Skocz do zawartości

KzAK - Latarka


gala

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić porządną latarkę coby możnabyło spokojnie patrol obejścia późnym wieczorem przeprowadzić zlosnik.gif

Zasięg tak ze 100m może troszkę więcej.

Aktualnie używam maglite na 2 x AA ale przydałoby się coś mocniejszego.

Maglitey na R20 są dość drogie. Może coś innego równie dobrego a tańszego?

I przy okazji:

mam sporo akumulatorków AA i adapterów AA ->D (R20). Do jednego adaptera wchodzą 2 "paluszki".

Tyle, że AA napięcie znamionowe AA wynosi 1.2 V a D - 1.5V - czyli kupując latarkę na 3 R20 i stosując adaptery z paluszkami jesteśmy jakieś 0.9V w plecy - jak bardzo odczuwalne może to mieć skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję kupić porządną latarkę coby możnabyło spokojnie patrol obejścia późnym wieczorem

> przeprowadzić

> Zasięg tak ze 100m może troszkę więcej.

> Aktualnie używam maglite na 2 x AA ale przydałoby się coś mocniejszego.

> Maglitey na R20 są dość drogie. Może coś innego równie dobrego a tańszego?

> I przy okazji:

> mam sporo akumulatorków AA i adapterów AA -Tyle, że AA napięcie znamionowe AA wynosi 1.2 V a D -

> 1.5V - czyli kupując latarkę na 3 R20 i stosując adaptery z paluszkami jesteśmy jakieś 0.9V w

> plecy - jak bardzo odczuwalne może to mieć skutki?

takie coś za punkty w Shell smart sobie wziąłem , ale już ich nie ma , reflektor daje radę w nocy samoloty oświetlam smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupiłem kiedyś w biedronce:

> 40zł na 2 baterie R20 - metalowa na diodę Cree 3W zasięg spokojnie 100m metalowa i jest rewelacyjna

> firmy comparator

> rewelacyjna za taką cenę

> czasem są jeszcze na allegro

Potwierdzam i również polecam, działa już 2 rok u rodziców na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile chcesz wywalić kasy

ale u mnie w firmie chłopaki przerabiali masę latarek,

najlepsze są olight M20 (cena/jakosc)

zaskakująco dobrze sprawuje się tez latarka z castoramy,

taka czarna wykonana z amelinium, na 2xzwykle paluszki ~40 zł (włącznik od tyłu)

jednak olight rozwala na łopatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.hurt.com.pl/latarka-energizer-hardcase-professional-4aa-x4-led,p4361.html

Coś takiego mogę ci polecić. W tamtym roku (grudzie nabyłem 4 szt. 2 szt są użytkowane od czasu do czasu (godz. świecenia w miesiącu). Jak na razie baterii nie wymieniałem. I są wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile chcesz przeznaczyć na latarkę?

sam nie wiem, sądzę, że tyle ile potrzeba, jednak kwoty rzędu 250-300 zł jakich żądają sprzedawcy w tzw. sklepach militarnych uważam za zbytek.

Wygląda, że jednak mag lite bedzie najrozsądniejszym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo słabszy snop światła - tak jakby były już lekko wyładowane baterie

wygląda więc, że należy odpuścić sobie adaptery i albo kupić aku R20 i ładowarkę doń, albo inwestować w baterie R20 albo pozostać przy czymś na paluszki AA tyle, że np. 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem ile chcesz wywalić kasy

> ale u mnie w firmie chłopaki przerabiali masę latarek,

> najlepsze są olight M20 (cena/jakosc)

> zaskakująco dobrze sprawuje się tez latarka z castoramy,

> taka czarna wykonana z amelinium, na 2xzwykle paluszki ~40 zł (włącznik od tyłu)

> jednak olight rozwala na łopatki

może powiem w jakich warunkach ma pracować:

mieszkam na głębokiej wsi - cicho spokój, koniec cywilizacji.

W nocy jest ciemno przez duże CIEMNO.

