Skocz do zawartości

specyficzna propozycja auta służbowego...


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Kolega pracując jako handlowiec miał opcje jeżdzenia autem służbowym bez kosztów. Później pojawiły się opcje :

- VAN 2 osobowy jeśli wraca do domu itp (wyjazdy poza wawe placi sam w wawie z przymruzeniem oka) 33% udziału netto w naprawach

- później dostał auto 5 osobowe kombi z gazem/klimą 2007 rok oznakowane z GPS - udział własny 50% netto we wszystkim (ubezpieczenie, przegląd , autocasco itp).

Teraz ma jeszcze inną , oczywiście jak chce nowsze auto :

- sprzedają to auto co ma obecnie za ok 12 tys i może dołożyć z wlasnej kasy drugie 12 i kupić nowsze. Prawo pierwokupu za pół ceny rynkowej (to na pewno może się dogadać) w przypadku rezygnacji z pracy (bez względu na powód). Z minusów :

- GPS

- nalepki

- udział własny 50% netto we wszystkim

- gaz firma zakłada na własny koszt (przeglądy 50% netto użytkownik)

Czy to ma sens? Co mu doradzić? Ewentualnie jakie auto wybrać (musi być ekonomiczne i młode) do 20 tys zł?Kolega ma dziecko więc najlepiej kombi....

Pozdrawiam

P.S. W przypadku tego "droższego" auta jakby nie patrzeć utratę wartości też w jakiś sposób ponosi. Oczywiście można odmówić i dojeżdzać do pracy we własnym zakresie a w pracy używać auta służbowego bez kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> Kolega pracując jako handlowiec miał opcje jeżdzenia autem służbowym bez kosztów. Później pojawiły

> się opcje :

Kolega powinien skierować "podziękowania" w kierunku ministra Rostowskiego. Tak poważnie, to sam musi sobie wszystko spokojnie przekalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega powinien skierować "podziękowania" w kierunku ministra Rostowskiego. Tak poważnie, to sam

> musi sobie wszystko spokojnie przekalkulować.

No tak, ale jakie auto jest sens wybrac nowsze? Obecnie jego auto przy 50% udziale ma 210.000 km. Chodzi o to zeby było rodzinne, zeby tez nie musial dokładać za dużo. Kalkulacja : praca 70% 30% prywata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widzę żę nie mam najgorzej.

> Płacę 50 gr/km od od piątku od 21 do poniedziałku do 3 rano... w tygoniu mogę korzystać z auta ile

> chce.

Nie masz smile.gif

Patrzyłem to ciężko coś doradzić w budżecie 20 tys żeby :

- było min 2008 rok

- klima

- przebieg poniżej 140.000

- kombi

- benzyna

Myślę, że np padnie tu propozycja Skody Fabia II, albo np jakiś Fiat. Może Dacia? Firmy też często posiadają pugi, ale nie wiem jaki model dokladnie tutaj się łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja widzę żę nie mam najgorzej.

> Płacę 50 gr/km od od piątku od 21 do poniedziałku do 3 rano... w tygoniu mogę korzystać z auta ile

> chce.

Moi mają jeszcze lepiej... Nie płacą nic, nie mają GPS, wkrótce tylko napiszą oświadczenia o zakazie jazdy samochodem służbowym do celów prywatnych (chodzi o nieopodatkowywanie ich podatkiem dochodowym), ale jeździć sobie mogą.

Wszyscy przynoszą firmie korzyści więc nie widzę powodów, żeby ich ściagać na 500zł/miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi mają jeszcze lepiej... Nie płacą nic, nie mają GPS, wkrótce tylko napiszą oświadczenia o

> zakazie jazdy samochodem służbowym do celów prywatnych (chodzi o nieopodatkowywanie ich

> podatkiem dochodowym), ale jeździć sobie mogą.

> Wszyscy przynoszą firmie korzyści więc nie widzę powodów, żeby ich ściagać na 500zł/miesiąc

Do nie dawna było podobnie. Też nic nie płaciliśmy, ale pierwszy kwartał był cienki i zarząd sobie wymyśłił.

A do firmy przynoszę jakieś 4 mln netto rocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega powinien skierować "podziękowania" w kierunku ministra Rostowskiego. Tak poważnie, to sam

> musi sobie wszystko spokojnie przekalkulować.

Ok, ale mozna inaczej to rozwiazac. U mnie w firmie pracownik doplaca jakies 1/4 leasingu miesiecznie i to wszystko - firma placi naprawy, myjnie, ubezpieczenia, przeglady i paliwo na 30kkm rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do nie dawna było podobnie. Też nic nie płaciliśmy, ale pierwszy kwartał był cienki i zarząd sobie

> wymyśłił.

