Skocz do zawartości

Centralny zamek :(


kubussss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dopadło mnie jakieś uszkodzenie (chyba) centralnego zamka. Nie działa otwieranie drzwi, ani bagażnika z kluczyka-pilota. Po włożeniu w zamek wszystkie drzwi się otwierają i jest OK. Wymieniłem baterię w pilocie. Pan, który wymieniała baterię stwierdził że pilot jest OK.

Możecie doradzić mi co mam dalej z tym robić? Co sprawdzić? Jak sprawdzić? Jak to naprawić?

Miłej soboty smile.gif

kubussss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> dopadło mnie jakieś uszkodzenie (chyba) centralnego zamka. Nie działa otwieranie drzwi, ani

> bagażnika z kluczyka-pilota. Po włożeniu w zamek wszystkie drzwi się otwierają i jest OK.

> Wymieniłem baterię w pilocie. Pan, który wymieniała baterię stwierdził że pilot jest OK.

> Możecie doradzić mi co mam dalej z tym robić? Co sprawdzić? Jak sprawdzić? Jak to naprawić?

> Miłej soboty

> kubussss

Mam to samo od dwóch tygodni wink.gif Zamykałem auto pilotem "na raz", chcialem "na dwa" (blokada otwarcia drzwi od wewnątrz) i przestał działać. Otwarcie z kluczyka,wycie alarmu,kluczyk w stacyjkę...alarm zamilkł a wraz z nim pilot frown.gif Z tego co znalazłem w szukajce to rozkodował nam się kluczyk sciana.gif Podobno to przypadłość Fiata niewiem.gif

Potrzeba dwóch kluczyków i karty kodowej aby zaprogramować kluczyki od nowa w Examinerze. U mnie koszt w ASO to 61.50pln ale na razie nie mam czasu podjechać mad.gif Można też zakodować podobno w FES-ie icon_rolleyes.gif Ja jestem zielony i jadę do ASO frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> dopadło mnie jakieś uszkodzenie (chyba) centralnego zamka. Nie działa otwieranie drzwi, ani

> bagażnika z kluczyka-pilota. Po włożeniu w zamek wszystkie drzwi się otwierają i jest OK.

> Wymieniłem baterię w pilocie. Pan, który wymieniała baterię stwierdził że pilot jest OK.

> Możecie doradzić mi co mam dalej z tym robić? Co sprawdzić? Jak sprawdzić? Jak to naprawić?

Ja bym posłuchał czy po naciśnięciu przycisku w pilocie w drzwiach słychać działanie mechanizmów.

Jeśli tak - to winne mogą być zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym posłuchał czy po naciśnięciu przycisku w pilocie w drzwiach słychać działanie mechanizmów.

> Jeśli tak - to winne mogą być zamki.

przeca napisał, że kluczem otwiera i zamyka centralny. tylko z pilota nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeca napisał, że kluczem otwiera i zamyka centralny. tylko z pilota nie działa.

Dokładnie tak, jak u mnie w drzwiach kierowcy.

Z pilota nie otwiera się a kręcąc kluczykiem centralny działa i otwiera/zamyka wszystko.

Jednakże jak osłuchałem drzwi, to stwierdziłem, że po naciśnięciu pilota wewnątrz coś próbuje się dziać (słychac działanie jakiegoś mechanizmu) ale zamek nie reaguje.

A skoro w drzwiach coś się "odzywa" to znaczy, że komunikacja pomiędzy pilotem a samochodem jest w porządku.

W warsztacie stwierdzono, że zamek jest uszkodzony ale nie będę nówki za 500 zł kupował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie tak, jak u mnie w drzwiach kierowcy.

> Z pilota nie otwiera się a kręcąc kluczykiem centralny działa i otwiera/zamyka wszystko.

> Jednakże jak osłuchałem drzwi, to stwierdziłem, że po naciśnięciu pilota wewnątrz coś próbuje się

> dziać (słychac działanie jakiegoś mechanizmu) ale zamek nie reaguje.