Od jednego sąsiada (strona północna) dzieli mnie jakieś 150 m pól uprawnych, od drugiego(strona południowa) mój i jego sad - razem będzie z 60 m między moimi i jego zabudowaniami, z tym, że jego domo stoi "plecami" do mojego i nie ma okien na tychże plecach.

Dalej prze około 500 m rozciągają się łąki a później las.

Od wschodu mam w linii prostej jakieś 1000-1200 m płaskich pól uprawnych i łąk po czym pojawiają się pagórki - również pola.

Od zachodu mam jakieś 500 płaskich pól a potem las.

Działka, na której stoją zabudowania jest ogrodzona i mierzy sobie jakieś 20 arów. Kolejne ze 20 arów sadu nie jest ogrodzone.

Jak już wspomniałem jest ciemno a czasem trzeba obejść teren.

Potrzebuję czegoś co bedzie bez kompleksów dawało radę w takich warunkach.

Gdyby chodziło o pierwszą lepszą latarkę nie byłoby problemu - mam z 10.

Ale potrzebuję czegoś porządnego.

Ma wytrzymać ze 30 minut na komplecie aku, potem będę w domu i mogę zmienić na inne.

Choć w małym maglite zasilanym 2 xAA zmieniam średnio co 2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz objasnić co w niej najlepszego bo nie chce mi się czytać tych reklamowych głupot?

1. Skuteczność świetlna czyli ilośc światła osiągana z 1 wata mocy pobieranej. Stale wypuszczane są na rynek diody z corz większa skutecznością Te diody w latarkach maja ok. 100 lumenów na wat. Moja latarka Ultrafire ma strumień 500 Lm - dla porównania zarówka samochodowa H4 55W daje 1000 lm, zas zwykła domowa 100W ok. 1340 lm

2. Barwa i rozkład światła. Światło dobrych diod jest zbliżone do białego i równomierne, tanich chinskich jest fiołkowe i jak świecisz latarką na białą ściane to widać że plama światła jest w srodku fioletowa, po bokach żółtawa

3. Trwałość. Tanie diody potrafia szybko padać. poza tym diody mocy musza byc dobrze chłodzone. W tanich latarkach jest to zaniedbane, w dobrych wykonane porządnie. Na Allegro ludzie wystawiają latarki, które poprzerabiali m.in. poprawiajac chłodzenie diod

bocialarka

Jak chcesz kupowac na Allegro to szukaj latarek z dokładnym typem diody np. Cree XML-T6 albo XM-L2

przykład bo to, oraz cena w granicach ok. 100 PLN lub wyżej oznacza, że nie jest to marna podróba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję kupić porządną latarkę coby możnabyło spokojnie patrol obejścia późnym wieczorem

> przeprowadzić

> Zasięg tak ze 100m może troszkę więcej.

> Aktualnie używam maglite na 2 x AA ale przydałoby się coś mocniejszego.

> Maglitey na R20 są dość drogie. Może coś innego równie dobrego a tańszego?

> I przy okazji:

> mam sporo akumulatorków AA i adapterów AA -Tyle, że AA napięcie znamionowe AA wynosi 1.2 V a D -

> 1.5V - czyli kupując latarkę na 3 R20 i stosując adaptery z paluszkami jesteśmy jakieś 0.9V w

> plecy - jak bardzo odczuwalne może to mieć skutki?

Jak chcesz dobra latarke, to zapomnij o klasycznym zasilaniu z paluszkow, e t c.

Poszukaj SkyRay King, kup cztery aku li-ion 18650 i ladowarke.

SRK ma ok 2500lm bez przerobek, prawie tyle co palnik ksenonowy w samochodach.

Mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz dobra latarke, to zapomnij o klasycznym zasilaniu z paluszkow, e t c.

> Poszukaj SkyRay King, kup cztery aku li-ion 18650 i ladowarke.

> SRK ma ok 2500lm bez przerobek, prawie tyle co palnik ksenonowy w samochodach.

