Skocz do zawartości

Wino z winogron.


ZubrAple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moja mulher.gif dostała ponad 5kg czerwonych winogron - jest plan, żeby zrobić z tego wino.

Tutaj pojawia się problem, nie wiemy co i jak, a w necie jest tyle przepisów, że chyba każdy gąsior to z innego przepisu...

Bardzo ładnie proszę o jakiś dobry i sprawdzony przepis, na pewno są tu domowi winiarze.

To co mam: surowiec, gąsior, drożdże, pożywka, rurki do zlewania, rurka fermentacyjna, cukier również posiadam.

Teraz powiedzcie mi co z czym i zaczynam produkcję.

IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja dostała ponad 5kg czerwonych winogron - jest plan, żeby zrobić z tego wino.

> Tutaj pojawia się problem, nie wiemy co i jak, a w necie jest tyle przepisów, że chyba każdy gąsior

> to z innego przepisu...

> Bardzo ładnie proszę o jakiś dobry i sprawdzony przepis, na pewno są tu domowi winiarze.

> To co mam: surowiec, gąsior, drożdże, pożywka, rurki do zlewania, rurka fermentacyjna, cukier

> również posiadam.

> Teraz powiedzcie mi co z czym i zaczynam produkcję.

Skodziarskie bimbrownictwo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> moja dostała ponad 5kg czerwonych winogron - jest plan, żeby zrobić z tego wino.

> Tutaj pojawia się problem, nie wiemy co i jak, a w necie jest tyle przepisów, że chyba każdy gąsior

> to z innego przepisu...

> Bardzo ładnie proszę o jakiś dobry i sprawdzony przepis, na pewno są tu domowi winiarze.

> To co mam: surowiec, gąsior, drożdże, pożywka, rurki do zlewania, rurka fermentacyjna, cukier

> również posiadam.

> Teraz powiedzcie mi co z czym i zaczynam produkcję.

czasem ich nie myj !!!

Wrzuć do pojemnika mieszalnikiem do farb je zmiksuj potem kilka razy przecedz przez gazę parę razy i do baniaka do tego cukier i czekasz potem po 3 miesiaca znów przecedasz i mierzysz zawartość alkoholu ja juz ma 3 rok w baniaku i juz ma 19% bez drożdzy i ulepszaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasem ich nie myj !!!

> Wrzuć do pojemnika mieszalnikiem do farb je zmiksuj potem kilka razy przecedz przez gazę parę razy

> i do baniaka do tego cukier i czekasz potem po 3 miesiaca znów przecedasz i mierzysz zawartość

> alkoholu ja juz ma 3 rok w baniaku i juz ma 19% bez drożdzy i ulepszaczy

Nie tak. Odciskać od razu można białe winogrona. Czerwone trzeba najpierw rozgnieść, dodać troszeczkę dukru i zostawić na tydzień żeby fermentowały ze skórkami. W ten sposób skórka puści kolor. Dopiero po tygodniu fermentacji odcisnąć, przelać do balona i dalej fermentować stopniowo dodając cukier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasem ich nie myj !!!

> Wrzuć do pojemnika mieszalnikiem do farb je zmiksuj potem kilka razy przecedz przez gazę parę razy

> i do baniaka do tego cukier i czekasz potem po 3 miesiaca znów przecedasz i mierzysz zawartość

> alkoholu ja juz ma 3 rok w baniaku i juz ma 19% bez drożdzy i ulepszaczy

A rozwiniesz temat:

1. Mierzysz ten poziom alkoholu?

2. Czy masz winogrona z okolic Czarnobyla? Bo zwykłe na dzikich drożdżach dociągają max do 10% alkoholu.

Generalnie opowiadasz pierdoły człowieku hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czasem ich nie myj !!!

> Wrzuć do pojemnika mieszalnikiem do farb je zmiksuj potem kilka razy przecedz przez gazę parę razy

> i do baniaka do tego cukier i czekasz potem po 3 miesiaca znów przecedasz i mierzysz zawartość

> alkoholu ja juz ma 3 rok w baniaku i juz ma 19% bez drożdzy i ulepszaczy

Miej litośc - w domowych warunkach i to z drożdży szlachetnych na pożywkach nie dzikich uzyskasz 15% i raczej nic więcej.

Poza tym wina się nie trzyma tyle czasu w gąsiorze. Psujesz je, ale to Twoje wino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winogrona krajowe ciemne puszczam przez sokownik

Sokownik-32014-big.gif

potem zaprawiam wyhodowaną wcześniej matką drożdżową (ja używam drożdży Malaga do ciemnych winogron)i dosładzam, i odstawiam do fermentacji w ciepłe miejsce z rurką. Po 3-5 miesiącach zlewam osad i powoli zaczyna się klarowanie.

Tyle że między nami jak mam mniej niż 10 kg winogron to nawet nie chce mi się zadka ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starcie kup winomierz. W jego instrukcji wyczytasz wiele cennych wskazówek jak podejść do tematu. Po rozdrobnieniu winogron nie dodawaj cukru, chyba że winogrona są kwaśne lub słabo dojrzałe, to możesz dosłodzić. Winomierz podpowie Ci ile. Jeżeli zechcesz uzyskać wino mocniejsze niż ~10% musisz dodać cukier, ale w późniejszym etapie fermentacji. Fachowcy sprzwdzają kwasowość nastawu, ale można to pominąć. Ja zmniejszam kwasowość dolewając do nastawu wody. Na oko i wyczucie.

O taki ma instrukcję wiele podpowiadającą na wyposażeniu

287173863-wiino.jpg

post-23402-14352521674208_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie tak. Odciskać od razu można białe winogrona. Czerwone trzeba najpierw rozgnieść, dodać

> troszeczkę dukru i zostawić na tydzień żeby fermentowały ze skórkami. W ten sposób skórka

> puści kolor. Dopiero po tygodniu fermentacji odcisnąć, przelać do balona i dalej fermentować

> stopniowo dodając cukier.

dokładnie tydzień lezeć pod przykryciem z dala od much i muszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.