Skocz do zawartości

Akcja ze skrzynią?


RSSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas delikatnego upalanka wypadła mi 2ka i zapaliła się lampka luzu i podczas tej jazdy na luzie próbowałem wbić bieg ze sprzęgłem i tylko haczyło (metaliczny zgrzyt) i "odbijało" moje próby.

W końcu przegazowałem i bez sprzęgła wbiłem 2 bieg i wszystko wróciło do normy. Przez moment myślałem,że zabiłem skrzynię...

Czy to jakaś normalna akcja,zdarzają się takie rzeczy?

Do góry wbijam od dłuższego czasu bez sprzęgła, a w dół ze sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzać się raczej nie powinny ale pewnie za słabo wbiłeś bieg i wyskoczył.

Skrzyni raczej (przynajmniej moim, nie znającym się zdaniem) - nie zabiłeś.

Jeśli o mnie chodzi to podczas ostrej jazdy też nie używam sprzęgła, ale przy miejskiej - klepię biegi ze sprzęgiełkiem. Jakąś tak dzięki temu, że nauczyłem sie bez sprzęgła - znacznie lepiej już mi wchodzą biegi ze sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci wypadnie dwójka to jeszcze dwójke można zapakować spowrotem .Gorzej jak z wysokiego biegu wypadnie 3-4-5-6 bieg ,wtedy lepiej wychamować i ruszyć ponownie.Mojemu znajomemu w cebrze 900 tak sie zdarzyło .Bodajże z 4 biegu mu wyskoczyło na jakiś luz między biegami ,próbował zapakować ponownie i nie udało się.Po wyhamowaniu sie okazało że już skrzynia rzęzi i notorycznie wypada 2 i 3 bieg.Zapłacił za naprawe bodajże 2,5kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zasadzie tylko thundercat miewał takie problemy .W innych typu Fazer,R6 R1 ,nie było tego

> problemu

Fazery mialy problemy, koledze padla skrzynia. Diversion rowniez, sasiad w zimie bedzie robil skrzynie wlasnie z powodu drugiego biegu. Poszukaj w necie, a na pewno znajdziesz takie tematy bez wiekszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widzisz a ja słyszałem ze R1 tez miały takie kłopoty i to w całkiem nowych motocyklach...

Inaczej.Problem z drugim biegiem zdarza się w większosci motocyklów, natomiast w thundercacie było to nagminne.Znaleźć thundercata z niewypadającą dwójką jest niemalże nie możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne chyba wink.gif

Odkąd zmieniam bez sprzęgła to biegi wchodzą niezauważalnie, ze sprzęgłem było znacznie mniej płynnie.

Za bardzo się nie martwię, ewentualna naprawa skrzyni mnie nie zrujnuje, choć wypadnięcie biegu wybiło mnie z rytmu jazdy w łuku i wydaje mi się,że powtórka z rozrywki w pewnych okolicznościach może być niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> próbowałem wbić bieg ze sprzęgłem i tylko haczyło (metaliczny zgrzyt) i "odbijało" moje próby.

Zmianę bez sprzęgła się chwali, jak natomiast bieg wypadnie to wbijanie biegu przy jałowych obrotach silnika kiedy motocykl dość szybko jedzie jest mordowaniem kół zębatych (to tak jakbyś chciał zazębić 2 koła zębate z których jedno stoi, a drugie kręci się bardzo szybko). Następnym razem wkręć silnik na dość wysokie obroty i dopiero zapnij bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.