Skocz do zawartości

Uszkodzenie boku opony


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci jakies 2mm scieta powierzchnia, ale do zbrojenia opony jeszcze nie doszlo) jest naprawialne? Powietrze nie schodzi, buli nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci

> jakies 2mm scieta powierzchnia, ale do zbrojenia opony jeszcze nie doszlo) jest naprawialne?

> Powietrze nie schodzi, buli nie ma.

W ciężarowych i budowlanych się naprawia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest uszkodzony kord to podobno nie ma problemu.

Ja najechałem na krawężnik z wystającymi elementami. Ten wystający kawałek betonu wyciął kawałek opony, przecinając kord. Pytałem w kilku warsztatach wulkanizacyjnych - wszyscy zgodnie twierdzili, że przecięty kord dyskwalifikuje oponę. Gdyby nie to, oponę można by było nadal użytkować.

Ja wolałem nie ryzykować. Ewentualne pęknięcie opony nastąpiłoby pewnie w najgorszym momencie (np.przy dużej prędkości na autostradzie, albo w szybko pokonywanym zakręcie) i kupiłem dwie nowe opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie,

Uszkodzenie samej gumy nie jest problemem. Inaczej nigdy nikt nie wymyśliłby bieżnikowania. zlosnik.gif Musisz tylko znaleźć warsztat, który naprawia opony na gorąco. Wulkanizacje opon do aut ciężarowych sprzęt mają na pewno. Małym wulkanizacjom tylko opon osobowych zakup sprzętu się po prostu nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszkodzenie samej gumy nie jest problemem. Inaczej nigdy nikt nie wymyśliłby bieżnikowania.

> Musisz tylko znaleźć warsztat, który naprawia opony na gorąco. Wulkanizacje opon do aut

> ciężarowych sprzęt mają na pewno. Małym wulkanizacjom tylko opon osobowych zakup sprzętu się

> po prostu nie opłaca.

Zależy jaka klientela wink.gif

Poza tym, Niemcy w tym roku sporo tych sprzętów do "łatania" boków wymieniają, więc i ceny spadają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci

> jakies 2mm scieta powierzchnia, ale do zbrojenia opony jeszcze nie doszlo) jest naprawialne?

> Powietrze nie schodzi, buli nie ma.

Jest, u mnie tak było (może jedynie ok 3mm przetarcia + dziurka. Dziurkę załatali i przejechałem jeszcze ok 500km, zanim z opony odpadł kawał gumy z drutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uszkodzenie samej gumy nie jest problemem. Inaczej nigdy nikt nie wymyśliłby bieżnikowania.

> Musisz tylko znaleźć warsztat, który naprawia opony na gorąco. Wulkanizacje opon do aut

> ciężarowych sprzęt mają na pewno. Małym wulkanizacjom tylko opon osobowych zakup sprzętu się

> po prostu nie opłaca.

Taką maszynkę do zgrzewania opon mają u wulkanizatora na ul. Swojczyckiej - jak jedziesz od centrum, za stacją benzynową Róża po prawej stronie jest wulkanizator. Ja kiedyś miałem ubytek w oponie, oplotu nie było widać, załatali tą oponę i tyle - latałem na niej >200 i nic się nie działo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką maszynkę do zgrzewania opon mają u wulkanizatora na ul. Swojczyckiej - jak jedziesz od

> centrum, za stacją benzynową Róża po prawej stronie jest wulkanizator. Ja kiedyś miałem ubytek

> w oponie, oplotu nie było widać, załatali tą oponę i tyle - latałem na niej >200 i nic się nie

> działo

Troche mi nie po drodze, ale dzieki za info. A cos po drugiej (poludniowej) stronie Wroclawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci

Podjedź do fachowca, swego czasu przeciętą z boku oponę naprawiałem w serwisie Tip-Top

Gość uzupełnił ubytek mieszanką wulkanizowaną na gorąco, a następnie podkleił od spodu łatke zbrojoną.

Opona wyważała się i jeździła ok, chociaż widać było na niej plamę materiału o innym kolorze. Poszła do następnego właściciela razem z maluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci

> jakies 2mm scieta powierzchnia, ale do zbrojenia opony jeszcze nie doszlo) jest naprawialne?

> Powietrze nie schodzi, buli nie ma.

Się łata, tylko po co coś takiego łatać, jak jest tylko guma ścięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam sie, czy uszkodzenie opony z boku (powiedzmy jakies 4x4cm pola powierzchni, na grubosci

> jakies 2mm scieta powierzchnia, ale do zbrojenia opony jeszcze nie doszlo) jest naprawialne?

To nawet nie kwalifikuje się jako uszkodzenie.

Nie ma czego naprawiać o ile kord jest nieruszony i niewidowczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nawet nie kwalifikuje się jako uszkodzenie.

> Nie ma czego naprawiać o ile kord jest nieruszony i niewidowczny.

> Pozdrawiam.

No niezupełnie. To nie jest jakiś mały ubytek gumy, tylko wyrwa wielkości 4x4cm i grubości 2mm na boku opony, gdzie guma ma powiedzmy 4-5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niezupełnie. To nie jest jakiś mały ubytek gumy, tylko wyrwa wielkości 4x4cm i grubości 2mm na

> boku opony, gdzie guma ma powiedzmy 4-5mm...

...to wulkanizacja tylko osłabi całość. Guma nie spełnia roli nośnej opony. Zewnętrzna powłoka to tylko osłona kordu.

Jeśli nie jest on odkryty ani uszkodzony nie ma żadnego uszczerbku.

To nie dętka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi i kilku sąsiadom pocięli opony. Akurat w moim dwie nowe zimowe. Jedna nie nadawała się do naprawy, druga tak. Zrobiłem na Kościuszki w dawnej bazie PKS (Oponet hmm.gif) z tym, że teraz na pewno już ich tam nie ma, ale ta firma istnieje (nie pamiętam gdzie). Koło z tą oponą zawsze było na tylnej osi. Po kilku latach ta łata popękała ze starości (szybciej niż oryginalna guma), ale nic z oponą się nie stało. Oczywiście poszła do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.