Skocz do zawartości

Ciekawa przeróbka


Zuraw

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie pewien pomysł na kolejnego malucha, ale potrzebna jest wasza pomoc, bo mam trudności z wyobrażeniem sobie jakby to było :-) Mianowicie z poniższego zdjęcia:

img7814r.jpg

trzeba byłoby zrobić coś takiego:

ewkq.jpg

Jak to sobie na szybko wyobrażam? Tniemy pionową kreską tuż za przednimi drzwiami i odsuwamy tył w prawo. Kopiujemy przednie drzwi, robimy z nich lustro i wstawiamy tuż za przednimi klamką do przodu. Jak widać na 500 krawędź drzwi nie jest prosta i zostaje widoczny fragment słupka. W pierwszej wersji chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w takiej konfiguracji, a jeśli będzie kijowo to wtedy prośba o przerobienie drzwi i ich zaokrąglenia na prosto likwidując całkowicie słupek (żeby nie był widoczny jak we współczesnych samochodach). Z tylnej szyby robimy równoległobok i tutaj nie wiem czy pochylenie krawędzi drzwi jest takie samo jak tyłu malucha (w 500 ze zdjęcia jest wersja Gardinera, która ma klapę bardziej pionowo i tam szyba dość dziwnie wygląda i tego właśnie chciałbym uniknąć), zaś szyba fajnie by było jakby nie była dalej niż w wersji oryginalnej bisa (pochylić istniejący słupek?).

No i pytanie czy ktoś mógłby to zrobić? Cel takiej przeróbki? Obudziła się we mnie chęć posiadania tylnej kanapy w bisie grinser006.gif

Aha - maluch stoi za bardzo pochylony przodem - trzeba byłoby najpierw postawić go "poziomo"

Liczę na kilka propozycji, bo i tak trzeba będzie mocno porzeźbić,a może ktoś zaproponuje ciekawe rozwiązanie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi po głowie pewien pomysł na kolejnego malucha, ale potrzebna jest wasza pomoc, bo mam

> trudności z wyobrażeniem sobie jakby to było :-) Mianowicie z poniższego zdjęcia:

> trzeba byłoby zrobić coś takiego:

> Jak to sobie na szybko wyobrażam? Tniemy pionową kreską tuż za przednimi drzwiami i odsuwamy tył w

> prawo. Kopiujemy przednie drzwi, robimy z nich lustro i wstawiamy tuż za przednimi klamką do

> przodu. Jak widać na 500 krawędź drzwi nie jest prosta i zostaje widoczny fragment słupka. W

> pierwszej wersji chciałbym zobaczyć jakby to wyglądało w takiej konfiguracji, a jeśli będzie

> kijowo to wtedy prośba o przerobienie drzwi i ich zaokrąglenia na prosto likwidując całkowicie

> słupek (żeby nie był widoczny jak we współczesnych samochodach). Z tylnej szyby robimy

> równoległobok i tutaj nie wiem czy pochylenie krawędzi drzwi jest takie samo jak tyłu malucha

> (w 500 ze zdjęcia jest wersja Gardinera, która ma klapę bardziej pionowo i tam szyba dość

> dziwnie wygląda i tego właśnie chciałbym uniknąć), zaś szyba fajnie by było jakby nie była

> dalej niż w wersji oryginalnej bisa (pochylić istniejący słupek?).

> No i pytanie czy ktoś mógłby to zrobić? Cel takiej przeróbki? Obudziła się we mnie chęć posiadania

> tylnej kanapy w bisie

> Aha - maluch stoi za bardzo pochylony przodem - trzeba byłoby najpierw postawić go "poziomo"

> Liczę na kilka propozycji, bo i tak trzeba będzie mocno porzeźbić,a może ktoś zaproponuje ciekawe

> rozwiązanie

Hej

To tak naprawdę na bardzo byle jak - bo mi od razu wyszły pewne problemy z geometrią drzwi, zresztą, co tu ukrywać - z photoshopa jestem noga. Ale jakbyś chciał, i podał mi wskazówki co dalej, to moge posiedzieć chwilę nad tym. To taki strasznie wstępny, ogólny pogląd. Ponieważ wygląda jak wygląda, to nawet go w post nie wrzucam, tylko jako załącznik.

post-24647-14352521574503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej

> To tak naprawdę na bardzo byle jak - bo mi od razu wyszły pewne problemy z geometrią drzwi,

> zresztą, co tu ukrywać - z photoshopa jestem noga. Ale jakbyś chciał, i podał mi wskazówki co

> dalej, to moge posiedzieć chwilę nad tym. To taki strasznie wstępny, ogólny pogląd. Ponieważ

> wygląda jak wygląda, to nawet go w post nie wrzucam, tylko jako załącznik.

Tak, to ja też potrafię zrobić w programie komputerowym grinser006.gif Mi zależy na zrobieniu grafiki z taką dokładnością, z jaką ja bym to zrobił w blasze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to ja też potrafię zrobić w programie komputerowym Mi zależy na zrobieniu grafiki z taką

> dokładnością, z jaką ja bym to zrobił w blasze

To powiedz jak poprowadzić drzwi, bo linia dolną i górną nie jest rownolegla - ma być dol równo czy gora?

Bo kwestia ustawienia drzwi blokuje jakiekolwiek dalsze prace:

1. Jak będzie równoległa górna krawędź (tak, jak na rysunku) to dół mocno ucieka do góry, dość nieciekawy kształt pomiędzy drzwami.

