Skocz do zawartości

Do oceny megane.


jedrula88

Rekomendowane odpowiedzi

> mialem dwa firmowe samochody (clio kangur) z 1,5dci i w kazdym elektryka silnika byla zielona, a

> jesli juz silnik dzialal to spisywal sie rewelacyjnie i malo palil

sęk w tym, że 1.5dci miał 81, 85, 101 lub 105 KM, ten konkretny egzemplarz ma 85KM i zastanawiam się nad awaryjnością i tym czy ten silnik na taką budę nie jest za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sęk w tym, że 1.5dci miał 81, 85, 101 lub 105 KM, ten konkretny egzemplarz ma 85KM i zastanawiam

> się nad awaryjnością i tym czy ten silnik na taką budę nie jest za mały?

Temat na Francowate.

Silnik 85KM wystarcza do jazdy po mieście i okolicy ale nie wystarcza na szybką jazdę po autostradach (krótka skrzynia = po przekroczeniu 130km/h zaczyna hałasować i żłopać).

Jeśli nie szalejesz to bardzo mało pali.

Awaryjność - z tego co widzę auto po lifcie z 2006r.

Najwięcej kłopotów z tym silnikiem zaczyna się podobno po 200 tysiącach grinser006.gif

A poza tym to ten egzemplarz nie wygląda dziwnie, dziwi mnie tylko kierownica z tempomatem w "bida wersji" hmm.gif

Ale może ktoś sobie dołożył.

Kierownica obszyta skórą - bardzo niechlujnie no ale co robić - pewnie mocno się już wycierała.

Pisać dalej czy rezygnujesz? grinser006.gif

Co bym sprawdzil:

- poprzesuwaj fotel kierowcy i sprawdz czy od tego nie zapali sie kontrolka poduszki. To nic strasznego, kostka pod fotelem ale mozna stargowac cene grinser006.gif

- poruszaj kierownica, jesli sa luzy i stukanie - koncowki drazkow do roboty

- skrec kierownica na maksa w lewo i w prawo, jesli cos gumowo trzeszczy to przekladnia do roboty

- wykonaj 2 hamowania z 80 - 90 km/h do zera, nie gwaltowne ale rowne i do zatrzymania. Jesli cos buczy - hamulce do roboty.

- sprawdz czy klima dziala (czy naprawde dziala)

- sprawdz czy auto rowno przyspiesza tak od 1500 obr. Powinno.

- sprawdz srednie spalanie, miedzy 5.5 a 6.5 jest ok, powyzej - cos nie ok z samochodem lub z kierowca grinser006.gif

- sprawdz schowek w podlodze pod nogami pasazera - czy wykladzina sucha.

Potem kontrola silnika u profesjonalistow i mozna to auto kupic.

Ja je bardzo lubie, mimo ze w tym roku troche mi skubnela portfel (zawieszenie z przodu hamulce i jeszcze przekladnia sie odzywa).

Czesci do tego nie sa drogie, natomiast turbo i wtryski moga zabolec - to bym sprawdzil u profesjonalistow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sęk w tym, że 1.5dci miał 81, 85, 101 lub 105 KM, ten konkretny egzemplarz ma 85KM i zastanawiam

> się nad awaryjnością i tym czy ten silnik na taką budę nie jest za mały?

Hej,

mamy sluzbowego Logana MCV, wiec gabaryty nawet ciut wieksze i ma silnik 85KM i nad wyraz dobrze toto sie zbiera. Autostrada to i 150 spokojnie ciagnie ale juz wowczas pali pod 7,5

W miescie na emeryta mozna ok 5,3 miec a spokojnie 6 nie przekroczy.

Wiec jak dla mnie niewysilony silnik jakos mega.

A jak z awaryjnoscia nie wiem, nas zma 40 kkm najechane dopiero przez 3 lata:) i sluzbowy ale nikt nie uwierzy przy sprzedazy obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co można powiedzieć o tym konkretnym samochodzie? Jak sprawuje się ten silnik w megankach?

Miałem Grandtoura z 1.5dci

Sprzedałem przy przebiegu 146.000. Auto odkupił ode mnie kolega i do dziś jest zadowolony. Auto pomimo 85KM bardzo ładnie jeździ i jest naprawdę oszczędne.

Co do awaryjności i wymądrzania się co po niektórych. NIE MA SILNIKA BEZ WAD. Zawsze jak wejdziesz na forum poczytasz o typowych bolączkach.

Znawcy jak słyszą dci to już wiedzą wszystko, a guzik prawda. Istotne jaki silniki z którego roku. polecam modele po liftowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się różni 1.5dci 80ps od 1.5 85ps, zaraz po wejściu MegII pojeździłem trochę wersją 3d z 1.5 dci 80 czy 82ps - koleżanka kupiła, bardzo fajne auto ale silnik wyraźnie za słaby dlatego ciekawi mnie co poprawili w wersji 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czym się różni 1.5dci 80ps od 1.5 85ps, zaraz po wejściu MegII pojeździłem trochę wersją 3d z 1.5

> dci 80 czy 82ps - koleżanka kupiła, bardzo fajne auto ale silnik wyraźnie za słaby dlatego

> ciekawi mnie co poprawili w wersji 85

Znawcą nie jestem, ale przy liftingu w 2006 zmodernizowano silnik (a właściwie układ wtryskowy) 1,5 dci.

Ale nie spodziewaj się "rakiety" kombi z 85-konnym silnikiem przyspiesza do setki jakieś 13 sekund grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znawcą nie jestem, ale przy liftingu w 2006 zmodernizowano silnik (a właściwie układ wtryskowy) 1,5

> dci.

> Ale nie spodziewaj się "rakiety" kombi z 85-konnym silnikiem przyspiesza do setki jakieś 13 sekund

dużo jest też ofert na 1.9 dci, ten silnik jest jakoś bardziej problematyczny? Spalanie podobne a jednak 120 koni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.