Skocz do zawartości

CIęcie glazury


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje przyciąc dosłownie 3 płytki. W necie znalazłem porae aby zarysowac wiertlem widiowym i łamac, ale niestety plytka pekla krzywo. Przecinarki nie będe kupował. W marketach są jakieś rysiki do glazury ale podejrzewam że skutek będzie podobny. I co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje przyciąc dosłownie 3 płytki. W necie znalazłem porae aby zarysowac wiertlem widiowym i

> łamac, ale niestety plytka pekla krzywo. Przecinarki nie będe kupował. W marketach są jakieś

> rysiki do glazury ale podejrzewam że skutek będzie podobny. I co zrobic?

Poszukać sąsiada/znajomego z maszynką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam szczerze że zwyczajnie łamałem plytke leżąca na stole rysą na krawędzi

to kiepsko 270751858-jezyk.gif Ewentualnie jak to glazura to po "lewej" stronie naciąć gdzieś na 2/3 grubości płytki płytką kątówką lub brzeszczotem (np. wolframowym). Wtedy masz dużą szansę, że pęknie w pożądanym miejscu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje przyciąc dosłownie 3 płytki. W necie znalazłem porae aby zarysowac wiertlem widiowym i

> łamac, ale niestety plytka pekla krzywo. Przecinarki nie będe kupował. W marketach są jakieś

> rysiki do glazury ale podejrzewam że skutek będzie podobny. I co zrobic?

Idziesz do hipermarketu budowlanego, tam w koło Macieju jakieś płytki kładą, przekładają itp. i prosisz gości na płytkach o przecięcie na maszynce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potrzebuje przyciąc dosłownie 3 płytki. W necie znalazłem porae aby zarysowac wiertlem widiowym i

> łamac, ale niestety plytka pekla krzywo. Przecinarki nie będe kupował. W marketach są jakieś

> rysiki do glazury ale podejrzewam że skutek będzie podobny. I co zrobic?

weź jakiś porządny prosty przymiar, kilka razy słusznie pociągnij ta widią żeby powstała porządna rysa. Podłóż w osi rysy i naciśnij na krawędzie. O ile płytka nie będzie z tych ultra twardych to powinna ładnie pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź jakiś porządny prosty przymiar, kilka razy słusznie pociągnij ta widią żeby powstała porządna

> rysa. Podłóż w osi rysy i naciśnij na krawędzie. O ile płytka nie będzie z tych ultra twardych

> to powinna ładnie pęknąć.

Na przyszlośc tak zrobię smile.gif

Tymczasem załatwiłem sobie pozyczenie przyrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podłóż w miejscu łamania np ołówek i przełam na ołówku.

Tak w przyszłości będę robił. Tymczasem wypróbowalem pozyczony przyrzad na kawałku płytki i wreszcie załąpałem o co biega smile.gif Już umiem przełamywać równo. A w Castoramie takie przyrzady są juz od niecałych 50 PLN o takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak w przyszłości będę robił. Tymczasem wypróbowalem pozyczony przyrzad na kawałku płytki i

> wreszcie załąpałem o co biega Już umiem przełamywać równo. A w Castoramie takie przyrzady są

> juz od niecałych 50 PLN o takie

tak tylko te tanie nie są dokładne, na tulejach nie ma łożyska a przy mocniejszym naciśnięciu pęka. tych tanich nie ma sensu wogóle kupować - lepiej dobry "rysik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak tylko te tanie nie są dokładne, na tulejach nie ma łożyska a przy mocniejszym naciśnięciu pęka.

> tych tanich nie ma sensu wogóle kupować - lepiej dobry "rysik".

No tak, też po przycięciu tych paru płytek zauważyłem że np. odciecie wąskiego kawałka jest problemem, bo nie ma jak go przytrzymac z jednej strony

Ale np. dzięki Waszym radom naciętą przyrzadem płytkę położyłem na podłodze podkładajac pręt metalowy i po puknięciu młotkiem ułamało sie bardzo równo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, też po przycięciu tych paru płytek zauważyłem że np. odciecie wąskiego kawałka jest

> problemem, bo nie ma jak go przytrzymac z jednej strony

> Ale np. dzięki Waszym radom naciętą przyrzadem płytkę położyłem na podłodze podkładajac pręt

> metalowy i po puknięciu młotkiem ułamało sie bardzo równo

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie w temacie.

> Prawdopodobnie bede mial pile stolowa do ciecia glazury, ale gdybym nie mial (maszynke do ciecia

> tez mam), to sa jakies problemy z cieciem takich plytek nozykiem/maszynka?

problemu nie powinno być , przynajmniej tak sądzę z tego co widzę na zdjęciach.

płytka gruba i twarda więc do zrobienia w nich otworów nie poradzisz sobie z otwornicą o ile to prawdziwy gres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problemu nie powinno być , przynajmniej tak sądzę z tego co widzę na zdjęciach.

> płytka gruba i twarda więc do zrobienia w nich otworów nie poradzisz sobie z otwornicą o ile to

> prawdziwy gres

to pierwsze to ceramika, drugie jest rektyfikowane, wiec mozliwe, ze gres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to pierwsze to ceramika, drugie jest rektyfikowane, wiec mozliwe, ze gres.

Gresy też są różne, trochę ich ułożyłem wcześniej, a niedawno układając płytki gresowe na balkonach prawie wymiękłem (piła chłodzona wodą też) na najzwyklejszych płytkach gresowych zewnętrznych po jakieś 30zł/m2, takie twarde cholerstwo było. Jeszcze tak twardego nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.