny w środku) albo Mazda 5 (nie znam modelu, ale marka ma ogólnie przyzwoitą opinię.). Do tego Grand Scenic, C4 Picasso, Tiguan, Touran. Patriot.

Reasumując: osobiście celowałbym w V50 (mniejsze), Insignia (większe) lub właśnie Mazda 5 (po weryfikacji czy model nie ma jakichś bolączek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dasz radę zdobyć nr tel do niego? Z Wrocka widzę tylko 3 C5 więc może gość na urlopie

spróbuję, nistety szwagier do mnie przyjeżdża w weekend więc będzie okazja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie ma ograniczenia że musi to być 2010 i 150k.

Ważne, żeby auto było pewne - dzisiaj oglądałem C5 za ok 55k i niby z zewnątrz delikatne poobijany - normalna sprawa - ale na serwisie wyszło już dużo gorzej. Trzeba dołożyć z 10k do niego a i tak do końca nie mogę być pewny że będzie wszystko OK - co w takim razie jest w tych C5 po 40k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takim budżecie celowałbym w Hondę Accord 2008r ewentualnie Mazdę 6 2009-2010. Choć zdaję sobie sprawę że Accord 2008r do 50k i pewne może być dość trudne ale jest to możliwe. Znajomy w podobnych pieniądzach kupił Insignie i na razie jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Proszę o poradę - sugestię - podpowiedź - jakie auto wybrać

> Założenia:

> 1/ Cena do 50k brutto - dobrze z FV + ewentualny koszt "napraw" jak to w używanym aucie.

> 2/ Auto z segmentu D

> 3/ Automatyczna skrzynia biegów

> 4/ Im bardziej komfortowe tym lepiej

> 5/ Preferowany rok produkcji 2010 lub nowszy (nie jest to kryterium) - w 100% pewne starsze również

> będzie brane pod uwagę

> Pierwszy wybór padł na Citroena C5 - ale bardzo ciężko znaleźć coś w stanie OK z nalotem mniejszym

> niż 150k.

> Na starcie odpada Mondeo i Passat.

> Pomożecie? Ja już zgłupiałem - niby aut cała masa a nic konkretnego.

ja mam ave z koncowki 10 roku. kupiony za prawie 140 tys a teraz wasrty pewnie z 50-60 ,moze dcos takiego, mam automat 150 km przebieg 110tys oryginalny, jest tylko jedno male ale , nie chce go aktualni8e sprzedac:) ale moze warto sie rozejrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na starcie odpada Mondeo i Passat.

> Pomożecie? Ja już zgłupiałem - niby aut cała masa a nic konkretnego.

Mogę spytać czemu?

Zwłaszcza jeśli chodzi o Mondeo. Co prawda jestem krótkim użytkownikiem Mondeo mkIV, ale uważam, że jest to mocno niedowartościowane autko... ale zobaczymy za jakiś czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę spytać czemu?

> Zwłaszcza jeśli chodzi o Mondeo. Co prawda jestem krótkim użytkownikiem Mondeo mkIV, ale uważam, że

> jest to mocno niedowartościowane autko... ale zobaczymy za jakiś czas....

Nie chcę więcej Forda - tylko dlatego. Bardziej o samą markę chodzi niż o konkretny model - zresztą tak samo sprawa wygląda z Passatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcę więcej Forda - tylko dlatego. Bardziej o samą markę chodzi niż o konkretny model - zresztą

> tak samo sprawa wygląda z Passatem.

kurcze o bym nie mówił za jakiś czas tym samym językiem co kolega...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spoko spoko - Focusa mam już ponad 4 lata - a do mondeo to mu brakuje jednak sporo.

No to o co chodzi?

znajoma kupiła F1 (sam pomagałem w zakupie) jeździ już ponad 2 lata jest zadowolona, ja mam Mondeo i też jestem zadowolony (na razie).... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to o co chodzi?

> znajoma kupiła F1 (sam pomagałem w zakupie) jeździ już ponad 2 lata jest zadowolona, ja mam Mondeo

> i też jestem zadowolony (na razie)....

Jak przez 3,5 roku z autem nic się nie działo - tak przez ostatnie 6 miesięcy władowałem w niego prawie 5k a w dodatku na urlopie w Kołobrzegu (600 km od domu) płyn chłodniczy wyciekł przez nagrzewnicę do środka - sam rozumiesz smile.gif.

Żeby nie było - auto serwisowane i raczej zadbane dlatego też sądzę, że po udokumentowanych 140k km się "troszkę" zbyt mocno sypie.

Za to nowy właściciel będzie miał pół auta nowego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak przez 3,5 roku z autem nic się nie działo - tak przez ostatnie 6 miesięcy władowałem w niego

> prawie 5k a w dodatku na urlopie w Kołobrzegu (600 km od domu) płyn chłodniczy wyciekł przez

> nagrzewnicę do środka - sam rozumiesz .

> Żeby nie było - auto serwisowane i raczej zadbane dlatego też sądzę, że po udokumentowanych 140k km

> się "troszkę" zbyt mocno sypie.

> Za to nowy właściciel będzie miał pół auta nowego

Ok,

ale policz 5k zł/140 kkm to nam daje 0,036zł/km więc nie jest źle plus oczywiście regularny serwis.

Oczywiście też bym się klnie.gif ale nie ma co panikować. Auto generalnie się nie opłaca jeśli nie zarabia na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok,

> ale policz 5k zł/140 kkm to nam daje 0,036zł/km więc nie jest źle plus oczywiście regularny serwis.

> Oczywiście też bym się ale nie ma co panikować. Auto generalnie się nie opłaca jeśli nie zarabia

> na siebie.

Teoretycznie masz rację - gdyby te 5k było rozłożone na 15k km - OK - ale nie jak naprawiasz jedno, przejedziesz 100km i pada zupełnie coś inne i tak w koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teoretycznie masz rację - gdyby te 5k było rozłożone na 15k km - OK - ale nie jak naprawiasz jedno,

> przejedziesz 100km i pada zupełnie coś inne i tak w koło.

zgadzam się można się wku angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.