> A skoro w drzwiach coś się "odzywa" to znaczy, że komunikacja pomiędzy pilotem a samochodem jest w

> porządku.

> W warsztacie stwierdzono, że zamek jest uszkodzony ale nie będę nówki za 500 zł kupował.

jakiś tekst

kupisz używkę do 50 pln wiec szału nie ma smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzień dobry

> A wiecie jaki jest koszt tej karty i czy załatwię to na poczekaniu w ASO?

> Miłego dnia

> kubussss

nie załatwisz, oni po VINie zmawiają ją we włoszech z tego co wiem i trza poczekać pewnie min. ze 2 tyg.

koszt - kiedyś coś ktoś mówił o 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie załatwisz, oni po VINie zmawiają ją we włoszech z tego co wiem i trza poczekać pewnie min. ze

> 2 tyg.

> koszt - kiedyś coś ktoś mówił o 200-300 zł.

Zmieniło się, kiedyś faktycznie trzeba było czekać 2 tygodnie. Teraz przynajmniej w Poznaniu cała operacja trwa z 5min max. Kosz faktycznie coś rzędu 200zł (nie pamiętam dokładnie). Coś mi się jeszcze kojarzy, że potrzebują jakieś dane z dowodu osobistego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmieniło się, kiedyś faktycznie trzeba było czekać 2 tygodnie. Teraz przynajmniej w Poznaniu cała

> operacja trwa z 5min max. Kosz faktycznie coś rzędu 200zł (nie pamiętam dokładnie). Coś mi się

> jeszcze kojarzy, że potrzebują jakieś dane z dowodu osobistego...

Dokładnie dowód osobisty i akt własności pojazdu (dowód rejestracyjny na to samo nazwisko co dowód osobisty) w przypadku auta prywatnego. W przypadku służbowego poświadczone pełnomocnictwo i dowód rejestracyjny.

P.S

Po niedzieli jadę na ponowne zakodowanie... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie załatwisz, oni po VINie zmawiają ją we włoszech z tego co wiem i trza poczekać pewnie min. ze

> 2 tyg.

> koszt - kiedyś coś ktoś mówił o 200-300 zł.

W Bielsku też na poczekaniu wyrabiają.. Cos trochę ponad 200 placilem.. nie dają juz karty tylko wydruk A4... Ale są tak mili, ze w koszulkę nawet włożą - gratis hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> centralny zamek uzdrowiony 300 złotych w plecy, aleee... co się nie robi, aby stilon otwierał

> się z pilota hehehe

> Pozdrawiam

> kubussss

Witam, i co miales z tym że nie dzialalo???bo mam ten sam problem i karty kodowej sprzedajacy mi nie dal..........na dodatek kluczyk mam 1.. a dorobienie kosztuje 750zł we fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, i co miales z tym że nie dzialalo???bo mam ten sam problem i karty kodowej sprzedajacy mi

> nie dal..........na dodatek kluczyk mam 1.. a dorobienie kosztuje 750zł we fiacie

Za ok 500zł +( używany kluczyk od Pandy) dorobisz kluczyk + kartę kodową wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, i co miales z tym że nie dzialalo???bo mam ten sam problem i karty kodowej sprzedajacy mi

> nie dal..........na dodatek kluczyk mam 1.. a dorobienie kosztuje 750zł we fiacie

Drugiego kluczyka nie potrzebujesz, aby zakodować pilota. Karta kodowa jest konieczna - bez tego ani rusz.

Z tego co zdołałem się zorientować to przyczyną mogła być słaba bateria lub wielokrotnie "naciskanie" pilota po za zasięgiem auta.

Spokojnie dasz radę z tym w ASO, ale około 300 złotych musisz na to przeznaczyć sciana.gif

Miłego dnia smile.gif

kubussss smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.