Skocz do zawartości

mini cross dla 9-cio latka


mily1979

Rekomendowane odpowiedzi

witam.od jakiegoś czasu mój młody mnie męczy o taką " motorynke ".myślę że na tym kąciku znajda się spece którzy doradzą coś w kwestii zakupu takiego pierdzikółka dla małolata ok.gifwybrałem ten model ze względu na to że mam do nich 20km i będę mógł go pomacać i z młodym zrobić przymiarkę przed zakupem.jednak nie jestem pewien,czy jest sens pchać się w nowego "chinola",czy szukać czegoś używanego,ale firmowego???budżet na zakup to powiedzmy do 1,5kpln.doradzicie coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.od jakiegoś czasu mój młody mnie męczy o taką " motorynke ".myślę że na tym kąciku znajda się

> spece którzy doradzą coś w kwestii zakupu takiego pierdzikółka dla małolata wybrałem ten model

> ze względu na to że mam do nich 20km i będę mógł go pomacać i z młodym zrobić przymiarkę przed

> zakupem.jednak nie jestem pewien,czy jest sens pchać się w nowego "chinola",czy szukać czegoś

> używanego,ale firmowego???budżet na zakup to powiedzmy do 1,5kpln.doradzicie coś???

Dokladnie takiego brat kupił swojemu synowi.

Jakość jak to chinol, byle jaka.

Raz ramę spawałem, innym razem brejdak silnik remontował.

Aczkolwiek Maluch mega zadowolony!

Jeśli ktoś może polecić inny o lepszej jakości to warto będzie rozważyć taką propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie takiego brat kupił swojemu synowi.

> Jakość jak to chinol, byle jaka.

> Raz ramę spawałem, innym razem brejdak silnik remontował.

> Aczkolwiek Maluch mega zadowolony!

> Jeśli ktoś może polecić inny o lepszej jakości to warto będzie rozważyć taką propozycję.

brałem już u nich mini quada dla mlodego 3 lata temu i do tej pory jeździ.nie obyło się bez drobnych napraw,ale to nie bylo nic z czym nie poradził bym sobie w garażu ok.gifi kusi fakt,że blisko jest na przymiarke i ewentualne naprawy serwisowe ok.gif

dodam że motorek nie będzie upalany ekstremalnie zlosnik.gifowszem mamy w okolicy troche polnych dróg i górek,ale jak już pisałem mamy quada,który od trzech lat spisuje się w takim terenie bez większych awarii ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie przeglądam oferty kask już jest i ochraniacze na łokcie i kolana tez,ale po tym zakupie

> chyba "zbroja"będzie potrzebna

> lepiej dmuchać na zimne

I bardzo dobrze, polecil bym cos na siatce, tyle, ze protektory jak piszesz juz masz.

O lapawicach nie zapomnij ! biglaugh.gif

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam.od jakiegoś czasu mój młody mnie męczy o taką " motorynke ".myślę że na tym kąciku znajda się

> spece którzy doradzą coś w kwestii zakupu takiego pierdzikółka dla małolata wybrałem ten model

> ze względu na to że mam do nich 20km i będę mógł go pomacać i z młodym zrobić przymiarkę przed

> zakupem.jednak nie jestem pewien,czy jest sens pchać się w nowego "chinola",czy szukać czegoś

> używanego,ale firmowego???budżet na zakup to powiedzmy do 1,5kpln.doradzicie coś???

Mój starszy syn zaczął na identycznym jeździć w wieku 7 lat. W te wakacje przejechał się kilka razy, bo ... sprzęt już jest ciut mały. Teraz będzie czekał na młodszego syna - ma w tej chwili 4,5 roku, jest duża szansa, że w przyszłym sezonie pojedzie na "crossie" wink.gif. IMO weź chłopaka i przymierzcie się do tego, bo obawiam się, że sprzęt jest ciut przymały dla chłopa 9 lat

EDIT:

