Skocz do zawartości

Zasłonki/ roletki przeciwsłoneczne


konda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie chcę przyciemniać szyb, ale przyda się trochę cienia w słoneczne dni i znalazłem takie zasłonki do montażu na tylnych drzwiach i klapie:

http://allegro.pl/ford-roletki-przeciwsloneczne-oslonki-kazdy-model-i3475136271.html

do mojego focusa kosztują 449 zł

lub

http://allegro.pl/zaslonki-6-szt-ford-focus-ii-solarride-i3528672730.html

takie za 305 złotych

No i pytanie- czy ktoś używał, jak wygląda spasowanie?

Nie chcę pochopnie wydawać 300- 500 zł na kiepsko spasowane szmatki.

Zainteresowałem się tematem, bo można je łatwo zdemontować na sezon jesienny i zimowy, kiedy szybko robi się ciemno (ułatwienie przy manewrowaniu na parkingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Nie chcę przyciemniać szyb, ale przyda się trochę cienia w słoneczne dni i znalazłem takie zasłonki

> do montażu na tylnych drzwiach i klapie:

> http://allegro.pl/ford-roletki-przeciwsloneczne-oslonki-kazdy-model-i3475136271.html

> do mojego focusa kosztują 449 zł

> lub

> http://allegro.pl/zaslonki-6-szt-ford-focus-ii-solarride-i3528672730.html

> takie za 305 złotych

> No i pytanie- czy ktoś używał, jak wygląda spasowanie?

> Nie chcę pochopnie wydawać 300- 500 zł na kiepsko spasowane szmatki.

> Zainteresowałem się tematem, bo można je łatwo zdemontować na sezon jesienny i zimowy, kiedy szybko

> robi się ciemno (ułatwienie przy manewrowaniu na parkingu).

mam oryginalne tego typu do mojego Fiata - naprawde wypas. Pokrywa 100% szyby, mozna uchylic okna i nadal jest 'ciemno'. W zimie mozna zdjac i wtedy nie zaciemnia dodatkowo wnetrze.

Od kiedy uzywam to oklejanie szyb stracilo dla mnie sens wink.gif

w nastepnym aucie tez bede w cos takiego celowal zamiast w przyciemniany tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> No i pytanie- czy ktoś używał, jak wygląda spasowanie?

> Nie chcę pochopnie wydawać 300- 500 zł na kiepsko spasowane szmatki.

> Zainteresowałem się tematem, bo można je łatwo zdemontować na sezon jesienny i zimowy, kiedy szybko

> robi się ciemno (ułatwienie przy manewrowaniu na parkingu).

Mam podobne w Epice. Tyle że kupiłem u jakiegoś producenta w Anglii. Spisują się wyśmienicie.

Ale nie zdejmuję ich po sezonie. Nigdy ich nie zdejmuję.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie podoba mi się sam pomysł, tzn łatwość montażu i demontażu w razie potrzeby.

> Rozumiem, że masz oryginalne fiatowskie (ile Cię kosztowały?)

wg katalogu nieco ponad 600pln, ale moje dofinansowal Fiat Auto Poland smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w stilo: jakiś tekst

Jak masz kogoś w UK, to poszukaj na angielskim ebay'usą czasami licytacje i można je kupić za pół ceny. Przesyłka na terenie UK za darmo, do PL drugie tyle co zakup. Jak masz kogoś w UK to on kupuje, dostaje za darmo i wyśle Ci pocztą, na pewno taniej niż sprzedawca oferuje, albo może przywiezie za free jak bedzie jechał do domu w odwiedziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Pomysł takiej zasłonki dla mnie jest OK, szczególnie istotna jest możliwość szybkiego demontażu.

Poszukam, może mają coś takiego w ASO Forda, ale cena pewnie powali z nóg smile.gif

Może ustalę numer fordowski i poszukam na angielskich portalach, jest po sezonie, to może i ceny będą bardziej atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję za odpowiedzi.

> Pomysł takiej zasłonki dla mnie jest OK, szczególnie istotna jest możliwość szybkiego demontażu.

Takie zasłonki to rewelacja - zastanawiałem się nawet nad zakupem czegoś takiego do swojego ale cena mnie zabiła niestety icon_rolleyes.gif

Pozostało zamontować zwykłe rozwijane z allegro za 25 zł zlosnik.gif jak na swoją cenę spisują się całkiem, całkiem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję za odpowiedzi.

> Pomysł takiej zasłonki dla mnie jest OK, szczególnie istotna jest możliwość szybkiego demontażu.

> Poszukam, może mają coś takiego w ASO Forda, ale cena pewnie powali z nóg

> Może ustalę numer fordowski i poszukam na angielskich portalach, jest po sezonie, to może i ceny

> będą bardziej atrakcyjne.

ja kupowałem od tego sprzedawcy: jakiś tekst ale jak mówie, trafiłem na licytację, kolega mi ją wygrał, i okazją za free mi przesłał do PL. Więc cała impreza wyszła mnie coś 130 zł. Za te pieniądze, to IMHO udany zakup.

Fakt, że nie używam tylnych, bo mi za ciemno było i źle widziałem do tyłu szczególnie po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupowałem od tego sprzedawcy: jakiś tekst ale jak mówie, trafiłem na licytację, kolega mi ją

> wygrał, i okazją za free mi przesłał do PL. Więc cała impreza wyszła mnie coś 130 zł. Za te

> pieniądze, to IMHO udany zakup.

> Fakt, że nie używam tylnych, bo mi za ciemno było i źle widziałem do tyłu szczególnie po ciemku.

pod czym tego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.