Skocz do zawartości

Rumunia 2013


yello

Rekomendowane odpowiedzi

5 dni yay.giffood.gif

3 motocykle bananaevil.gif20.GIF

2500 km busted.gifspineyes.gif

Od soboty już w domu beksa.gifbeksa.gifbeksa.gifbeksa.gif

Ogólnie rewelacja. Może pogoda troszkę nawaliła ale nie można najwyraźniej mieć wszystkiego.

Trasa mniej więcej taka

Drogi świetne, mało bezpańskich psów 270751858-jezyk.gif. Ruch też niespecjalny a na niektórych odcinkach wręcz zerowy. Ludzie bardzo przyjaźni, komunikacja bez problemu po angielsku.

Ceny noclegów od 10E z osobę do 30 w 4 gwiazdkowym hotelu.

Paliwo w cenie podobnej do naszej tak samo jak posiłki czy napoje. Ale np piwo w minibarku pokojowym 4* hotelu 5 zł 270751858-jezyk.gifPPPP.

Na pierwszy ogień poszła Transalpina. Niestety od gdziueś od 1800 mnpm zalegała chmura i cały misterny plan podziwiania widoków w .... u.

dq6v.jpg

Nie mniej część dojazdowa i zjazdowa rewelacyjna. Szeroka droga, mnóstwo zakrętów i zerowy ruch.

Następnie Transafogarasa z zamkiem Drakuli w Poenari i zaporą Vidraru.

pbs3.jpg

bkei.jpg

Dzięki Bogu chmury postanowiły tego dnia posadzić się wyżej

mjp4.jpg

1p7o.jpg

Później po drodze było kilka zamków. Oglądanie wiosek i miasteczek z noclegiem w Shigishoarze

pv6b.jpg

2q4z.jpg

4 dzień to droga wzdłuż granicy ukraińskiej i "wesoły cmentarz" w Sapancie

goaq.jpg

Obyło się bez żadnych przygód, no może poza jazdą we mgle gdzie widoczność miejscami nie przekraczała 2 metrów a droga na 2145 mnpm i dookoła przepaście smile.gif).

Ogólnie Rumunia rewelacyjna na motocykl. Dziwne, że po drodze spotkaliśmy jedynie garstkę motocyklistów i w zasadzie wszyscy na GS-ach 270751858-jezyk.gifP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Super sprawa, choć nie mam sprzętu na takie wyprawy to chętnie bym pojeździł po takich okolicach!

Skąd wiesz, że R6 się nie nadaje na taką wyprawę? zlosnik.gif

Ja właśnie doszedłem do wniosku, że jednak nie dam rady bez urlopu - muszę sobie kilka dni odpocząć zlosnik.gif

W planach jest wziąć tydzien urlopu i zjeździć jeszcze trochę Polski zlosnik.gif

Mam tylko nadzieję, że koniec miesiąca będzie jeszcze w miarę słoneczny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna trasa. Właśnie po raz kolejny słyszę, że Rumunia super i tak myślę, że chyba za jakiś czas trzeba będzie się tam ruszyć. wink.gif

A jak ludzie? Ponoć b. przyjaźni?

Nie było po drodze problemów z Cyganami - to podobno dość duży problem w niektórych rejonach?

Spaliście w trasie na dziko, czy jak?

Pozdrowienia,

Griba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajna trasa. Właśnie po raz kolejny słyszę, że Rumunia super i tak myślę, że chyba za jakiś

> czas trzeba będzie się tam ruszyć.

warto mimo ze ja akurat autem bylem wink.gif

> A jak ludzie? Ponoć b. przyjaźni?

przyjazni

> Nie było po drodze problemów z Cyganami - to podobno dość duży problem w niektórych rejonach?

zaden problem, co wiecej, nie spotkalem zadnego 'cygana' w rumuni... za to policja i ochroniarze na kadym kroku... lekko sie zdziwilem jak na ogromnym placu zabaw dla dzieci zobaczylem ochroniarza a pałka, ktory zwracal uwage rodzicom ze plac jest dla dzieci i zeby nie lazili po 'zamku' i nie niszczyli wyposazenia smile.gif

generalnie kraj sie wydaje dosc bezpieczny, ale mandat zarobic baaardzo latwo wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajna trasa. Właśnie po raz kolejny słyszę, że Rumunia super i tak myślę, że chyba za jakiś

> czas trzeba będzie się tam ruszyć.

Polecam szczerze. W zasadzie nie dostrzegłem, żadnych negatywnych zjawisk ani na drodze ani wśród ludzi 270751858-jezyk.gifP. A przyroda piękna.

> A jak ludzie? Ponoć b. przyjaźni?

> Nie było po drodze problemów z Cyganami - to podobno dość duży problem w niektórych rejonach?

Hmm ogólnie ludzie jak najbardziej, ale jest dużo Cyganów Rumuńskich i najwyraźniej zajmują się tym samym co nasi i słowaccy. Dzieci biegają po ulicach, często boso. A starsi szwendają się poboczami i patrzą spode łba. Oczywiście nie wszyscy ale spora część.

Nie mniej żadnych zajść z nimi po drodze nie mieliśmy.

> Spaliście w trasie na dziko, czy jak?

Spaliśmy w pensjonatach i hotelach :

Alba Iulia

Poenari czyli u wrót Transafogaraskiej przy zamku Vlada

Shigishoara gdzie Vlad się urodził 270751858-jezyk.gif

Debrecen HUN w centrum miasta blisko rynku i wszelkiich dyskotek 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.