Skocz do zawartości

Pokrowiec na samochód z Lidla - polecam


Rekomendowane odpowiedzi

Mój Leopold stoi wprawdzie w garażu, ale siłą rzeczy po kilku miesiącach można po nim palcem pisać tyle jest kurzu.

Od jakiegoś już czasu chodził mi po głowie zakup pokrowca - myślałem o czymś takim bardziej materiałowym niż plandeczanym.

Akurat w Lidlu trafiły się na akcji pokrowce w cenie 59 PLN.

Polecam na pewno do wszystkich aut, które stoją w garażach. Czy będzie dobrze sprawował się na zewnątrz ciężko mi powiedzieć - z przodu i z tyłu ma po dwa sznurki, które można do czegoś pod autem podwiązać, żeby ew. wiatr go nie porwał. Na rogach ma wszyte gumki. Materiał to taki ortalion jak na bezfirmowe dresy devil.gif

Występuje w 3 rozmiarach (M, L, XL) różniących się tylko długością (szerokość i wysokość ta sama: 175 i 120 cm)

Na Poloneza starcza rozmiar M - myślę że dłuższy byłby za długi (tym bardziej, że jest o 25 cm dłuższy)

287288724-IMG-20131101-00617.jpg

287288724-IMG-20131101-00616.jpg

post-14422-14352522175013_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat w Lidlu trafiły się na akcji pokrowce w cenie 59 PLN.

> Polecam na pewno do wszystkich aut, które stoją w garażach. Czy będzie dobrze sprawował się na

Zadbaj o dobrą wentylację. Pod pokrowami lubi skaraplać się para wodna w chłodne dni. Samochody, które były od jesieni do wiosny przechowywane pod pokrowcami szczególnie te na dworze, szybciej korodowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla swojego Seata kupiłem rozmiar XL, dodałem 6 tasiemek i już nie muszę się martwić o deszcz

Oby ten deszcz nie był Twoim najmniejszym zmartwieniem jak trzeba będzie seacika malować/polerować bo lakier porysowany grinser006.gif

Ten pokrowiec to jak jakiś ortalion wygląda więc raczej nie oddychający, ja bym się bał coś takiego założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oby ten deszcz nie był Twoim najmniejszym zmartwieniem jak trzeba będzie seacika malować/polerować

> bo lakier porysowany

> Ten pokrowiec to jak jakiś ortalion wygląda więc raczej nie oddychający, ja bym się bał coś takiego

> założyć

Widzisz. Nie jest to dla mnie problemem, bo ten samochód nie jest przeznaczony do lansu na dzielni a jedynie do jazdy. Nie musi wyglądać idealnie hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oby ten deszcz nie był Twoim najmniejszym zmartwieniem jak trzeba będzie seacika malować/polerować

> bo lakier porysowany

Musiałbyś zobaczyć ten materiał na żywo - nie wygląda na taki co mógłby porysować lakier.

Oczywiście jeżeli by może trzepotał kilka miesięcy to mógłby być jakiś efekt, ale to raczej sytuacja ekstremalna.

> Ten pokrowiec to jak jakiś ortalion wygląda więc raczej nie oddychający, ja bym się bał coś takiego

> założyć

No u mnie ma to spełniać rolę ochrony przed kurzem i z taką intencją zakładałem ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musiałbyś zobaczyć ten materiał na żywo - nie wygląda na taki co mógłby porysować lakier.

> Oczywiście jeżeli by może trzepotał kilka miesięcy to mógłby być jakiś efekt, ale to raczej

> sytuacja ekstremalna.

> No u mnie ma to spełniać rolę ochrony przed kurzem i z taką intencją zakładałem ten wątek.

Nie macałem więc się nie wypowiadam co do jakości, z foto wygląda jak materiał z którego kiedyś robili dresy grinser006.gif

Jak trzymasz samochód w garażu to pewnie, że nie ma obawy, że lakier sie porysuje.

Ja się przymierzam do ściągnięcia pokrowca na samochód ze stanów. Widziałem u kumpla taki pokrowiec. Samochód stał na zewnątrz, przysypany śniegiem i akurat były roztopy, odsłoniłem pokrowiec i samochód suchutki ok.gif Super materiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie macałem więc się nie wypowiadam co do jakości, z foto wygląda jak materiał z którego kiedyś

> robili dresy

> Jak trzymasz samochód w garażu to pewnie, że nie ma obawy, że lakier sie porysuje.

> Ja się przymierzam do ściągnięcia pokrowca na samochód ze stanów. Widziałem u kumpla taki

> pokrowiec. Samochód stał na zewnątrz, przysypany śniegiem i akurat były roztopy, odsłoniłem

> pokrowiec i samochód suchutki Super materiał

No to właśnie przez zupełnie czysty przypadek mój samochód również jest suchy a nieco padało ostatnio cfaniaczek.gif O blachę się nie martw, bo jest dobrze zabezpieczona smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znam doskonale problem zakurzonego auta, z tym, że jesli mam chronić auto w garażu tylko przed

> kurzem to polecam miękki koc ewentualnie przescieradło. W second handzie kupisz za grosze a

> material bawełniany

Koc trudniej wytrzepać a prześcieradło chyba będzie za małe na poldka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EDIT: jednak wymieniony na rozmiar L - mimo, że teoretycznie szerokość i wysokość pozostają bez

> zmian to jednak teraz okrety jest cały i kolor nie wyłazi spod pokrowca.

Widzisz, Ty zmieniasz pokrowce jak rękawiczki grinser006.gif270751858-jezyk.gif

A ja na swojego 126p mam DWA epokowe... i podjąłem decyzję, że tej zimy będzie stał zlosnik.gif

Ale jeszcze go nie przykryłem, bo mam nadzieję, że PRZED zimą uda się zdiagnozować co mu się dzieje 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.