Skocz do zawartości

Jak podłączyć światła dzienne w nowszym samochodzie?


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

> I z tego co się orientuję to były to lampy właśnie firmy WESEM, która ma w ofercie maskownice wraz

> z lampami.

nie były to z pewnością lampy Wesem, bo takie miałem i nie pasowały one do wszystkich zderzaków Matiza (np. do mojego nie) i obudowy wyglądały "specyficznie" delikatnie mówiąc. O ile mi wiadomo oryginały do Matiza miały kształt zgodny z otworem w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I z tego co się orientuję to były to lampy właśnie firmy WESEM, która ma w ofercie maskownice wraz

> z lampami.

Nie, to nie był Wesem. To były oryginalne lampy, ja swoje dostałem w salonie w Katowicach, były ponoć jedyna w regionie i leżały na wystawce...

A zaślepki oryginalnie dostałem zielone... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO to były oryginalne lampy w Matizie (nie konkretnie te, ale w tym kształcie):

Nie. Zresztą spójrz, co jest napisane na pudełku: Carex Co. Ltd...

80409647_1_644x461_halogeny-matiz-ostrow-wielkopolski.jpg

Te są montowane do zderzaka. Oryginały miały metalowe łapy do podłużnic, i zaślepki z dziurką do regulacji strumienia światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie. Zresztą spójrz, co jest napisane na pudełku: Carex Co. Ltd...

> Te są montowane do zderzaka. Oryginały miały metalowe łapy do podłużnic, i zaślepki z dziurką do

> regulacji strumienia światła...

Mówię, że nie te konkretnie (to jest jakaś tam podróba) - ale w takim kształcie. Timmy (chyba) takie miał/ma. Dobra, kończmy off-top, to już nieistotne w tej chwili ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się z pytaniem pod ten wątek.

Miałem założone dzienne, ale niestety kilka "nieśmiertelnych" diodek się przepaliło i chciałbym je podmienić. Podpowiedział by ktoś z Was jakie mam kupić? Poczytałem że to są fluxy ale na allegro jest ich trochę i nie wiem jak dobrać.

Kilka fotek:

vh581_IMG_4900.jpg kv30_IMG_4901.jpg sx90_IMG_4902.jpg ul31_IMG_4903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wylutuj jakąs sprawną i idź do sklepu elektronicznego aby dobrac barwę świecenia (i ew. prąd jak będą mieli zasilacz z pomiarem prądu), bo z tymi chinskimi diodami to róznie bywa. Kupione moga sie odcinać barwa od reszty . Co do mocy to na obudowie jest 12 V 6W zaś diod jest 18 czyli na 1 przypada 333 mW, co daje prąd 100 mA (napięcie zasilania białej diody to 3,3 V). Na tej stronie masz typu tych diod. Do DRL powinny byc diody białe lub ciepłobiałe o kącie 120 stopni, czyli np. OSTC71B1P.

PS oczywiście możesz tez wymienić wszystkie (jak ja zrobiłem) bo jak Ci kilka padło to pewnie poleca nastepne wink.gif A szkoda roboty z demontażem i montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.