Skocz do zawartości

wymiana szczęk hamulcowych recznego


msikor

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> Czy przy wymianie szczek powinno też się kupić ZESTAW MONTAŻOWY i wymienić te wszystkie sprężynki.

> tak / nie

> od czego to zależy

Z tym zestawem montażowym jest trochę tak jak z pompą wody przy wymianie rozrządu. Skoro i tak to rozbierasz (a nie robi się tego często) to wymieniasz wszystko, żeby mieć spokój do następnego interwału szczęk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest w przypadku samoregulatorów ciernych, jakie były np. stosowane w maluchu. A nie wiem, czy

> pytanie tytułowe tego dotyczyło, czy wszelkich innych spiralek ściągających szczęki do kupy...

Chodzi o KUPNO zestawu montazowego ok.gif

Szczeki sa same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać je przy każdej wymianie szczęk - to dla mnie "lekka" przesada. Ja wymieniam tylko i wyłącznie, gdy stwierdzę, że spełniają swoje zadanie niewystarczająco należycie. I nie zawsze wiąże się to z wymianą szczęk. Jak miałem nubirę i wymieniałem opony razem z felgami, to do bębnów i tak zawsze zaglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wymieniać je przy każdej wymianie szczęk - to dla mnie "lekka" przesada. Ja wymieniam tylko i

> wyłącznie, gdy stwierdzę, że spełniają swoje zadanie niewystarczająco należycie. I nie zawsze

> wiąże się to z wymianą szczęk. Jak miałem nubirę i wymieniałem opony razem z felgami, to do

> bębnów i tak zawsze zaglądałem.

auto ma z tylu hamulce tarczowe a reczny jest na szczekach

wiec rozbieranie tego za kazdym razem przy zmianie opon uwazam za chore...

nalot auta 250 tys km i szczeki + sprezynki sa od nowosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest w przypadku samoregulatorów ciernych, jakie były np. stosowane w maluchu. A nie wiem, czy

> pytanie tytułowe tego dotyczyło, czy wszelkich innych spiralek ściągających szczęki do kupy...

kupując szczęki do punciaka był wybór solo albo wstępnie uzbrojone w sprężynki, do forestera też można kupić gołe, albo ze sprężynkami.

Więc raczej nie tyczy się to tylko malucha wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> auto ma z tylu hamulce tarczowe a reczny jest na szczekach

> wiec rozbieranie tego za kazdym razem przy zmianie opon uwazam za chore...

> nalot auta 250 tys km i szczeki + sprezynki sa od nowosci

to nastaw się na wymianę, bo mogą być już skorodowane, albo przy demontażu strzelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podejrzewam, że te szczeki beda dobre bo jak nie jezdzisz na zaciągniętym recznym to one się nie

> zużywają,

są do wymiany tongue.gif

bo przy ostatniej wymianie klocków były takie sobie a teraz trzeba znowu wymienić klocki i na pewno nie wytrzymają już tego kompletu klocków zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> są do wymiany

> bo przy ostatniej wymianie klocków były takie sobie a teraz trzeba znowu wymienić klocki i na pewno

> nie wytrzymają już tego kompletu klocków

Polecam klocki ceramiczne, IMHO warto dopłacić do komfortu posiadania czystych felg... ok.gif

A w mojej e39 szczeki po ponad 300kkm przestały istnieć, regulatory były zapieczone, a sprężyny i mocowania mocno zardzewiałe. Ja wymieniłem komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zaznaczyć, że szczęk nie wymieniamy tak często jak klocków, z tego względu warto wydać te 30-50zł więcej a nie mieć problemów ze skorodowanymi blaszkami, sprężynkami etc.

Ja przy kupnie szczęk biorę także podstawowy zestaw montażowy składający się ze sprężyn i blaszek oraz zawleczek, a samoregulatory czyszczę i smaruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Należy zaznaczyć, że szczęk nie wymieniamy tak często jak klocków, z tego względu warto wydać te

> 30-50zł więcej a nie mieć problemów ze skorodowanymi blaszkami, sprężynkami etc.

> Ja przy kupnie szczęk biorę także podstawowy zestaw montażowy składający się ze sprężyn i blaszek

> oraz zawleczek, a samoregulatory czyszczę i smaruję.

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam klocki ceramiczne, IMHO warto dopłacić do komfortu posiadania czystych felg...

> A w mojej e39 szczeki po ponad 300kkm przestały istnieć, regulatory były zapieczone, a sprężyny i

> mocowania mocno zardzewiałe. Ja wymieniłem komplet.

regulator czy rozpieracz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytasz trochę ze zrozumieniem???

> albo zacznij brać po pół

Quote:

są do wymiany

bo przy ostatniej wymianie klocków były takie sobie a teraz trzeba znowu wymienić klocki i na pewno nie wytrzymają już tego kompletu klocków


do wymiany klocków ściągasz tarcze? skąd wiesz w jakim stanie są szczeki nie ściągając tarczobębna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> są do wymiany

> bo przy ostatniej wymianie klocków były takie sobie a teraz trzeba znowu wymienić klocki i na pewno

> nie wytrzymają już tego kompletu klocków

> do wymiany klocków ściągasz tarcze? skąd wiesz w jakim stanie są szczeki nie ściągając tarczobębna?

...a nie dało rady sie domyśleć ze pewnie wymienialem tez tarcze... biglaugh.gif

taaa... grinser006.gif

wiem ze jest ciezko ale się trzeba trochę ogarniać tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.