Skocz do zawartości

[Białe drzwi wewnętrzne z AK] które solidniejsze?


pezot500

Rekomendowane odpowiedzi

Zaplanowaliśmy sobie białe drzwi w domu. Słowo klucz białe. Podobają nam się takie modele:

Dre Premium

premium.jpg

Porta Koncept

Porta-KONCEPT-A9.jpg

Pol-skone Sempre:

sempre_w03.jpg

Problem polega na tym, że okleina ma być biała, a te zazwyczaj w ofercie są trochę słabszej jakości od drewnopodobnych.

Które z tych dwóch wybrać? Co innego możecie zaproponować? Mogą być trochę droższe, byleby zapewniły przyzwoita trwałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaplanowaliśmy sobie białe drzwi w domu. Słowo klucz białe. Podobają nam się takie modele:

> Dre Premium

Mam DRE Top Plus i w tej cenie nie ma co narzekać, ogólnie drzwi DRE można polecić.

Skąd pomysł na biały kolor ?

Początkowo myśleliśmy o orzechu, ale okazał się zbyt ciemny. Wybraliśmy dąb bielony ryflowany i to było to.

W pomieszczeniach jest jasno, a niewielkiego kurzu tak nie widać na tych poziomych wstawkach. Ma to znaczenie bo jest co wycierać. Na białym kolorze kurz chyba bardziej będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam DRE Top Plus i w tej cenie nie ma co narzekać, ogólnie drzwi DRE można polecić.

> Skąd pomysł na biały kolor ?

> Początkowo myśleliśmy o orzechu, ale okazał się zbyt ciemny. Wybraliśmy dąb bielony ryflowany i to

> było to.

> W pomieszczeniach jest jasno, a niewielkiego kurzu tak nie widać na tych poziomych wstawkach. Ma to

> znaczenie bo jest co wycierać. Na białym kolorze kurz chyba bardziej będzie widać.

biały się nam podoba, rozjaśnia pomieszczenia

p.s jak kurz łatwiej widać, to będzie też go łatwiej odnaleźć i zlikwidować wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaplanowaliśmy sobie białe drzwi w domu. Słowo klucz białe. Podobają nam się takie modele:

> Dre Premium

> Porta Koncept

> Pol-skone Sempre:

> Problem polega na tym, że okleina ma być biała, a te zazwyczaj w ofercie są trochę słabszej jakości

> od drewnopodobnych.

> Które z tych dwóch wybrać? Co innego możecie zaproponować? Mogą być trochę droższe, byleby

> zapewniły przyzwoita trwałość.

Mam białe Pol-Skone jakieś najtańsze i okleina nie jest zbyt trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam białe Pol-Skone jakieś najtańsze i okleina nie jest zbyt trwała.

dokładnie słowo klucz okleina m nie istotny producent , ważne aby się podobały .

Ja mam Pol-skone Sempre takie jak powyżej tylko szybki większe i w sampre są 3 rodzaje okeleiny ja mam to pośrodku i powiem że to mimo wszystko jest papier łatwo można zarysować wręcz zerwać tą okleinę .

Edit gdybym miał wybierać teraz wybrał bym drzwi robione z litego drzewa , miałem stolarza który robił mi zewnętrzne drzwi naprawdę super wykonanie. I proponował mi zrobienie wewnętrznych ale że z kasą było krucho i tak mi trochę było żal dodatkowych 6 koła na drzwi, czego teraz żałuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaplanowaliśmy sobie białe drzwi w domu. Słowo klucz białe. Podobają nam się takie modele:

> Dre Premium

> Porta Koncept

> Pol-skone Sempre:

> Problem polega na tym, że okleina ma być biała, a te zazwyczaj w ofercie są trochę słabszej jakości

> od drewnopodobnych.

> Które z tych dwóch wybrać? Co innego możecie zaproponować? Mogą być trochę droższe, byleby

> zapewniły przyzwoita trwałość.

DRE. Poszukaj jeszcze Vasco , maja inny sposób okleinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku u siebie DRE Premium biały mat. Prezentują się bardzo ładnie. Nie widać po nich śladów użytkowania za to widać doskonale brudne ślady smile.gif które jednak spokojnie dają się usuwać. Ale żeby nie było - z trzech skrzydeł dwa są już niestety lekko wypaczone, tzn. górnym rogiem (od strony klamki) po zamknięciu odstają ok. 7 mm od ościeżnicy.

Poza tym, w przypadku jednego skrzydła musiałem wkręcić zawiasy, bo zaczęło z czasem ocierać o ościeżnicę.

Co do samych ościeżnic - jedna była w reklamacji jeszcze przed montażem ze względu na uszkodzenie mechaniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.