Skocz do zawartości

Ogrodzenie z betonowych kraweznikow?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem niedawno kolo mnie, jak facet sobie muruje ogrodzenie z kraweznikow. Cos w tym guscie:

DSCN4623.JPG

tylko z grubszych. Powiem szczerze, ze wyglada nawet interesujaca. Spotkal sie ktos z taka koncepcja?

Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzialem niedawno kolo mnie, jak facet sobie muruje ogrodzenie z kraweznikow. Cos w tym guscie:

> tylko z grubszych. Powiem szczerze, ze wyglada nawet interesujaca. Spotkal sie ktos z taka

> koncepcja?

> Co o tym myslicie?

To mur obronny?

Daje zbrojenie? biglaugh.gif

Już można było lepiej chyba zamówić gotowe panele betonowe jakiś tekst smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mur obronny?

To sa takie znacznie szersze slupki, miedzy ktore pewnie bedzie dawal sztachety, albo jakies przesla

> Daje zbrojenie?

Nie wiem, nie gadalem z gosciem.

> Już można było lepiej chyba zamówić gotowe panele betonowe jakiś tekst

No imho w jego wykonaniu wyglada to daleko ladniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzialem niedawno kolo mnie, jak facet sobie muruje ogrodzenie z kraweznikow. Cos w tym guscie:

> tylko z grubszych. Powiem szczerze, ze wyglada nawet interesujaca. Spotkal sie ktos z taka

> koncepcja?

> Co o tym myslicie?

Co się komu podoba to jedno, ale czy jak bym w to kopnął to nie przewróciłbym tego muru? Pierwsza zasada murowania mówi o tym, żeby układać materiał na zakładkę a nie tak jak na powyższym foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co się komu podoba to jedno, ale czy jak bym w to kopnął to nie przewróciłbym tego muru? Pierwsza

> zasada murowania mówi o tym, żeby układać materiał na zakładkę a nie tak jak na powyższym

> foto.

Tego nie wiem. Moze dal jakies zbrojenie?

Swoja droga kumpel planuje wymurowanie z bloczkow betonowych i rzucenie na to tynku cienkowarstwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tego nie wiem. Moze dal jakies zbrojenie?

Wygląda na to, że dał, z boku widać.

DSCN4611.JPG

> Swoja droga kumpel planuje wymurowanie z bloczkow betonowych i rzucenie na to tynku

> cienkowarstwowego.

To się akurat niewiele różni od murowania z gotowych klocków ogrodzeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To się akurat niewiele różni od murowania z gotowych klocków ogrodzeniowych.

Nie wiem, jak sie ksztaltuja ceny, ale w jego przypadku duzo taniej - zostaly mu dwie palety bloczkow, a po ponad roku juz ich nie odda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Co o tym myslicie?

Do nowoczesnej bryły budynku nawet pasuje.

Kilka dni temu widziałem jeszcze inny, ciekawy patent. Stelaż z pewnego rodzaju siatki stalowej, ocynkowanej a w środek wsypany tłuczeń...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś modne były ogrodzenia w tym stylu.

> Jeżeli chcesz mieszkać w czymś co wygląda jak ogrodzenie śmietników na blokowisku, to śmiało

> powiesz czy jest fajnie

To raczej chodzi o tego typu efekt:

2013_07_08__19_22_37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozostaje jeszcze kwestia "przezroczystości" ogrodzenia - u mnie w MPZP był ogranicznik.

U mnie kiedys byl MPZP, potem go anulowali, potem byly WZ, a teraz to nawet nie wiem, bo to lata 80te. Musze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Do nowoczesnej bryły budynku nawet pasuje.

> Kilka dni temu widziałem jeszcze inny, ciekawy patent. Stelaż z pewnego rodzaju siatki stalowej,

> ocynkowanej a w środek wsypany tłuczeń...

> Pozdrawiam.

to to zwane jest gabionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli kosze do umacniania skarp?

Wygląda podobnie, ale widziałem materiał... To zwykła siatka z drutu i płaskowników. Tnie się na wymagane odcinki, nawierca płaskowniki na końcach, skręca ze sobą i wsypuje tłuczeń.

Genialne w swojej prostocie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.