2. Jak dół będzie równo, to góra będzie odchodzić od dachu.

3. Jak ustawię mniej więcej drzwi do drzwi, to wtedy uciekać będzie pewnie i góra i dół.

Mogę pozmieniać trochę kształt drzwi, ale najpierw musimy ustalić, która krawędź pozostaje w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba nic lepszego nie zrobię Pokracznie mi wyszło

Daje dużo do myślenia pod kątem zakresu pracy do wykonania podczas jego tworzenia, głównie chodzi o drzwi. Powiedz mi tylko jedno - czy przed zrobieniem lustra ustawiłeś fotę tak, żeby próg był całkowicie poziomo? Wtedy drzwi wyszłyby bardzo dokładnie.

EDIT:

Taka mała wrzutka jak to inni zrobili:

126p%204d_1b.jpg

126p%204d_1a.jpg

126p%204d_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daje dużo do myślenia pod kątem zakresu pracy do wykonania podczas jego tworzenia, głównie chodzi o

> drzwi. Powiedz mi tylko jedno - czy przed zrobieniem lustra ustawiłeś fotę tak, żeby próg był

> całkowicie poziomo? Wtedy drzwi wyszłyby bardzo dokładnie.

Nie ustawialem. Odbilem drzwi w poziomie i lekko przekrecilem, bo albo dołem albo góra uciekały. Dlatego pytałem wcześniej, do czego je równać - do progu czy dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz mi tylko jedno - czy przed zrobieniem lustra ustawiłeś fotę tak, żeby próg był

> całkowicie poziomo? Wtedy drzwi wyszłyby bardzo dokładnie.

Nie wyszły by, bo zdjęcie nie jest zrobione na wprost, tylko pod kątem ok.gif

I o tym pisze Morgan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcie tak żeby linie drzwi z przodu się zbiegały na statywie to ci to wygrzebie w szopie, tu masz za bardzo zaburzoną perspektywę żeby coś sensownego z tego zrobić...

jakiś tekst

tak mniej więcej musi stać, i wszystkie linie okien, kół itp muszą się zbiegać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to by było to bo odwracac drzwi to jakoś tak nie halo wygląda

Odwrócenie drzwi to najmniej ich modyfikacji zarówno z klamką zawiasami i całym ich wnętrzem. Na zrobionym VT tylne drzwi są rozciągnięte, w szczególności ramka szyby, więc jakby ona miała tam pracować? O podcięciu drzwi nie wspominam, bo to by w ogóle uniemożliwiło odsunięcię szyby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zrób zdjęcie tak żeby linie drzwi z przodu się zbiegały na statywie to ci to wygrzebie w szopie, tu

> masz za bardzo zaburzoną perspektywę żeby coś sensownego z tego zrobić...

> jakiś tekst

> tak mniej więcej musi stać, i wszystkie linie okien, kół itp muszą się zbiegać...

Rozumiem. Powrócimy do tematu jak będę miał lepsze zdjęcie. Nie rozumiem tylko co masz na myśli pisząc o zbiegających się liniach okien i kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkopuję bo miałem chwile wolnego i wymodziłem kilka wariacji wink.gif Wiem że nie wszystko idealne ale to wina zdjęcia pod takim a nie innym kątem ok.gif

1 wersja tylko z odwróconymi drzwiami:

4fn7wDI.jpg

2 wersja ze słupkiem jak współcześnie:

cz5WknS.jpg

3 wersja to co wyżej plus czarne słupki:

VkoC6Gr.jpg

4 wersja to co wyżej plus równoległa krawędź szyby do tylnej klapy wink.gif

4jRq8c2.jpg

Na szyby nie patrzeć, tak mi było najłatwiej zrobić grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odkopuję bo miałem chwile wolnego i wymodziłem kilka wariacji Wiem że nie wszystko idealne ale to

> wina zdjęcia pod takim a nie innym kątem

> 1 wersja tylko z odwróconymi drzwiami:

> 2 wersja ze słupkiem jak współcześnie:

> 3 wersja to co wyżej plus czarne słupki:

> 4 wersja to co wyżej plus równoległa krawędź szyby do tylnej klapy

> Na szyby nie patrzeć, tak mi było najłatwiej zrobić

Bardzo ładne projekty, każdy mi się podoba, ale jak pomyślę ile trzeba by poświęcić im czasu robi mi się słabo szczególnie jeśli chodzi oo szczegóły. Dlatego jeśli cokolwiek, to na pewno bez zmiany tylnego słupka - zachowałbym oryginalny kształt blach, szybę i tak trzeba by od nowa robić. Ale tak właśnie myślałem i doszedłem do wniosku, że chyba dużo łatwiej jednak byłoby zostawić kształt tylnej części samochodu, a porzeźbić same drzwi robiąc z nich prostokąt. Inaczej mówiąc przeciąć (graficznie) malucha na słupku zaraz za przednimi drzwiami, wydłużyć go o długość drzwi i w powstały prostokąt wstawić drzwi, które by go w całości wypełniły, czyli byłaby jedna duża prostokątna szyba.

Nie wiem czy pochylenie tylnej krawędzi drzwi jest konstrukcyjne czy tylko tak wyszło na tym zdjęciu, ale tylne drzwi trzeba by już przodem dopasować do krawędzi drzwi przednich - tak byłoby najmniej roboty, jeśli miałoby nie widać słupka. Dużo byłoby roboty z taka wersją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.