> A do firmy przynoszę jakieś 4 mln netto rocznie...

I za samochod musisz placic? Zmien firme...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie lubie takich zagrywek.

Wolalbym se kupic wlasne auto, a sluzbowe tylko jako sluzbowe.

Nawet gdyby mi sie to mniej oplacalo to niech tam na gorze wiedza, ze mam ich gdzies.

Telefon sluzbowy mialem tylko do momentu gdy kazali mi sie rozliczyc z 2 rozmow prywatnych, ktore wykonalem nie majac zasiegu w swoim telefonie (oczywiscie sluzbowe rozmowy tez toczylem z prywatnego, gdy nie mialem zasiegu w firmowym).

Taka sytuacja jest mi nawet na reke, nosze tylko 1 telefon (dla milosnikow dwukartowcow czy klonow mam tylko 1 numer), wszyscy wazni dla mnie ludzie z branzy znaja moj prywatny numer i czasem ma to dobry wplyw na moje finanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I za samochod musisz placic? Zmien firme...

Pewnie pewnego pięknego dnia tak się stanie. Firma duża i znana w branży więc warto tam popracować choćby po to by kontaktów nałapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do nie dawna było podobnie. Też nic nie płaciliśmy, ale pierwszy kwartał był cienki i zarząd sobie

> wymyśłił.

> A do firmy przynoszę jakieś 4 mln netto rocznie...

Przy takiej kwocie powinieneś dostać osobistego szofera wink.gif Dopłata do samochodu służbowego w Twoim przypadku to jakiś absurd sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do nie dawna było podobnie. Też nic nie płaciliśmy, ale pierwszy kwartał był cienki i zarząd sobie

> wymyśłił.

> A do firmy przynoszę jakieś 4 mln netto rocznie...

Obrotu czy zysku ?? Bo jak zysku to Mercem Cie powinni wozić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obrotu czy zysku ?? Bo jak zysku to Mercem Cie powinni wozić

Obrotu. Marża w granicach 40%... I mam służbową fabię. Jak ktoś w firmie robi koło 15 mln rocznie na podobnej marży zasługuje na octavie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam nie lubie takich zagrywek.

> Wolalbym se kupic wlasne auto, a sluzbowe tylko jako sluzbowe.

> Nawet gdyby mi sie to mniej oplacalo to niech tam na gorze wiedza, ze mam ich gdzies.

> Telefon sluzbowy mialem tylko do momentu gdy kazali mi sie rozliczyc z 2 rozmow prywatnych, ktore

> wykonalem nie majac zasiegu w swoim telefonie (oczywiscie sluzbowe rozmowy tez toczylem z

> prywatnego, gdy nie mialem zasiegu w firmowym).

> Taka sytuacja jest mi nawet na reke, nosze tylko 1 telefon (dla milosnikow dwukartowcow czy klonow

> mam tylko 1 numer), wszyscy wazni dla mnie ludzie z branzy znaja moj prywatny numer i czasem

> ma to dobry wplyw na moje finanse.

Hej

No zawsze ma taka mozliwosc bez popsucia stosunkow w pracy.

Tylko, ze wtedy :

- ok 250 zł dojazdy miesiecznie

- cale oc/ac

- całę naprawy

- utrata wartosci

Dla mnie nie jest komforotowac sytuacja, gdy np ktos mu auto zabierze na 2 dni bo cos wyskiczy z innym i bedzie mial stluczke. Wiadomo traci na wartosci.

No i ten gps/obrendowanie to wali w prywatnosc..ale jak wyzej mozna nie jezdizc prywatnie.

Troche robi sie OT. chetnie podyskutuje na ten temat w innym dziale (otworze inny watek). Prosiłbym forumowiczow o ew propozycje takiego auta w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takiej kwocie powinieneś dostać osobistego szofera Dopłata do samochodu służbowego w Twoim

> przypadku to jakiś absurd

u mnie teraz podobnie...

do firmy przynosze podobnie ok 4 mln netto, za auto musze teraz placic 50 gr za km... rece opadaja...

zalozyli gps...

200 km mam gratis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moi mają jeszcze lepiej... Nie płacą nic, nie mają GPS, wkrótce tylko napiszą oświadczenia o

> zakazie jazdy samochodem służbowym do celów prywatnych (chodzi o nieopodatkowywanie ich

> podatkiem dochodowym), ale jeździć sobie mogą.

> Wszyscy przynoszą firmie korzyści więc nie widzę powodów, żeby ich ściagać na 500zł/miesiąc

a tak w ogóle to widzę że w tej samej branży działamy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.