> Mam i polecam.

http://www.mhunt.pl/latarka-skyray-king-desert-3-x-xm-l-t6-2000lm-3-tryby

http://www.ebay.com/itm/Outdoor-Skyray-K...S-/151042916994

Klasyka - polski sprzedawca musi miec min. 100% przebitki grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuję kupić porządną latarkę coby można było spokojnie patrol obejścia późnym wieczorem

Polecam latarki ze zwierciadłem, przykład Sprawdzją się o wiele lepiej od latarki z zoomem Ta ze zwierciadłem świeciła jednocześnie szeroko i daleko, a z zoomem tylko tak jak wybierzemy. Co prawda skupiony promień jest mocniejszy, ale w normalnej eksploatacji się go nie używa. Bądź na zasadzie, moja latarka świeci dalej smile.gif

Ja od siebie polecę latarki oparte na xenonie. Moja zrobiona jest na podstawie takiego chińczyka plus 12 ogniw 18650, do tego przetwornica i palnik H3. Wytrzymuje ok 1,5 godziny ciągłego świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A że tam zapytam z pupy strony - nie możesz sobie jakoś doświetlić tej działki ?

raczej nie,

na pewno się da tylko ilość lamp, przewodu i prądu mogłaby złamać mój budżet hehe.gif

z drugiej strony nie chcę mieć z posesji oflagu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co powiesz na Olight S15 lub Olight T25 ?

nie wiem co powiedzieć.

Za tę kasę mogę kupić sprawdzonego maglite 3d + akumulatorki, który jest sporo większy, da pewnie większy snop światła i w razie W jest pewnym przedłużeniem ręki.

Muszę chyba podjechać do jakiegoś stacjonarnego sklepu i sprawdzić w/w latarkę bo jakoś nie wierzę w cudowne moce świecenia prezentowanych diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chcesz dobra latarke, to zapomnij o klasycznym zasilaniu z paluszkow, e t c.

> Poszukaj SkyRay King, kup cztery aku li-ion 18650 i ladowarke.

> SRK ma ok 2500lm bez przerobek, prawie tyle co palnik ksenonowy w samochodach.

> Mam i polecam.

już patrzę.

Tylko pewne utrudnienie stanowi posiadanie akumulatorków, de facto kolejnego ich rodzaaju jak również kolejnej ładowarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.mhunt.pl/latarka-skyray-king-desert-3-x-xm-l-t6-2000lm-3-tryby

> http://www.ebay.com/itm/Outdoor-Skyray-K...S-/151042916994

> Klasyka - polski sprzedawca musi miec min. 100% przebitki

spoko, jestem już na tyle dużym chłopcem, że bez problemu mogę kupić sobie na zgniłym kapitalistycznym zachodzie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wiem co powiedzieć.

> Za tę kasę mogę kupić sprawdzonego maglite 3d + akumulatorki, który jest sporo większy, da pewnie

> większy snop światła i w razie W jest pewnym przedłużeniem ręki.

Olighty też są sprawdzone. M20 jest np. używany przez naszych żołnierzy w Afganistanie na szynie pod Berylem.

> Muszę chyba podjechać do jakiegoś stacjonarnego sklepu i sprawdzić w/w latarkę bo jakoś nie wierzę

> w cudowne moce świecenia prezentowanych diod.

To nie są cudowne moce tylko przez ostatnie lata technika poszła do przodu. Też byłem sceptyczny. Ale sprawdź. ok.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już patrzę.

> Tylko pewne utrudnienie stanowi posiadanie akumulatorków, de facto kolejnego ich rodzaaju jak

> również kolejnej ładowarki...

Jak wolisz.

Ja mam dziesiatki 18650, czesc z baterii laptopowych, czesc nowych. Uzywam ich nie tylko w latarkach, ale i np. w zabawkach.

Maja najwieksza gestosc upakowania energii.

Sama latarka robi wielkie wrazenie na wszystkich. A mozna ja jeszcze podkrecic wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.