Na foto mój syn w wieku 7 lat....sprzęt jak widać nie jest duży

2012-05-14+19.10.05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no powiem szczerze że na własne oczy nie widziałem jeszcze takiego sprzętu,ale fucktycznie może to

> być lekko przymałe

> rozumiem że to jest taki sam sprzęt jak ten który linkowałem

IMO to samo....mojego syna jest tylko ciut zdekompletowany zlosnik.gif (błotniki) bo nie jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to za czym dokładnie się rozglądac??

no na pewno wszystko co nie ma szprych odpada (bo małe)

chinole na początek mogą być (ostatnio zadziwia mnie jakość)

najlepiej iśc do sklepu i poprzymierzać młodego wtedy będziesz wiedział jaki rozmiar ma mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u tego samego sprzedawcy znalazłem jeszcze takie coś .ciekawe co miał na myśli piszac "duże gabaryty"???podał tylko długość 125cm i nośność 100kg zlosnik.gifo wysokości zapomniał oslabiony.gif

tak czy siak czeka mnie tam wizyta,bo daleko nie mam,a czuje ze coś odpowiedniego rozmiarowo tam wynajde ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u tego samego sprzedawcy znalazłem jeszcze takie coś .ciekawe co miał na myśli piszac "duże

> gabaryty"???podał tylko długość 125cm i nośność 100kg o wysokości zapomniał

> tak czy siak czeka mnie tam wizyta,bo daleko nie mam,a czuje ze coś odpowiedniego rozmiarowo tam

> wynajde

Ten mojego syna też nieco ponad metr długości bo do bagażnika wchodzi mi w poprzek za siedzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u tego samego sprzedawcy znalazłem jeszcze takie coś .ciekawe co miał na myśli piszac "duże

> gabaryty"???podał tylko długość 125cm i nośność 100kg o wysokości zapomniał

> tak czy siak czeka mnie tam wizyta,bo daleko nie mam,a czuje ze coś odpowiedniego rozmiarowo tam

> wynajde

ma małe koła więc odpada

dla 9 latka to koło przednie conajmiej 18 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kumplem. Ma tego KTMa i najwyraźniej jest toto do sprzedaży.

Pojemność 50cc, półautomatyczne sprzęgło. Coś tam Grzesiek mówił, że w tych modelach występuje problem ze sprzęgłem (taka przypadłość, ale ogólnie znana - łatwo dostępne opisy jak naprawić itd).

Chcesz to mogę dać Ci tel do Grześka i sobie pogadasz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój starszy syn zaczął na identycznym jeździć w wieku 7 lat. W te wakacje przejechał się kilka

> razy, bo ... sprzęt już jest ciut mały. Teraz będzie czekał na młodszego syna - ma w tej

> chwili 4,5 roku, jest duża szansa, że w przyszłym sezonie pojedzie na "crossie" . IMO weź

> chłopaka i przymierzcie się do tego, bo obawiam się, że sprzęt jest ciut przymały dla chłopa 9

> lat

> EDIT:

> Na foto mój syn w wieku 7 lat....sprzęt jak widać nie jest duży

tak z ciekawosci to sie chcialem zapytac czy tam jest jakis ogranicznik predkosci? i jak sie sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak z ciekawosci to sie chcialem zapytac czy tam jest jakis ogranicznik predkosci? i jak sie

> sprawdza?

Nie ma ogranicznika prędkości, natomiast podawana Vmax 60km/h jest IMO zawyżona. 40-45 jest realne. Zaletą tego jest "miekki" start - cierne sprzęgło odśrodkowe, czyli nawet gwałtowne odkręcenie manetki nie spowoduje wyjazdu sprzętu spod tyłka zlosnik.gif bo sprzęgło się uślizgnie (nawet nowe - wymieniałem). Generalnie silnik jest prosty i raczej niezawodny. Gaźnik razem z kranikiem, membrana, brak skrzyni biegów. Rozruch trochę upierdliwy, bo trzeba ciągnąć za sznurek i to dość mocno - młody sam nie daje rady odpalić, a motorynkę rometa z kopniaka bez problemu uruchamia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.