Skocz do zawartości

Czy to nie majstersztyk?


kurian

Rekomendowane odpowiedzi

> może być, ale biorąc pod uwagę, że danko jest trochę grubsze niż ścianki to wyczyn taki sobie

Ponieważ temat mnie cholernie zainspirował, wrzucę go jutro instruktorom z TIG-a w IS biglaugh.gif. Mam nawet przygotowane dwie puszki po mocnym Okocimiu z Biedrony zlosnik.gif i kolejne dwie jakby im coś na początek nie wyszło hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ temat mnie cholernie zainspirował, wrzucę go jutro instruktorom z TIG-a w IS . Mam nawet

> przygotowane dwie puszki po mocnym Okocimiu z Biedrony i kolejne dwie jakby im coś na

> początek nie wyszło .

2 puszki to nie jest jakiś wielki problem wink.gif przecięta puszka to już wyższa szkoła zlosnik.gif

Ostatnio mi kolega pokazał jak zespawać folię aluminiową, taką zwykłą spożywczą z wałka grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tu siedzę i oglądam te spawy i jedna myśl nie daje mi spokoju: jakich elektrod używacie, by

> mieć TAAAAAAAAAAKIE wyniki?

A ja się podłączę pod pytanie inaczej - jak w automatach jest zrobione, że elektroda zawsze zapala od pierwszego tknięcia? Bo spawając ręcznie prawie zawsze muszę ją "rozpalić", nawet po przerwie w spawaniu. Na ogół to robię o mosiężny uchwyt masowy, bo co jakiś czas bez problemu stalową szczotką go czyszczę i jest jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja się podłączę pod pytanie inaczej - jak w automatach jest zrobione, że elektroda zawsze zapala

> od pierwszego tknięcia? Bo spawając ręcznie prawie zawsze muszę ją "rozpalić", nawet po

> przerwie w spawaniu. Na ogół to robię o mosiężny uchwyt masowy, bo co jakiś czas bez problemu

> stalową szczotką go czyszczę i jest jak nowy.

Automaty spawają w 99% matodą Mag wink.gif

Jeśli źle odpala Ci elektrodę otuloną to w 90% wina spawarki, pewnie masz transformatorową wink.gif

Elektrody też są różne, EB 146 gorzej odpalają niż np ER 146 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Automaty spawają w 99% matodą Mag

> Jeśli źle odpala Ci elektrodę otuloną to w 90% wina spawarki, pewnie masz transformatorową

Mam transformatorową.

> Elektrody też są różne, EB 146 gorzej odpalają niż np ER 146

Przyznam że szczególnej uwagi nie zwracam na typ, tylko grubość, bo jak mi rocznie pójdzie kilkadziesiąt, to już dużo. Ale wczoraj pospawałem jedyneczką listwę od "zasuwnicy balkonowej", czyli tego ustrojstwa z rolkami zamykającymi w brzegu drzwi, grubości coś ze 2,5 mm. Natomiast zapalać musiałem o klemę masową. Za to fajnie kręci, gdy spawam obok magnesu, którym ustawiam elementy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam transformatorową.

Ja też, samoróbka.

> Przyznam że szczególnej uwagi nie zwracam na typ, tylko grubość, bo jak mi rocznie pójdzie

> kilkadziesiąt, to już dużo.

Mam i używam elektrody rutylowe średniootulone BENMET oraz do nierdzewki. Mogę śmiało je polecić.

> grubości coś ze 2,5mm.

Taką grubą blachę to spawam elektrodą 2,5 grinser006.gif

> Natomiast zapalać musiałem o klemę masową. Za to fajnie kręci, gdy spawam obok magnesu,

> którym ustawiam elementy

TTTM. Nowsze konstrukcje, inwertorowe, mają "wspomaganie" rozruchu, czyli HOT START - zwiększenie prądu spawania na starcie w celu łatwiejszego zajarzenia łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też, samoróbka.

Ja mam od gościa z Marek pod Warszawą, który za PRL słynął z domowej produkcji tych urządzeń i ludzie je polecali. Jestem z niej zadowolony, przez 20 lat się u mnie nieźle napracowała. Ma główną zaletę, że przy większych pracach można nią spawać i spawać, nie trzeba robić przerw na chłodzenie. Z wad to masa, podejrzewam że koło 100 kg, bo w dwie osoby jest ciężko unieść.

> Mam i używam elektrody rutylowe średniootulone BENMET oraz do nierdzewki. Mogę śmiało je polecić.

Patrz, po logo poznałem, że też część elektrod ich mam.

> Taką grubą blachę to spawam elektrodą 2,5

Tylko że tam to był malutki element i bałem się, że jeżeli go przepalę, to koniec, już listwy nie naprawię i bym został bez zamka od balkonu, co na chłodne noce nie jest dobre zlosnik.gif

> TTTM. Nowsze konstrukcje, inwertorowe, mają "wspomaganie" rozruchu, czyli HOT START - zwiększenie

> prądu spawania na starcie w celu łatwiejszego zajarzenia łuku.

Tylko zdaje się w tych nieprzemysłowych wadą jest "cykl pracy", czyli grzanie się i konieczność odczekiwania potem na ostygnięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.