Skocz do zawartości

kzak wiertarko-wkrętarka do 500 pln


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moj niebieski bosch gsr 14,4 1,5ah powoli umiera;), znaczy sie umieraja akumulatory, ma juz chyba z 7 lat. Naładuje i pracuje moze kilkanascie minut...

Zerknalem na ceny nowych aku i chyba sie nie oplaca.. koszt 2 aku to kolo 300 pln... wiec chyba doloze 200 i za 5 stowek cos kupie...

szukam czegos z aku lion oraz obowiazkowo dioda podswietlajaca led, mozecie cos polecic?

Kiedys chyba jeden z userow handlowal hitachi?

500 brutto to graniczna kwota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli używasz jej do pracy to ja bym kupił minimum makite. Miałem jedną, ale ukradli na budowie.

> Kupiłem Boscha Gsr i mam spokój. Jak widzę konkurencyjną firmę i ich kombinacje jak sprzęt nie

> działa to...

mam gsr okolo 8 letniego, ale padaja akumulatory... nie wymienial bym jej bo nic jej nie dolega... jedynie wlasnie te aku, a i zamarzylo mi sie miec podswietlenie led;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam gsr okolo 8 letniego, ale padaja akumulatory... nie wymienial bym jej bo nic jej nie dolega...

> jedynie wlasnie te aku, a i zamarzylo mi sie miec podswietlenie led;)

Ja miałem w oryginale 2Ah i też mi padły po kilku latach. Kupiłem dwie nowe sztuki 1.5Ah (łącznie 150zł) i wkrętarka śmiga jak za dawnych lat. Wydaje mi się, że mając już całkiem niezły sprzęt kupowanie drugiego tylko ze względu na akumulatory jest nieekonomiczne. W Twoim przypadku akumulatory są faktycznie droższe, ale może rozważ opcję regeneracji (nowe ogniwa)? Nie wiem jak kosztowo, ale może jednak wyjdzie taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem w oryginale 2Ah i też mi padły po kilku latach. Kupiłem dwie nowe sztuki 1.5Ah (łącznie

> 150zł) i wkrętarka śmiga jak za dawnych lat. Wydaje mi się, że mając już całkiem niezły sprzęt

> kupowanie drugiego tylko ze względu na akumulatory jest nieekonomiczne. W Twoim przypadku

> akumulatory są faktycznie droższe, ale może rozważ opcję regeneracji (nowe ogniwa)? Nie wiem

> jak kosztowo, ale może jednak wyjdzie taniej?

pytanie kto takie coś i gdzie reanimuje?

kupilen nowy akumulator, trzyma gorzej niz stare;), nie wiem, moze kupilem jakas podrobe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam gsr okolo 8 letniego, ale padaja akumulatory... nie wymienial bym jej bo nic jej nie dolega...

> jedynie wlasnie te aku, a i zamarzylo mi sie miec podswietlenie led;)

Jeśli używasz jej do codziennej pracy i ważna jest dla Ciebie niezawodność sprzętu to za tą kasę nie kupisz dobrej wkrętarki z 2 akumulatorami. Ja bym kupił 2 akumulatory i tyle. Na porżadny sprzęt na kolejne x lat musisz niestety wydać 800-1000zł. Takie jest moje zdanie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie kto takie coś i gdzie reanimuje?

> kupilen nowy akumulator, trzyma gorzej niz stare;), nie wiem, moze kupilem jakas podrobe..

Ofertę regeneracji widziałem kiedyś na allegro.

edit:

Przykład

Sam jednak kupowałem najtańsze oryginały boscha z allegro (adam_w_) i śmigają bardzo dobrze (a już sezon za nimi). Widzę, że odpowiedniki 14.4V faktycznie są drogie (prawie 200zł) yikes.gif Przecież to dwa ogniwa więcej (12V po 100zł) oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch nie produkuje już akumulatorów nimh i nicd chyba od dwóch lat. Wszystkie aku to będą leżaki magazynowe często już o niskiej pojemności. Wiem bo pracowałem w fabryce Boscha która jest w Gliwicach. Celowałbym w taką http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-akumulatorow-psr-18-li-2-bosch-i3684938433.html lub tańszy odpowiednik 14,4v. Przelutowanie ogniw li-ion na nowe w akumulatorach wkrętarek to 20 minut roboty. Akumulatory nimh i nicd trzeba zgrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiertarko wkrętarka udarowa wczoraj odmówiła posługi i pora na nową pytanie czy warta swojej ceny:

cena 995zł

firma AEG

model BSB 18C Li 18 V 60 Nm

opis:

• Akumulator litowo-jonowy • Funkcja udaru

Niezwykle kompaktowa i niesamowicie mocna! Zaawansowany silnik z całkowicie izolowaną metalową przekładnią zapewnia obecnie do 60 Nm, a funkcja udaru pozwala na wiercenie niemal w każdej sytuacji. Duża blokada wrzeciona FIXTEC oraz 24 ustawienia momentu obrotowego pozwalają na wkręcanie i wiercenie przy zachowaniu optymalnej kontroli w dużych i małych przedmiotach. Ponadto poręczny przycisk, który przełącza pomiędzy funkcjami wkręcania, wiercenia i udaru. Technologia litowo-jonowa z zabezpieczeniem przeciw przeciążeniu chroni i wydłuża żywotność zarówno akumulatora, jak i silnika. W zestawie szybka ładowarka 230 V. Moment obrotowy: 60 Nm. Prędkość obrotowa: 450/1650 RPM. Zakres pracy: beton 14, stal 13, drewno 45 mm. Uderzenia: 21450 bpm. Liczba momentów: 24 + tryb wiercenia. Uchwyt szczękowy: 13 mm. Typ akumulatora: 2 x Li-Ion. Pojemność: 2 x 3 Ah. Napięcie: 18 V. Masa: 2,2 kg

Dane produktu

Moment obrotowy:

60 Nm

Prędkość obrotowa:

450/1650 RPM

Zakres pracy:

beton 14, stal 13, drewno 45 mm

Zakres pracy w drewnie:

45 mm

Zakres pracy w stali:

13 mm

Zakres pracy w betonie:

14 mm

Uderzenia:

21450 bpm

Liczba momentów:

24 + tryb wiercenia

Uchwyt szczękowy:

13 mm

Typ akumulatora:

2 x Li-Ion

Pojemność:

2 x 3 Ah

Napięcie:

18 V

Masa:

2,2 kg

060226-jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie wkretarki do wiercenia w betonie to cza kupic taka 36V co lamie rece. Takie do 18v strasznie sie mecza w betonie. AEG to dobra firma. BAterie nimh byly kiedys montowane na liniach boscha w Gliwicach. Swego czasu byly to te same ogniwa co w boschach- panasonic. Liion juz sa montowane gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.