Skocz do zawartości

Coś stuka puka tlucze sie...


tjsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajci!

Wrocilem od Makaronow (łacznie 4600km). W drodze powrotnej cos zaczelo w rytm jazdy samochodem tluc sie dziwnie, jakbym mial cos przyklejone do opony. Co ciekawe dziwiek nie jest ciagly...

Sluchac jakby z tylnego prawego kola. Takie łłuuu łłuuu łłłuuu i dzwiek sie nasila bardziej albo cichnie/ przyspiesza i zwalnia zgodnie z szybkoscia auta.

Dzis zdjalem kolo (tylne prawe)...teoretycznie wszystko wyglada elegancko. Zacisk trzyma sie dobrze i nie ma luzów.

Opony Fulda EcoControll maja chyba 3ci sezon.

Co ciekawe, glaszczac powyzsza opone zauwazylem na bokach (symetrycznie po lewej i prawej) takie male wglebienia, jakby ktos mocno scisnal opone drutem i potem tak juz zostalo.

Myslalem ze trafilem w 10, ale patrze ze tylna lewa i przednia lewa wygladaja (po zewnetrznej) podobnie...wiec pewnie to nie to.

CO to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim skromnym zdaniem... jest to łożysko jeśli robi łłuu łłuuu i zmienia się to wraz ze zmianą prędkości.

Miłego dnia

kubussss smile.gif

ps. Ja miałem tak z łożyskami w przodzie, ale tam jest prosta sprawa. Auto na podnośnik chwytasz delikatnie sprężynę i kręcisz kołem - wtedy czuć na sprężynie. Nie wiem jak jest z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też obstawiał łożysko. Podjedź do jakiegoś warsztatu, podniosą Ci prawy tył żabą, rozpędzą koło i jak będzie łuuu łuuu... (a jeśli tak, to będziesz to jeszcze lepiej słyszał smile.gif ) to łożysko. A przy skrętach prawo-lewo słychać coś? To chyba najprostszy test. Jak tak to masz winowajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym też obstawiał łożysko. Podjedź do jakiegoś warsztatu, podniosą Ci prawy tył żabą, rozpędzą

> koło i jak będzie łuuu łuuu... (a jeśli tak, to będziesz to jeszcze lepiej słyszał ) to

> łożysko. A przy skrętach prawo-lewo słychać coś? To chyba najprostszy test. Jak tak to masz

Co ciekawe dzwiek glownie na prostej...przy skrecie tez szumi ale to bardziej opony niz lozysko.

Co ciekawe (2) - to lozysko(piasta) bylo juz wymieniane jakies 2 lata temu. Fakt ze firma jakas n/n no ale bylo robione.

Chyba jednak podjade na OSKP sprawdzic lozyska.....

> winowajce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzis padł wyrok

Tylne prawe lozysko. Wymieniane jakies 2 lata temu. I znow....

Pytanie: jakie kupic aby bylo i tanio i dobrze? Na alledrogo sa rozne ceny nawet za markowe SKFy....

Doradzcie gdzie i jakie kupic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo mi też padło łożysko tylne, tylko że lewe. Co prawda po 240 tyś km miało prawo tongue.gif

Właśnie wysłałem prośbę o wycenę i w poniedziałek powinienem wiedzieć jak sprawa wygląda. Jeśli cena nie będzie zabójcza to pójdę w oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moto akuki oryginalne ma po 140 czy 170.

> Nie pamiętam dokładnie. Ale na pewno cena oryginału zniechęca do szukania zamiennika.

Oj ta cena do pewnie do wersji 3d 5d bo do MW na pewno ponad 200 wink.gif.

Pytania poszly do akuki i tanifiat.....

Zobaczymy jaki dostane wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyl taki sam all wersje.

> Zmienialem niedawno u siebie. Tomcia też z miesiąc temu.

> Cena oryginału Cię pozytywnie zaskoczy

Ja tylko dodam, że w oryginale siedzi SKF, a np kupując FAG w pudełku też będzie SKF, także kupując OE, SKF lub FAG trzeba sugerować się ceną, bo wszystkie są te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyl taki sam all wersje.

> Zmienialem niedawno u siebie. Tomcia też z miesiąc temu.

> Cena oryginału Cię pozytywnie zaskoczy

odpowiedz tanifiat: "Na zamówienie fabryczny zestaw piasty z nakrętką (łozysko samo nie występuje), w cenie 446zł. Czas relaizacji 2 dni robocze u mnie lub na zamówienie zamiennik FAG w cenie 289zł"

nie wiem czy to jest mile zaskoczenie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po numerze z pudełka nie ma takiego OEM-a , ale napisa made in france więc pewnie piata by snr ew.

> skf

Kij z tym kto w tym przypadku jest faktycznym dostawcą fiata.

Różnica 170-230 może wynikać z dystrybucji i kosztów własnych.

Ale kasowanie za to 450 i wmawianie kpl z nakrętką jest rozbojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kij z tym kto w tym przypadku jest faktycznym dostawcą fiata.

> Różnica 170-230 może wynikać z dystrybucji i kosztów własnych.

> Ale kasowanie za to 450 i wmawianie kpl z nakrętką jest rozbojem.

Odezwij się do aso Japończyka tam to Cię dopiero dymną. Np. tarcze tył do civica type-r (są takie same jak do każdego civica) kosztują w aso ~900zł/kpl czyli jakieś 5x tyle co zamiennik tej samej jakości.

Halogen do mego abartha ori nówka w aso czy też nawet jakbym sam z fiata brał to ~350zł , ja kupiłem na allegro dokładnie taki sam (sprawdzałem) za 49zł na allegro (nówka) 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to trzymajmy sie kacika technicznego. 20.GIF

Musisz już bierz co masz na miejscu. Jak możesz zaczekac to mecz o odpowiedź akuki. Będziesz 50 do przodu. Akurat na wymianę.

Jak chcesz to wysle Ci na priv numer do akuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak serio to trzymajmy sie kacika technicznego.

> Musisz już bierz co masz na miejscu. Jak możesz zaczekac to mecz o odpowiedź akuki. Będziesz 50 do

> przodu. Akurat na wymianę.

> Jak chcesz to wysle Ci na priv numer do akuki.

Dzieki. Wlasnie AKUKi sie odezwał. Na chwile obecna nie ma na stanie....zobaczymy po godzinie 14....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.